Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Proszę o kilka porad dla początkującego

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie Proszę o kilka porad dla początkującego

    Cześć , nie znam jeszcze tego forum więc jak zakładam coś źle i nie w tym miejscu to przepraszam. Więc tak : Mam 20 lat , w wieku 15 lat ponad rok ćwiczyłem na siłowni , potem skupiłem się na kolarstwie szosowym , scigałem się otro trenowałem itd. Teraz , rower poszedł trochę na bok i od jakiegoś miesiąca zaczynam z treningiem domatora i dietą ... Powoli czuje niedosyt , i planuje kupić hantelki i ławkę ze sztangą na dobry start. Trenuje i żywię się pod kontem masy , chciałbym trochę się powiększyć ( obecnie 81 kilo i raczej mizerna rzeźba ) . Polecicie mi jakieś sensowne suplementy , które będą trzymać składniki których potrzebuje mój organizm w stosownym poziomie ?? Broń boże jakieś ,,pompowacze" , tylko wiem co nieco o trenowaniu na powaznie i zdaje sobie sprawę z tego , że sama dieta to mało .... Co byście polecili ??? Trenuje 3 - 4 razy w tygodniu , i staram się przestrzegać głównych zasad diety : Rano płatki owsiane , mleko , twaróg , potem tuńczyk , obiad coś z ryżem i kurczakiem , obiad drugi często zwykły domowy , kolacja 1 jakaś zwykła no i na noc 6 białek i 2 żółtka .... :):) Co polecicie , na start z siłką ?? :)

    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    jak nie mozesz utrzymac diety to gainer,jak masz w posiłkach za mało białka to serwatka,a na poczatek zeby cie ładnie pokopało to mono kreatyny.na mnie ładnie na sam początek działało,ale pamietaj ze suple to wspomagacze diety to ona jest najwazniejsza bez niej nie podniesiesz masy miesniowej chocbyc cwiczył latmi i kuł sie cidziennie!
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar GhosT
    Dołączył
    11-11-07
    Skąd
    Jaworzno
    Wiek
    32
    Postów
    513
    SOG
    33
    Otrzymał : 51 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek1989 Zobacz post
    Polecicie mi jakieś sensowne suplementy , które będą trzymać składniki których potrzebuje mój organizm w stosownym poziomie ?? Broń boże jakieś ,,pompowacze" , tylko wiem co nieco o trenowaniu na powaznie i zdaje sobie sprawę z tego , że sama dieta to mało ....
    Dobra dieta to wcale nie tak mało, jak Ci się wydaje.
    Co do supli skoro twierdzisz, że zaczynasz po 5 latach, ja bym proponował pomachać troche na sucho, przyzwyczaić organizm, powinno samo "pójść".

    A co do tych nie "pompowaczy" po jakimś czasie możesz sięgnąć po jakieś specyfiki, ale powtarzam że myślę, że na początku nie ma większego sensu.
    Co najwyżej możesz sobie kupić gainerka na dzień dzisiejszy i uzupełniać dietę.

    Skołuj sprzęt, ułóż trening, trzymaj się diety i bądź konsekwentny, a efekty przyjdą same.
    Powodzenia :)
    Niewiele czasu, ale jakos idzie... :x
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    Problem mam z tym , że studiuje dziennie a to ma taką wadę , że nie jestem w stanie idealnie ułozyć diety ;/ Śniadanko pierwsze i drugie spoko daje rade , ale potem na obiad zapycham się w szkole czymś. Staram się ograniczać fast foody a zamiast tego np. kopytka , czy tam pierogi w barze mlecznym, no i potem dopiero jak wracam pod wieczór to zapodaje jakiś ryż i piersi z kurczaka czy wołowinkę , no i ostatni posiłek przed snem to te jajka. Oprócz tego sporo bananów , soków , no i wiadomo , zdarzy się jakiś baton czy inna czekolada ... i teraz nie wiem czy taka ,,dieta" ma jakikolwiek sens , czy skutkuje ona dopiero kiedy wszystkiego przestrzega się idealnie . Macie z tym jakieś doświadczenia ?? Jak wy stosujecie diety ?? Tak jak rozpisane bez jakichkolwiek odstępstw ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar galanter
    Dołączył
    03-02-09
    Skąd
    miasto PIWOSZY:) obecnie UK
    Postów
    842
    SOG
    180
    Otrzymał : 51 SOGi w 49 postach

    Domyślnie

    diete musisz sobie obliczyc w dziale dieta jest podanych kilka kalkulatorów pomocnych w tym!!! osobiscie staram sie przestrzegac ale czasami to normalne ze cos mi wypadnie i nie mogo zjesc odpowiedniego posiłku:( prawda jest taka ze powinienes postepowac zgodnie z tym co masz rozpisane i wyliczone -wtety sa efekty!!! twoje zapotrzebowanie na bialko ,wegle i tłuszcze wynosi X i powinienes dziennie tyle dac swojemu organizmowi!!!
    na poczatek polecam gainera dla uzupełnienia braków w diecie a na pierwszy cykl mono kreatynke:) pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Jaja daj rano, a na kolację twaróg. Spożywaj zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, orzechy, siemie lniane) pełnowartościowe białka no i węgle złożone(im bliżej nocy tym mniej ich dostarczasz). W dziale dzieta masz sporo przykładowych diet więc bez problemu możesz podpatrzeć jak wygladają. Na początku zajmując się amatorsko kulturystyką niemusisz ważyć czy wiliczać wszystkiego na kalkulatorze wystarczy jak będziesz jadł intuicyjnie.
    W szkole możesz jeść kanapki z pełnoziarnistego/ew. razowego pieczywa+mięso najlepiej coś z gotowanych. Możesz też brać pojemniki z przygotowanym wczesniej jedzeniem.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    Słuchajcie a mogę ćwiczyć ogólnie na masę , a jedna partię mięśni robić co dwa dni , na rzeźbę ?? Chodzi o brzuch ... Chciałbym ogólnie ćwiczyć na masę , natomiast mięsnie brzucha rzeźbić ... Co myślicie ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar galanter
    Dołączył
    03-02-09
    Skąd
    miasto PIWOSZY:) obecnie UK
    Postów
    842
    SOG
    180
    Otrzymał : 51 SOGi w 49 postach

    Domyślnie

    oczywiscie ze możesz brzuch robić czesciej niż raz w tygodniu tylko jesli masz oponke to nie spodziewaj sie wielkich efektów bo robiac mase raczej sie nieda zlikwidowac mieśnia piwnego:) musiałbys zrobic redukcje żeby zgubic oponke!!! jesli wogóle ja masz:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    Ok, powoli zaczynam kompletować jakiś sprzęt. Mam w domu tokarza więc krążki darmowe :) Na pierwszą partię dostałem dwa krążki po 14,5 kilo , teraz zamówiłem więcej troszkę mniejszych , z wymiarów które podałem wyjdą jakieś 7-ki i 5-ki , potem zamówię jakieś takie żeby skompletować 2 identyczne hantelki dość ciężkie do wyciskania na ławce , robienia motylków itp. , dzisiaj pojadę po jakiś gryf na początek.

    Teraz tak , mam dostęp do spawarki , materiału , i umiem wszystko zrobić ( ławki , itp) , Tylko czy ma ktoś jakieś zwymiarowane projekty albo coś w tym stylu ?? Pamiętam jak ćwiczyłem to niekiedy trafiała się ławeczka na której aż chciało się cisnąć , a czasem totalna tandeta , dlatego chciałbym jakieś sprawdzone projekty wykonać :):)

    pozdro i z góry dzięki :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    Słuchajcie szybkie pytanie , bardziej przydaje się gryf mniej łamany , czy bardziej łamany ??? Zamawiam gryfy i nie wiem na który się zdecydować ;/;/
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •