Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: [Ekdysterone] [Methoxyizoflavone] [Ipriflavone]

 1. #1
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar David
  Dołączył
  12-03-06
  Postów
  37
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie [Ekdysterone] [Methoxyizoflavone] [Ipriflavone]

  Postanowiłem stworzyć dla wszystkich zainteresowanych flawonami i ihc dzialaniem, a takze dla ciekawskich którzy jescze o nich nie słyszeli

  EKDYSTERON

  Do niedawna ekdysteron, czyli beta-ekdyson, był nielegalny i nie był dostępny w sprzedaży. Niedawno odkryto, że ekdysteron występuje w naturze w roślinach (np. w sumaku i rhaponticum). Dzisiaj ekdysteron jest dostępny dla kulturystów na całym świecie. Ekdysteron to odkrycie prawdziwie ekscytujące, ponieważ jest to naturalny środek anaboliczny. W istocie biochemicy zajmujący się sterydami zaklasyfikowali ekdysteron jako biostymulator: biologicznie aktywną substancję sterydową, która może wywoływać działania anaboliczne w ciele.
  Jak silny może być ekdysteron? Większość badań na ekdysteronie odbywała się we Wschodniej Europie i Rosji. Początkowo wykryto, że ekdysteron posiada szersze spektrum działania anabolicznego na mięśnie szkieletowe, niż anabolik sterydowy metandrostenolon. Podobnie, według magazynu FLEX badania rosyjskie wykazały, że ekdysteron może powodować ?skutki anaboliczne u zwierząt porównywalne z działaniem łagodnego leku anabolicznego/androgenicznego.?
  W prowadzonym później badaniu testowano grupę 78 sportowców przyjmujących połączenie ekdysteronu i proteiny w porównaniu z grupą kontrolną przyjmującą placebo. Pod koniec 10 dni grupa przyjmująca suplementy miała 6-7 procentowy wzrost masy beztłuszczowej i 9-10 procentowy spadek poziomów tłuszczu. Inne badania wykazały zdolność ekdysteronu do zwiększania osiągów i redukowania zmęczenia.
  Jak działają takie fytoekdysony? Według niepotwierdzonych raportów 100 mg ekdysteronu może dramatycznie zwiększać zatrzymywanie azotu. Oszczędność azotu może przynieść korzyści kulturyście poprzez zwiększenie wielkości mięśni, które mogą zostać zachowane. W okresie pozytywnego bilansu azotowego proteina jest wykorzystywana do budowania mięśni.
  Oprócz oczywistego zastosowania w budowie ciała, ekdysteron ma inne potencjalne zastosowanie. Ekdysteron, podobnie jak tribulus terrestris, ma zdolność zwiększania produkcji testosteronu. Tym samym ekdysteron ma zdolność zwiększania ogólnego potencjału seksualnego. W jednym z badań klinicznych ekdysteron był podawany przez 10 dni i po tym okresie aktywność seksualna u grupy przyjmującej ekdysteron uległa poprawie.


  METOKSYIZOFLAWON

  Niezależnie od tego, czy znamy ten środek jako metoksy, metoksywon, metoksyizoflawon, czy 5-metyl-7-metoksyizoflawon, ten nowy anaboliczny związek flawonowy jest najczęściej dyskutowanym środkiem stosowanym w kulturystyce w ostatnich latach. Zgodnie z Amerykańskim Urzędem Patentowym metoksy to ?związek oddziaływujący anabolicznie?, który został stworzony do ?wywoływania znaczącego wzrostu wagi?, szczególnie masy beztłuszczowej. Ponadto dokumentacja patentowa wskazuje, że mimo ?silnego działania anabolicznego? metoksy nie wywołuje skutków ?androgenicznych?. Sprawia to, że substancja ta jest bardzo atrakcyjna dla kulturystów, którzy obawiają się skutków ubocznych związanych ze sterydami i prohormonami.
  Bardzo przekonywujące badania prowadzone z udziałem sportowców potwierdziły zdolność metoksy do znaczącego powiększania mięśni beztłuszczowych. Uczeni z Uniwersytetu Delaware badali czternastu zdrowych mężczyznach ćwiczących sporty siłowe. Połowa z nich otrzymywała suplement w postaci metoksy, druga połowa nie. Pod koniec ośmiu tygodni grupa placebo wykazała wzrost obecności tłuszczu w ciele wynoszący średnio 0,72 kilograma. W grupie przyjmującej metoksy sportowcy stracili średnio 1,3 kilograma tłuszczu, jednocześnie zwiększając masę beztłuszczową o 1,2 kilograma. Co interesujące, wyniki te zostały uzyskane nawet chociaż sportowcy nadal stosowali inne suplementy, co wskazuje, że metoksy może działać w połączeniu z innymi dodatkami.
  Badacze wysnuli teorię, że metoksy działa poprzez zwiększenie działania anabolicznego: wzrost syntezy białkowej, polepszenie wykorzystania protein, ułatwianie utrzymania pozytywnego bilansu azotowego i zmniejszenie katabolizmu białkowego (rozpadu mięśni) poprzez hamowanie kortyzolu. Ale to, co czyni metoksy prawdziwie unikalnym, to jego funkcja jako środka rozdzielającego substancje pokarmowe. Metoksy jest w stanie transportować składniki pokarmowe, które się spożywa (np. proteiny) w selektywny sposób do masy beztłuszczowej. Innymi słowy więcej pożywienia, które się spożywa, zostaje spożytkowane do budowania mięśni, nie do tworzenia zapasów tłuszczu. A maksymalizowanie wzrostu mięśni jest celem każdego kulturysty. Jak zostało to wcześniej wspomniane, metoksy to anabolik, ale nie androgeniczny. Ponieważ jest to środek niehormonalny i niesterydowy, metoksy może rozbudzać anabolizm bez zmieniania normalnych funkcji dokrewnych ciała. Metoksy to nowy, legalny i prawdziwie przełomowy środek, który z pewnością poruszy najgłębsze podstawy kulturystyki.


  IPRIFLAWON

  Ipriflawon, czyli 7-izopropoksyizoflawon, został uzyskany po raz pierwszy w późnych latach 60. z izoflawonów występujących w naturze. Ipriflawon trafił na czołówki czasopism zajmujących się odżywianiem w Stanach Zjednoczonych jako suplement budujący kości pod koniec lat 90., dzięki swojej zdolności do zwiększania przyswajania fosforu i wapnia. Ale tym, co przykuło uwagę kulturystów i badaczy, była zdolność ipriflawonu do zwiększania anabolizmu. Działanie anaboliczne ipriflawonu jest porównywane do działania sterydów anabolicznych, metenolonu, oksandrolonu i stanazololu.
  Dzięki swoim zdolnościom anabolicznym ipriflawon może selektywnie zwiększać masę beztłuszczową. Podobnie jak inna podobna substancja, metoksyizoflawon, ipriflawon może działać w taki sposób poprzez anabolizm, zwiększając zatrzymywanie azotu, ożywiając syntezę białek, redukując rozpad protein (poprzez hamowanie kortyzolu) i poprzez pobudzanie funkcji rozdziału substancji odżywczych. Jeśli chodzi o to działanie, badania wykazały maks. 20% przyrosty wagi dzięki stosowaniu ipriflawonu bez zmiany ilości spożywanych kalorii. Zgodnie z badaniami farmakokinetycznymi ipriflawon podawany doustnie ulega szybkiemu przyswojeniu i metabolizmowi w wątrobie.
  Badania wykazały, że ipriflawon nie wywiera działania estrogenicznego u zwierząt ani u ludzi. Wręcz przeciwnie, niektóre niepełne badania wskazują, że ipriflawon (i metoksyizoflawon) mogą w istocie prowadzić do zmniejszenia poziomów estrogenu. Z tych właśnie powodów ipriflawon jest stosowany od wielu lat przez europejskich sportowców. Sportowcy ci tradycyjnie wykorzystują ipriflawon w okresach poza startami (okresy abstynencji od sterydów).
  Ipriflawon jest nie tylko pożyteczny jako suplement niezależny, ale najnowsze badania wykazują także, że ipriflawon może mieć działanie synergistyczne w połączeniu z innymi związkami na bazie tribulusu, takimi jak Triboxybol?. Naukowcy sportowi na Uniwersytecie Toledo porównali sportowców przyjmujących to połączenie z grupą przyjmującą placebo. Po 38 dniach grupa przyjmująca suplementy wykazała podwyższony stosunek testosteronu do kortyzolu w porównaniu z grupą kontrolną. Mogłoby to wskazywać, że zredukowany został antykatatoliczny hormon kortizol, natomiast zwiększeniu uległy poziomy testosteronu. Należy pamiętać, że wolny testosteron jest aktywną formą hormonu anabolicznego organizmu. Ponadto taka mieszanka suplementów spowodowała podwyższenie progów osiągów u sportowców.

  Podsumowanie
  Jako że nie są ani środkami hormonalnymi, ani sterydowymi, kulturystyczne suplementy kulturystyczne zawierające sterony i flawony (np. metoksy, Ăź-ekdyson, ipriflawon, 5,7-dihydroksyflawon i izoflawony) są bardzo silną konkurencją dla suplementów bazujących na prohormonach. Suplementy te są szczególnie użyteczne dla kulturystów uczulonych na prohormony, naturalnych kulturystów i sportowców badanych pod kątem zażywania niedozwolonych substancji. Teoretycznie składniki takie jak metoksy, ekdysteron i ipriflawon mogą być także logicznym wyborem dla kulturystek i trójboistek, gdyż substancje te nie są androgeniczne.
  Ponadto jako środki rozdzielające substancje odżywcze mają one ogromny potencjał dla osób mających trudności z przybieraniem na wadzie (tzw. ?hardgainers?), którym ciężko jest nabrać dobrej jakości wagi. Dzięki zdolności to transportowania substancji odżywczych do tworzenia mięśni szkieletowych, sportowcy mogą uzyskać masę beztłuszczową bez zmiany swoich normalnych sposobów odżywiania i ilości spożywanych kalorii.
  Ponadto suplementy te mogą oferować korzyści tym kulturystom, którzy obecnie stosują suplementy prohormonowe. Badania wykazały, że w przeciwieństwie do izoflawonów flawony są silnymi czynnikami hamującymi aromatozę. Innymi słowy flawony, takie jak metoksyizoflawon i 5,7-dihydroksyflawon (chrysin) mogą pomagać w redukowaniu przemiany testosteronu w estrogen poprzez działanie, jako czynniki hamujące aromatozę cytochromu P450.
  I wreszcie biorąc pod uwagę czynniki odżywcze, zdolność tych substancji do pobudzania anabolizmu i rozdziału składników odżywczych może zostać dodatkowo zwiększona poprzez zwiększanie spożycia białka. Zatem jeśli bierze się pod uwagę naturalne alternatywy mogące wspomagać znaczny wzrost masy beztłuszczowej ciała, powinno się dodać jeden lub dwa koktajle proteinowe do swojej diety, tak aby uzyskać maksymalne wyniki.

  Â?ródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  Produkty zawierające flawony:
  Methoxy Rx (SNI), Methoxybol-7 (SAN), Iproxy (Cytogen), Methoxylon (Syntrax), Ecdysten (Thermolife), Ecdybol (Pinnacle), Syntrabol (Syntrax), Methoxy Powder (1fast400), Animal MethoxyStak (Universal)
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 2. #2
  Amator Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar ziper
  Dołączył
  03-04-06
  Postów
  283
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  prozdrowotnie jedynie
  cudów proszę nie oczekiwać
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •