Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i MMA

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i MMA

    Witam,
    najkrócej jak mogę przedstawiam sprawę: działam na tym forum od dosyć dawna, nigdy jednak nie miałem tak pilnej i ważnej sprawy, liczę więc na pomoc i doradztwo stałych uczestników forum
    Treniuję na siłowni 2,5 roku, nieprzerwanie celem jest masa mięśniowa, cel ten małymi krokami udaje się osiągać (podst. dane: wzrost 176cm, waga 82,5kg. 40cm. w obwodzie bicepsa, wiek 20 lat)
    Od września z kolei równolegle trenuję MMA-dwa razy w tygodniu. Jaki jest problem?
    -JAK OPTYMALNIE POŁĄCZYĆ OBA RODZAJE TRENINGÓW, w jakie dni co trenować, a kiedy dawać sobie przerwę...
    Treningi MMA są póki co ukierunkowane na ostre podnoszenie wydolności organizmu, z drugiej strony walki w parterze-stały element treningu, pochłaniają sporo siły-o czym wie każdy kto to trenował. Jednym słowem dwa razy w tygodniu mam ostry ZAPIER*DOL któremu z trudem daję radę.
    Do tego dochodzą treningi na siłowni-nie ma mowy bym z nich zrezygnował, a jest za wcześnie by cel-przyrost masy mięśniowej uległ zmianie. JAK WIĘC NAJLEPIEJ TO POŁĄCZYĆ ??
    Do tej pory rozpiska wyglądała tak:

    I tydzień II tydzień
    pon- mma pon- mma
    wt- grzbiet wt- grzbiet
    śr- mma śr- mma
    czw- wolne czw- wolne
    piąt- naramienne piąt- klata+tricepsy
    sob- nogi+brzuch sob- bicepsy+przedramiona
    niedz-wolne niedz-wolne

    Jak więc widać rozpiska rozkładała się na dwa tygodnie, ale dzięki temu trenuję wszystkie partie mięśniowe, MMA i mam dwa dni regeneracyjne na tydzień. Jednak mam obawy czy jeżeli trenuję większość mięśni raz na dwa tygodnie mogę realizować skutecznie program na masę mięśniową?
    W skali makro trenuję 2 miesiące, robię tydzień przerwy od siłowni, znów 2 miesiące itd.
    Proszę, uwzględniając bardzo dużą intensywność treningów MMA i jednocześnie fakt że nie chcę zrezygnować z treningów na masę mieśniową, o:
    -skomentowanie mojej rozpiski rozciągającej się na 2 tygodnie
    -przedstawienie dużych i małych poprawek,
    -czy też wasze rozwiązania jeżeli jesteście w podobnej sytuacji (łączycie treningi walki z treningami na masę mięśniową)

    Docenię każdą pomoc, bo o ile treningi MMA wychodzą mi nieźle, o tyle w treningach na masę mięśniową pojawił się lekki zastój/stagnacja, a to jeszcze na pewno nie czas by skończyć z tym rodzajem treningów...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    miałem kiedyś ten sam problem ,
    3 dni siłka
    2 dni MMA
    niezły zapierdziel , do tego codziennie A6W .

    Jeżeli brak ci czasu na siłke , skorzystaj z jakiegoś FBW - krótszy trening .(chociaż więcej partii płaszca mięśniowego )

    Jeżeli z MMA nie chcesz rezygnować tak z samo z siłowni , to inaczej pogodzić sie tego nie da .

    po prostu katuj ...
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik mtm otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Budrys (22-10-09)

  4. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Dzięki Mtm,
    i liczę na wypowiedzi innych forumowiczów (pilna sprawa)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •