Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Endomorfik-początek masowania

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar GRUCHA_PL
    Dołączył
    01-04-08
    Postów
    33
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Endomorfik-początek masowania

    Elo!
    Właśnie kończę cykl redukcji: z 94 na 77kg. Aeroby, dieta i Thermo Stim lecz gdy się skończył jechałem na sucho. Moja dieta redukcyjna wygląda tak:
    Po przebudzeniu: 3 szkl wody;------ przez cały dzień 2-3 L
    1. Śniadanie w domu przed 7.00: 2jaja, płatki owsiane na wodzie Jaja smażę na teflonie bez tłuszczu lub gotuję
    2. śniadanie w szkole przed 11.00: Kanapki: Chleb razowy(2 kromki),
    cieniutko posmarowany margaryną, szynka indycza, jogurt naturalny
    3.Deser w szkole przed 14.00: grejpfrut lub jabłko
    4. Obiad 16.00: mięso(pierś indyka (lub kurczaka albo tuńczyk); ryż brązowy(lub zamiennie kasza gryczana lub makaron); trochę surówki („buraczki” lub „dynia”, albo surówka z kapusty)
    5. Kolacja koło 19.00: 4 białka jaj, mały pomidor. Po trzech tygodniach kolacja wypadła- nie potrzebowałem jej teraz powróci- same białka?
    6.Koło 22.00-po moim treningu: herbata ziołowa, twaróg chudy 50-75g +oliwa z oliwek niecała łyżeczka
    Vita-min PLUS i OMEGA-3 tak jak zaleca producent
    Za dwa tygodnie przechodzę na masówkę:
    Dieta: to co wyżej plus
    Rano szklana mleka prosto od krowy.
    W czasie treningu popijać wodę z rozpuszczonym kiślem:)
    Na obiad więcej mięcha i tuńczyka
    Na kolację białka jaj.
    Ogólnie by nie wrócić w fat będę na rozgrzewkę biegał minimum 800m sprintem przed siłką i drugie 800 po siłce delikatnym truchtem. I wplotę skakankę na siłce.
    Do około lutego(zależy kiedy przestanę rosnąć na sucho) chcę robić cykl masowy na sucho Pytania:
    1. Czy tak mogę przestawić dietę na masówkę?- wiem, że muszę podnieść kalorie, tylko że jestem endomorfikiem i będę łapał tłuszcz jest to bardzo trudne zadanie.
    2. Myślę o podniesieniu kalorii tylko z białek i może dodać ten kisiel podczas treningu?- tak mi radził stary wyjadacz ze siłowni.
    3. Co jeść po treningu na kolacyjkę? Pamiętając że jestem endomorfikiem
    Jeżeli nie będę w stanie dać tyle białka ile trzeba kupię Łowickie.
    Szczególnie proszę o porady osoby, które po takiej redukcji umiały łapać czystą masę mięśniową.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyStworzenie albumu zdjęć5000 punktów doświadczenia
    Avatar Aponax
    Dołączył
    04-03-08
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,320
    SOG
    530
    Otrzymał : 171 SOGi w 131 postach

    Domyślnie

    napisz to bardziej przejzyscie bo ciezko to sie czyta. Druga prosba , podaj wage staz wzrost , zapotrzbowanie kaloryczne, ile wychodzi w diecie bialka wegli itp... oraz w poszczegolnych posilkach pokoleji ile wychodzi b.T.W.Kcal;].
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Ci powiem, że najgorsze to jest przechodzenie z redukcji na masę... na razie jedź na tym co masz tak do 4tygodni jeszcze po tym jak skończysz... następnie dodaj 200-300kcal i zmniejsz liczbę aerobów itd.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar GRUCHA_PL
    Dołączył
    01-04-08
    Postów
    33
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Wzrost: 183cm, waga 79kg.
    Zapotrzebowanie: nie umiałem rzetelnie obliczyć- około 2100
    Cel: czysta masa mięśniowa
    Problem: endomorfik-bezpośrednio po ostrej redukcji silnie narażony na efekt JoJo pragnący przestawić się na dietę i trening "na masę".

    Zamieściłem moją dietę redukcyjną. Nie robiłem dokładnych obliczeń i podziału zawartości, gdyż taka dieta była skuteczna więc nie potrzebowałem lepszej rozpiski.
    Proszę o poprawki do tej diety by z redukcji stałą się masową dla endmorfika
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Dieta Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Giro
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    1,262
    SOG
    275
    Otrzymał : 285 SOGi w 179 postach

    Domyślnie

    Jeśli boisz się że znów Cie zaleje:
    1.Zwiększ ilość kalorii - jednak muszą one pochodzić w dużej mierze z białek i tłuszczy, w bardzo małej ilości z węgli.
    2.Dodaj do tej diety którą miałeś ok.200 kcal, patrz na wage co tydzień, obserwuj organizm. Jeśli tłuszczu nie będzie przybywało a waga powolutku będzie szła w górę, dodaj kolejne 200 kcal. Znów obserwuj wagę...sytuacja się powtarza. Jeśli zacznie Cie powoli "zalewać" to już nie dodawaj kcal.
    3.Jeśli bardzo boisz się że Cie zaleje, dodawaj zamiast 200kcal, 100kcal i kontroluj wagę.

    Z tą kolacją to troche lipa...
    Dobrze jest zjeść po treningu węgle, aby odbudować zapasy glikogenu mięśniowego i wątrobowego, który w całości lub w dużej mierze został wykorzystany na treningu. Jeśli kolacja, to oczywiście twaróg, oliwa z oliwek - dość duża ilość (ponieważ opóźni to wchłanianie się białka i częściowo węgli) i węgle - lecz proponowałbym w niewielkiej ilości i w postaci warzyw, np: brokuły (ogólnie z niskim IG)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •