Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: fbw 15 lat

  1. #11
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Beggi
    Dołączył
    14-05-09
    Skąd
    Tajny obóz trollów
    Postów
    236
    SOG
    89
    Otrzymał : 8 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał krul_leff Zobacz post
    zawsze panowało stwierdzenie żeby nie dźwigać dużych ciężarów w młodym wieku, mit niby obalony, ale gdybym chciał jeszcze urosnać to też bym unikał siłowni - kto wie co powiedzą za 5-10 lat ;) ?
    To potem będzie brał sterydy i urośnie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar mlody1144
    Dołączył
    20-09-08
    Postów
    589
    SOG
    39
    Otrzymał : 19 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    ty smile nie gadaj o wlsokach na faji bo nie kazdy jest taki ze ma mutacje glosu na koniec gimnazju i wlosy zaczynaja mu rosnac ktos kto sie szybiej rozwija ma calkiem inaczej ja mutacje mialem w podstawowce(6klasa) a apropo np wzrostu 2 tygodnie temu bylem na rentgenie w szpitalu i wlasnie moje nogi przestały rosnąć a jeszcze pol roku temu chrząstki byly calkeim otwarte dodam ze jestem z roku xxmlodyxx
    xD
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Beggi
    Dołączył
    14-05-09
    Skąd
    Tajny obóz trollów
    Postów
    236
    SOG
    89
    Otrzymał : 8 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody1144 Zobacz post
    ty smile nie gadaj o wlsokach na faji bo nie kazdy jest taki ze ma mutacje glosu na koniec gimnazju i wlosy zaczynaja mu rosnac ktos kto sie szybiej rozwija ma calkiem inaczej ja mutacje mialem w podstawowce(6klasa) a apropo np wzrostu 2 tygodnie temu bylem na rentgenie w szpitalu i wlasnie moje nogi przestały rosnąć a jeszcze pol roku temu chrząstki byly calkeim otwarte dodam ze jestem z roku xxmlodyxx
    Coś o tym wiem :*
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Smile Zobacz post
    kubaakorona a proszę bardzo. Na początek sprostuję wypowiedź autora - profilu nie aktualizowałem już baaaardzo długo, jednak gdybyś choć trochę pomyślał, to wiedziałbyś że w tym przypadku nie liczy się wiedza praktyczna (broń boże, nie jestem aż tak głupi nie obrażając nikogo tutaj...) lecz praktyczna. To co widziałem na własne oczy, przekonało mnie do tego co tutaj "głoszę".

    Jesteś w wieku, kiedy Twój organizm się rozwija, rosną włoski na fjucie, pod pachami itd. Hormony buzują, kości rosną i takie tam pierdoły. Trening, który wybrałeś a jest nim - fbw - full body workout, to trening zawierający podstawowe ćwiczenia, takie jak mc, wyciskanie, pp, mp, przysiady, wiosło etc. w których to angażowane są duże partie stawów, mięśni itd. Oznacza to, że w twojej fazie życia, kiedy właśnie rośniesz, stawy nie powinny mieć żadnego obciążenia siłowego, dlaczego? Dowiesz się na biologii jeżeli będziesz zważał na to co mówi nauczyciel. Brak odpowiedniej techniki (przekonaj mnie, że ją posiadasz, to będąc twoim ojciem pozwoliłbym Ci ćwiczyć fbw 5x5 40% maksymalnym obciążeniem) tylko Ciebie skrzywi, nie wiesz chyba jak wygląda osoba zaczynająca ćwiczyć w 15 roku życia takie ćwiczenia jak Martwy ciąg, czy siady... nie wiesz? A ja wiem. Jeżeli chcesz ćwiczyć, to przez rok pochodź sobie na basen, biegaj, graj w kosza, bierz sterydy. Kluczem jest aktywny tryb życia, i wierz mi - za rok będziesz idealnie przygotowany na siłownie. Teraz jak musisz ćwiczyć, bo ciebie biją na podwórku to lekki trening domatora z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

    Pozdro,


    w dodatku, zamiast siedzieć i układać głupie plany treningowe. Mógłbyś czasem zajrzeć do podwieszonych i przeczytać taki o temat:
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=15375

    ale rozumiem, że oczy widzą tylko to co chcą widzieć. Z tymi sterydami w poście żartowałem oczywiscie ;d
    i to dowód ze to forum schodzi na psy...bez urazy ale admini i moderatorzy pszestali sie wypowiadac....miałem czas w kiedy bardzo duzo czytałem o dojrzewaniu i wzroscie człopwieka i ten link który mi dałes to czytałem juz bardzo dawno....

    staram sie nie przeciązac kregosłupa....mc robie małym ciezarem zaczynam od 30kg a koncze na 50kg, a rekord to był 130 teraz nie wiem ile wezme...wiosłowanie tez cos koło tego i wyciskanie na barki tez...jedynie na klate biore wiecej na seriach bo zaczynam od 55 -60kg zależy jaki trening...przysiady tez robie małym ciezarem...staram sie nauczyc techniki... nie jestem początkujący i dlatego przezucam sie ze splitu na cos nowego
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar .Smile
    Dołączył
    04-08-08
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    770
    SOG
    41
    Otrzymał : 60 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    spoko, cwicz. Za 2-3 miesiace bierz sterydy aby byly lepsze efekty, ot co.
    "Sport wyrabia hart ducha i przede wszystkim uczy pokory - pokory wobec życia, wobec przeciwników (...), wreszcie wobec samego siebie.
    Człowiek, który kiedykolwiek uprawiał sport, nigdy już nie będzie taki sam. Są rzeczy, które zostają na całe życie."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar benek156
    Dołączył
    24-09-09
    Postów
    18
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Ja ćwiczę od 5 klasy podstawowej, miałem wiele ćwiczeń obciążających kręgosłup i mnie nic nie powyginało. jeśli ćwiczenia są wykonywane poprawnie to nie ma szans na jakieś urazy kręgosłupa. Więc powodzenia z tym treningiem. pozdro dla wszystkich:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar dominator875
    Dołączył
    21-07-08
    Skąd
    majorka
    Wiek
    36
    Postów
    387
    SOG
    79
    Otrzymał : 62 SOGi w 36 postach

    Domyślnie

    MC i przysiady robilem w wieku 15 lat z obciazeniem max uroslem do 182 cm wiec rob jak uwazasz ale nie polecam duzych ciezarow
    kreatyna + woda z parówek = masa
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    u mnie ćwiczenie na siłowni wyprostowało mi kręgosłup:) z czego jestem bardzo zadowolony, wcześniej robiąc fotki przy napinaniu mięśni ostro było widać skrzywienie kręgosłupa, teraz nie ma po nim śladu:) co do wzrostu i ćwiczeń w młodym wieku (dużymi ciężarami), radze poczytać parę artykułów bo sprawa jest dyskusyjna, póki co jest jest udowodnione że poniżej ok. 15 roku życia jest to niebezpieczne.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar benek156
    Dołączył
    24-09-09
    Postów
    18
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jest bezpieczne, jeśli wiemy jak to ćwiczenie wykonać. Przysadka mózgowa podczas extremalnego wysiłku daje o 4% więcej hormonu wzrostu niż normalnie. Przykład to stong mani którzy od młodych lat się nie oszczędzali a mają po 190cm wzrostu i powyginani raczej nie są.......
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek156 Zobacz post
    Przysadka mózgowa podczas extremalnego wysiłku daje o 4% więcej hormonu wzrostu niż normalnie. Przykład to stong mani którzy od młodych lat się nie oszczędzali a mają po 190cm wzrostu i powyginani raczej nie są.......
    to chyba nie tak, ekstremalne ćwiczenia mogą zaburzać proces wzrostu
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •