Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Posiłki przed i potreningowe

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar TKO_pl
    Dołączył
    11-05-06
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Posiłki przed i potreningowe

    Czytam i czytam różne fora, porady na temat diety i posiłków. Prosiłbym jednak o poradę w takiej sprawie - trenuję o nieregularnych porach dnia. Czasem trening wypada rano, czasem wieczorem, dlatego ciężko mi ustalić odpowiednie posiłki.
    Cel treningu jest trudny, większość z Was powie - tak się nie da :) Otóż muszę zrzucić trochę sadła, jednocześnie nie tracąc masy mięśniowej. Nie muszę jej zyskać dużo, może nawet wcale, ew. wyrzeźbić. Przy wzroście 185 cm ważę 92 kg. Oprócz masy muszę zyskać też kondycję i formę, dlatego punktem obowiązkowym są u mnie aeroby w postaci 30-45 minutowego biegania (ale nie codziennie). To powinno też pomóc spalić tłuszcz, biegam zawsze na czczo wcześnie rano. Czasem jeszcze skakanka, to już o różnych porach dnia. Przy tak różnych celach i czasowej dezorganizacji muszę się zwrócić o pomoc :)
    Jak ułożyć dietę do takich celów i trybu trenowania? Ograniczam nieco węglowodany, ze względu na nadwagę (przy prawie całkowitym wyłączeniu węgli zrzuciłem 6kg w 8 tygodni więc wiem, że to działa). :) Teraz spożywam węgle ale staram się je ograniczać. Największą zagadką są dla mnie posiłki: przedtreningowy i potreningowy. Co powinienem spożywać i kiedy?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Kakashi
    Dołączył
    22-10-06
    Skąd
    Chorzów!!
    Wiek
    34
    Postów
    2,403
    SOG
    52
    Otrzymał : 91 SOGi w 68 postach

    Domyślnie

    no ciezkie pytanie powiem:P za duzo nie pomoge ale mam nadzieje ze zachece tym specjalistów i oni juz wszystko dokładnie opowiedza:P

    no wiec wydaje mi sie ze bedziesz musisał ułozyc dieta nie liczac posilków przed i potreningowych....zrób tak ustal diete na 5 posiłków... i te bedziesz jadł zawsze o tej samej porze:) a potreningowy bedzie latał jak Ci wygodniej :P i najlepiej zeby to bylo jakies carbo/ gainer / biało - to chyba najlesze w twoim wypadku:P co do aeroby to jak czesto je robisz?? ile razy w tygodniu??:>
    NIE MAM MNIE DO WRZEŚNIA.... SoRY!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar TKO_pl
    Dołączył
    11-05-06
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Aeoroby robię 3-4 razy w tygodniu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar zizu
    Dołączył
    25-03-06
    Postów
    419
    SOG
    0
    Otrzymał : 140 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    jak mam CI odpowiedzec kiedy nawet nie wiem o ktorej cwiczysz. eh. :shock:
    Moja prozba do Was moi drodzy, piszczcie pytania na forum a nie na pw i maila :-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Czaja
    Dołączył
    29-10-06
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    287
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Przed treningiem posiłek białkowo-węglowodanowy.
    Po treningu - węglowodany (np.banan), 30 min później - białko.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar zizu
    Dołączył
    25-03-06
    Postów
    419
    SOG
    0
    Otrzymał : 140 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaja
    Przed treningiem posiłek białkowo-węglowodanowy.
    Po treningu - węglowodany (np.banan), 30 min później - białko.
    ahahaha... :D

    przet treningiem stosunek bialka do wegli powinien byc miejszy czyli wcinasz wiecej kaszy mniej sera/ czy tam jakiegos mieska, po treningu najlepiej zebs wypił cos ( banan ma błonnik a on nam po treningu nie potrzebny) a po treningu wcinasz weglowodany złożone z białkiem pełno wartosciowym w stosunku troszke większym białka nad wglami .
    pozdrawiam
    Moja prozba do Was moi drodzy, piszczcie pytania na forum a nie na pw i maila :-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Czaja
    Dołączył
    29-10-06
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    287
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Nie ma co pisac ahahahahhaha! :mrgreen:
    Powtórzyłeś wszystko to co ja napisałem. Nie pisałem o "stosunkach" węgli do białka przed treningiem - tylko jaki ma byc posiłek.
    Powienien on się składać z białka i węglowodanów o niskim współczynniku glikemicznym, by nie było wahań stężenia cukru we krwi podczas treningu. Białkowa częśc posiłku (40-60g zależnie od płci) powinna również zawierać nieco tłuszczu. Np: wołowina, stek, kurczak lub indyk. Naturalny tłuszcz w tym żarciu pomaga regulować poziom cukru we krwi. Pomaga on również w trawieniu węglowodanów, czyniąc je bardziej spójnymim, dzięki czemu można dłużej ćwiczyć i mieć wiecej energii. Powinno sie jeść ok.100g węglowodanów o niskim współczynniku glikemicznym, których najllepszym Źródłem są śliwki, brzoskwinie, grejfruty, ziemniaki i soczewica. Jeśli trenuje się rano, potrzeba więcej węglowodanó, ponieważ podczas nocy ich zapasy mogły ulec wyczerpaniu. Powinno się zjadać około 150g węglowodanów. Podsumowujac, spożycie węglowodanów należy różnicować w zależności od pory treningu, ale spożycie białek pozostaje stałe

    Nie wiem czy się orientujesz że banan oprócz błonnika posiada jeszcze węglowodany i
    ze względu na wysoki wskaźnik glikemiczny są one szczególnie przydatne po treningu, gdy są w stanie szybko i skutecznie uzupełnić wyczerpane zapasy glikogenu. Po treningu można jeśc wszystko np: bułkę z miodem czy dżemem, biały ryż, rodzynki, niskotłuszczowe lody, a nawet do 1,5g węglowodanów na kilogram wagi ciała. Na przykład kulturysta o wadze 90kg może zjeść podczas tego posiłku 120-140g węglowodanów, razem z 40-60g białka, najlepiej w postaci szybko przyswajalnego proszku.
    Oczywiście można również wypic odźywkę węglową, zjeśc winogona czy wafle ryżowe.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar zizu
    Dołączył
    25-03-06
    Postów
    419
    SOG
    0
    Otrzymał : 140 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    a blonnik to nie weglowodany :)??? chyba tak co?:)

    najlepszy po treningu jest proszek. szybko wchłanialny, nie trawi sie tak dlugo jak np banan albo bułka z miodem. i nie zapycha przy tam naszego zoładka tak jak to robi np banan badz bułka a wiadomo ze za 30-40 minut trzeba zjesc weglowodany złożone i duza porcje białeczka :) dlatego ja nie potwierdzam tego zdania co napisales tylko zalecam picie odzywki weg. badz kaka czy nawet soku,czy wody z miodem nawet:D,
    pozdrawiam
    Moja prozba do Was moi drodzy, piszczcie pytania na forum a nie na pw i maila :-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •