Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nic nie rosnie.Stagnacja?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar tadziu2009
    Dołączył
    17-09-08
    Skąd
    Krotoszyn
    Postów
    43
    SOG
    7
    Otrzymał : 4 SOGi w 2 postach

    Domyślnie Nic nie rosnie.Stagnacja?

    Witam.Od kilku miesiecy dokładnie 2 nic nie rosnie,2 miesiace temu brałem białko i kreatyne.Troszke po tym poszło w łapce 41.5,klatka tez urosła.Od poczatku marca robiłem rzeźbe.Od sierpnia znowu zacząłem masowac.Problem w tym ze nic nie idzie.Czy moze to byc stagnacja?Prosze o jakies rady.Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    a próbowałeś trochę zmienić dietę? zmieniałeś trening? może potrzebujesz bardziej intensywnego ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadziu2009 Zobacz post
    Witam.Od kilku miesiecy dokładnie 2 nic nie rosnie,2 miesiace temu brałem białko i kreatyne.Troszke po tym poszło w łapce 41.5,klatka tez urosła.Od poczatku marca robiłem rzeźbe.Od sierpnia znowu zacząłem masowac.Problem w tym ze nic nie idzie.Czy moze to byc stagnacja?Prosze o jakies rady.Pozdro
    stagnacja co jakiś czas jest naturalna z fizjologicznego punktu widzenia...

    jest jeszcze coś po tym jak zwiększyłeś masę zacząłeś więcej jeść ?:)
    urosłeś chcesz być większy musisz więcej jeść.przy okazji zmieć kolejność ćwiczeń ,kont ,uchwyt itp nie wywalaj ćwiczeń ,które dobrze na ciebie działały
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar ciachowicz
    Dołączył
    05-10-09
    Skąd
    Łomża
    Postów
    134
    SOG
    2
    Otrzymał : 11 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    moze sie przetrenowales ? jak regeneracja wygladala ?

    zrob sobie tydzien lub dwa lzszejszego treningu i jak reszta chlopakow napisala urozmaicaj trening. miesnie do rozwoju potrzebuja nowych, inmych bodzcow
    no pain, no gain
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Najpierw zastanów się nad tym co mówią chłopaki powyżej, a jeśli i tak do żadnych ciekawych wniosków nie dojdziesz, to być może doświadczasz swego rodzaju negatywnych następstw suplementacji kreatyny, bo organizm sam wytwarza kreatynę, dokładnie za pośrednictwem jedzonego mięsa (jest to kreatyna endogenna), przyjmując kreatynę z zewnątrz dostarczasz kreatynę egzogenną, co ma ten udowodniony minus że organizm po pewnym czasie ogranicza produkcję endogennej, czyli własnej. W momencie zaprzestania brania kreatyny z zewnątrz pojawia się jej duży deficyt, co wpływa negatywnie na efekty treningu siłowego, nie jestem specem, ale to mogłoby tłumaczyć stagnację.
    Gdyby faktycznie tak było (a to zależy jak długo i w jakich ilościach suplementowałeś kreatynę) to musiałbyś przeczekać jakiś czas aż organizm wróci na stare tory w wytwarzaniu własnej kreatyny.
    Aha prekursorami w wytwarzaniu kreatyny endogennej są cytrulina i arginina, dlatego jeśli można sobie na nie pozwolić to są zalecane po cyklach kretynowych. No i oczywiście mięsko, mięsko, mięsko bo bez niego organizm nie ruszy
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    huuuu to też, a może nawet przede wszystkim. Cierpliwość to największa zaleta w kulturystyce
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •