Masteron - charakterysytka i opis

# Substancja aktywna: Propionian drostanolonu
# Okres aktywnego półtrwania: 2 - 3 dni
# Klasyfikacja: Steryd anaboliczno - androgenny (iniekcyjny)
# Dawkowanie: 300 - 500mg / tydzień
# Trądzik: Tak
# Retencja wody: Nie
# Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko
# Hepatotoksyczność: Nie
# Aromatyzacja:Nie
# Konwersja do DHT: Nie, jest pochodną DHT
# Info: Wysoce androgenny / umiarkowanie anaboliczny / umiarkowany antyestrogen

Masteron jest środkiem iniekcyjnym, zawierającym propionian drostanolonu. Drostanolon jest pochodną dihydrotestosteronu, ściślej mówiąc 2alfa-metyldihydrotestosteron. W wyniku takiej struktury chemicznej otrzymujemy umiarkowanie anaboliczny steryd, z mocnymi właściwościami androgennymi, niearomatyzujący. Zatem typowo estrogenowe skutki uboczne, jak retencja wody i ginekomastia nie występują. Mastron może ponadto wykazywać właściwości anty-estrogenne w organizmie, walcząc z innymi substancjami o interakcję z aromatazą. Dlatego połączenie go z innymi sterydami obniżają stopień ich konwersji. Masteron może więc wykazywać podobne działanie do doustnego Provironu.

Kulturyści bardzo cenią sobie nie-aromatyzujące androgeny, zwłaszcza w okresach przed startowych. Stosowanie Masteronu warto rozpocząć już parę tygodni przed startem, w celu uzyskania bardzo przyzwoitej, "twardej", muskulatury. Jeśli tylko poziom tkanki tłuszczowej jest wystarczająco niski, działanie Masteronu będzie bardzo wyraźne. Duże znaczenie w tym okresie ma także androgenność drostenolonu, zwłaszcza pod kątem drastycznie obniżonej kaloryczności diety. Środek świetnie sprzyja intensywnym treningom. Masteron jest atrakcyjny także dla nie startujących w zawodach bywalców siłowni. Mimo że dihydrotestosteron nie jest wysoce aktywny w tkance mięśniowej, to 2-alkilacja drostanolonu znacząco nasila jego właściwości anaboliczne. Dlatego Masteron może być efektywnie stosowany w cyklach rozbudowy masy mięśniowej, zapewniając przyrosty wysokiej jakości. Drostenolon może być z powodzeniem łączony z innymi sterydami, w celu wzmocnienia efektu. Stack Masteronu z iniekcyjnymi anabolikami, takimi jak Deca-Durabolin czy Equipoise, zapewnia znaczne przyrosty, bez zbędnej retencji wody. Jeśli natomiast zależy nam cyklu typowo masowym, dodajemy mocniejsze androgeny, takie jak Dianabol lub iniekcyjny testosteron. Szczególnie korzystne jest właśnie łączenie drostenolonu z testosteronem, zapewniające znaczne przyrosty masy mięśniowej, przy mniejszej retencji podskórnej wody i innych estrogenowych skutkach ubocznych niż w przypadku samego testosteronu. W okresie przed startowym łączy się go z Winstrolem, Primobolanem czy Oxandrolonem. Kombinacja taka zapewnia zachowanie maksymalnej ilości tkanki mięśniowej podczas okresu redukcji, który potrafi być bardzo kataboliczny. &#379aden z tych środków nie aromatyzuje, nie ma więc niepotrzebnej retencji wody podskórnej i tkanki tłuszczowej przed zawodami.

Iniekcje Masteronu powinny być dokonywane co 3 - 4 dni, ze względu na jego estryfikację (propionian). Pomaga to utrzymać w miarę stabilny poziom hormonu we krwi. Dawka tygodniowa oscyluje w granicach 300 - 500mg.

Masteron jest środkiem dosyć łagodnym. Aromatyzacja nie następuje, więc estrogen nie jest zmartwieniem. Jak już wcześniej wspomniano, ryzyko ginekomastii, retencji wody, podwyższonego ciśnienia krwi nie występuje. Ponadto, drostanolon nie jest toksyczny dla wątroby. Jedyne skutki uboczne mogące wystąpić podczas przyjmowania Masteronu wynikają z adrogeniczności dihydrotestosteronu - przetłuszczona cera, trądzik, nadmierne owłosienie, wzrost agresji oraz przyśpieszenie utraty włosów. Drostenolon jest syntetyczną pochodną DHT, więc Proscar nie będzie tu skuteczny. Mężczyźni mający predyspozycje do łysienia nie powinni zatem stosować Masteronu.