Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Problem z klatą

  1. #21
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Kilu
    Dołączył
    05-07-08
    Skąd
    okolice Wwa
    Wiek
    35
    Postów
    121
    SOG
    22
    Otrzymał : 10 SOGi w 9 postach

    Domyślnie

    Nic nie pale :P Dodam ze mam wadę klaty (jest zapadnięta) ale niebede sie tym usprawiedliwiał, ktoś mi polecił trening na płaskiej typu,
    3x12p 20kg -> 3x10p 30kg -> 3x5p 40kg + rozpiętki co wy na to?

    Przez ten czas miałem parę planów ale mój obecny wygląda tak:
    Dzień 1
    Klata
    na płasko 4 serie po 12 (jak dobry dzień to pójdzie te 35kg)
    rozpięki na hantlach 4s 12pow (hantle 2x8kg)
    Barki
    Unoszenie sztangi do brody stojąc 4s12p
    Siedząc unoszenie ramion do lini barków z hantlami 4s12p
    Tric
    Ściąganie linki z wyciągu 4s12p
    Francuskie za głowę sztangą łamaną 4s12p
    Łydki
    Siedząc unoszeni kolan z obciążeniem 4s12p
    Brzuszki

    Dzień 2 wszędzie jest 4s12p
    Plecy
    Ściąganie drążka do karku
    wiosłowanie sztangą w opadzie
    Bic
    Modlitewnik
    Uginanie młotkowe siedząc
    Przedramię
    opuszczanie sztangi na końce palców
    Nogi
    Siady ze sztangą
    Wyprost kolan na maszynie siedząc
    Brzuszki


    PS wiem ze jestem kiepski no ale juz mnie nie dobijacie bardziej
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #22
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Minias
    Dołączył
    06-05-08
    Skąd
    London
    Postów
    186
    SOG
    27
    Otrzymał : 4 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    jak dla mnie strasznie malo tych ćwiczeń i czy masz możliwość rozłożenia tego na 3 dni zamiast na 2 bo nawaliłeś troche partii mięśni a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy bo nie można się skupić dobrze na odpowiednich partiach. Co do tej klaty to ja bym się starał przeplatać ćwiczenia ze szatngą na hantle bo mi np duzo lepiej klata wchodzi hantlami ale to osobista opinia.
    Po za tym kwestia jedzienia, nic o niej nie napisales, wklej tutaj swoją diete.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #23
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar adonis18
    Dołączył
    06-11-08
    Skąd
    raczej duże
    Wiek
    34
    Postów
    1,123
    SOG
    549
    Otrzymał : 270 SOGi w 162 postach

    Domyślnie

    to nie jest kiepsko, to jest całkiem do doopy... albo nie jesz w cale, albo masz tasiemca, bo to jest koowra nie mozliwe

    jeśli chodzi o siłę w wyciskaniu, dam ci rade, może troche kontrowersyjną, ale imo pomoże: zostaw sztange i rób pompki. różnie, tzn w rożnym rozstawie rąk.

    i naucz się jeść, a jeślijesz jak trzeba, to idz do lekarza, bo możliwe, że masz pasożyty lub jakieś poważne zaburzenia hormonalne

    elo
    mess with the best die like the rest...
    hans1237:"jako modowi nie wypada mi sie bawić w te śmieszne pyskówki ale radze ci nie obrazać ludzi, jeszcze raz i nagrodze cie odpowiednio,i to jest moje ostatnie słowo w twoim temacie" - RISPEKT!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #24
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar oyster
    Dołączył
    02-01-07
    Wiek
    32
    Postów
    254
    SOG
    169
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    kurde, ja po paru miesiącach przerwy od treningu potrafię zrobić 2x 12 i 10 powtórzeń z ciężarem 75kg bez żadnego problemu, ale żeby 40kg? capi mi tu prowokacją
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #25
    Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Początkująca
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    266
    SOG
    173
    Otrzymał : 61 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    i po co te licytacje?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Początkująca otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    KowalX (16-09-09)

  7. #26
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar adonis18
    Dołączył
    06-11-08
    Skąd
    raczej duże
    Wiek
    34
    Postów
    1,123
    SOG
    549
    Otrzymał : 270 SOGi w 162 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Początkująca Zobacz post
    i po co te licytacje?
    i po co ten off topic?
    mess with the best die like the rest...
    hans1237:"jako modowi nie wypada mi sie bawić w te śmieszne pyskówki ale radze ci nie obrazać ludzi, jeszcze raz i nagrodze cie odpowiednio,i to jest moje ostatnie słowo w twoim temacie" - RISPEKT!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #27
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Nie odchodzcie od głównego tematu, waga założyciela tego wątku mówi sama za siebie-jeżeli teraz waży 60 kg, to zapewne przed rokiem było tyle samo A WIĘC ma problemy w ogóle ze skutecznym robieniem masy mięśniowej więc i z innymi partiami mięśniowymi u niego kiepsko, a z klatą najgorzej, ja proponuje

    1. zrobić miesiąc przerwy w treningach

    2. w tym czasie czytać, analizować i na suchgo w domu bez ciężarów wykuwać idealną technikę

    3. dobrze rozplanować dietę, ktoś pisze jedz 5,6 posiłków (jakbyś był najlepszy) a ty od razu po zrobieniu prawka wystartuj w racjdzie dakar... w ostateczności 4 posiłki wystarczą ale ma to być zajebiste śniadanie, potem arcyważny posiłek przedtreningowy, no i wiadomo potreningowy i kolacja-oczywiście nie taka jak dla przeciętnego Kowalskiego. Od tych rzeczy jest dział diety na tym forum, więc "goł"

    4. na treningach nie skupiać się na wymarzonych ... 40 kg. ale na takim ciężarze który pozwoli wykonać od 7 do 12 powt. choćby 10 kg. bo kurwa liczy się jakość powtórzeń

    5. rozpiska kolegi jest zła, gośću mówi że ma 20 lat, ja już prawie też i tylko dlatego dołoże do tego wątku moją rozpiske:

    najpierw moje dane-staż 27 miesięcy, na początku (gdy miałem 17 lat) ważyłem 67 kg, teraz ponad 83 kg, wzrost 176 cm, w obwodzie bicepsa wybiła mi 40, a trenuje, na chwilę obecną tak:

    niedz. klata+triceps

    poniedz. trening krav maga na macie+brzuszki i pompki na pięściach

    wt. grzbiet i kaptury

    śr. ponownie mata

    czw. wolne

    pią. naramienne

    sob. wolne

    a w następnym tygodniu wszystko tak samo ALE zamiast klaty biceps+przedramiona a zamiast naramiennych nogi...

    Jasne można się dopieprzyć żę mój cały mikrocykl to pełne 2 tygodnie a nie standardowy tydzień, ale mata i walki sparingowe dają w dupe i nie mam mowy bym w tym samym dniu coś trenował z zakresu masówki, a poza tym chodzi mi o to aby chłopakowi, mojemu rówieśnikowi podkreślić jedną rzecz-umiar i czas na regeneracje ZASADA jeden trening to góra dwie partie mięśniowe z czego jedna musi być mała, czemu żaden mądrala do tej pory nie zwrócił uwagi że na każdym treningu chłopak trenuje zbyt wiele? robi klate nogi ręke, choć przecież jermu jak nikomu zależy na masie a nie redukcji? Wreszcie czmu nikt do tej pory mu nie powiedział że więcej nie znaczy w tym sporcie lepiej, przecież sugerował że chyba zwiększy liczbę serii, błąd, od tego tylko bardziej zmizernieje, wszyscy o tym wiemy ale wy wolicie komentować jego anty-wynik w wyciskani na klate.

    Kilu, w tym sporcie trzeba myśleć, to raz, a dwa jak ktoś powiedział-walczyć z bólem.
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #28
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Kilu
    Dołączył
    05-07-08
    Skąd
    okolice Wwa
    Wiek
    35
    Postów
    121
    SOG
    22
    Otrzymał : 10 SOGi w 9 postach

    Domyślnie

    Jak widzę większość osób tu kozaczy ile kto bierze, ale nie o tym temat.
    Techniki pilnuje jak mogę, co do wagi to jak tylko zacząłem chodzić na siłke to przez 4 pierwsze miechy doszło mi 5kg, a potem chooj nie idzie.

    Tak jak mówicie przyłożę sie lepiej do żarcia, a co do treningu to jakie mięśnie łączyć żeby rozpisać sobie plan 3dniowy? Chodzi mi tylko o mięśnie bo ćwicznia zaraz sobie znajde i sam do sprawdzenia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #29
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Joseph
    Dołączył
    21-07-09
    Postów
    33
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Ogólnie chodzi o to żeby nie robić na 1 treningu dwóch dużych partii (duże to plecy, nogi klata).
    Zrób sobie 3 dniowy plan.
    Ja ćwiczę:
    Pon: klata + triceps
    Środa: plecy + barki
    Piątek: Nogi + biceps
    Jak na razie jestem zadowolony choć to dopiero 3,5 miesiąca.
    Na duże partie nie rób więcej niż 15 (ja 12) serii, a na małe nie więcej niż 12 (ja 9).
    W Twoim przypadku w ćwiczeniach nie przekraczał bym 10 pow w serii.
    Jeśli twierdzisz, że masz dobrą technikę to może nawet po 6-8 pow rób(oczywiście jak najdokładniej dasz radę;p).
    Najpierw wykonuj ćwiczenia na duże partie.

    Możesz również próbować jakiegoś FBW ale w tym Ci nie podpowiem bo się nie znam. Były dosyć dobrze opisywane ciekawe FBW, poszukaj.
    No ale pamiętaj, że DIETA jest NAJWAŻNIEJSZA.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #30
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar siwy170588
    Dołączył
    22-08-08
    Skąd
    brzeg
    Postów
    166
    SOG
    22
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    dziwna sprawa ale dobra zacznij od ulozenia sobie diety niech ci ktoś wyliczy ile kalori potrzebujesz i co masz jesc.....musisz jesc jak wyzej ktos pisal ok 6 posilkow dziennie czyli co ok 3 godziny
    jesli masz fundusze to mozesz wspomuc sie jakims lepszy białkiem chodz ja kupuje WPC niby nie polecane bo smak do bani i rozpuszczalnosc nie taka....dla mnie jest ok .....proponowal bym ci tez kreatyne nie jest droga a podnosi sile co jest odczuwalne wiem bo sam ją biore i nie moge zlego słowa o tym powiedziec.....ostatnio tez skusilem sie na AAKG wziolem na sprubowanie i nawet fajnie to idzie jak wezmiesz na pusty żełądek to tez ci sile troche podbije
    jesli w czyms sie pomylilem badz napisalem cos nie tak poprawcie mnie
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •