Strona 1 z 142 1231151101 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 1420

Temat: Relacja z treningów - co¶ z sob± trzeba w koñcu zrobiæ!

  1. #1
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rokr91
    Do³±czy³
    14-01-09
    Sk±d
    Po³udniowy wschód Polski :)
    Wiek
    33
    Postów
    977
    SOG
    67
    Otrzyma³ : 86 SOGi w 65 postach

    Domy¶lnie Relacja z treningów - co¶ z sob± trzeba w koñcu zrobiæ!

    Moja relacja z treningów

    U¿ytkownik: ROKR91

    Cel treningu: Poprawa umiê¶nienia i si³y

    Mój sta¿ treningowy to 4 miesi±ce bez olewki. W czasie tego okresu zdarzy³o mi siê opu¶ciæ jedynie dwa dni (z przyczyn wy¿szych). Ze swoich postêpów nie jestem zadowolony, poniewa¿ praktycznie ich nie ma (mimo stosowania diety i odpowiedniej regeneracji).

    Mam nadziejê ¿e ¿e prowadz±c tê relacjê "wyjdzie" w koñcu przyczyna mojego niepowodzenia.

    Waga: 76-78 (trochê t³uszczu)
    Wzrost: 176
    Wiek: 18
    Budowa: Trudno powiedzieæ, mimo sk³onno¶ci do ³apania fatu na pewno nie edno. Mam dosyæ chude ko¶ci (16 cm w nadgarstku) i ma³o mêsk± budowê.

    Mój obecny plan treningowy mo¿ecie zobaczyæ w tym temacie:

    http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=20056&page=10

    ================

    07.09.2009

    Wyciskanie na ³awce p³askiej: 12 (powtórzenia) x 30 (kilogramy), 10 x 36, 8 x 40, 6 x 46 (wliczam ciê¿ar gryfu)

    Wiem ¿e s± to jak dla Was obci±¿enia ¶mieszne, ale dla mnie jest to du¿o. Mój maksymalny wycisk na p³asko to 65 kilo (zaczyna³em od 46).
    Niemniej jednak muszê dodaæ ¿e pocz±tkiem sierpnia ostatni± seriê koñczy³em ciê¿arem 52 kilo, jednak stosuj±c siê do nowego planu si³a bardzo spad³a.


    Wyciskanie hantli na skosie: 12 x 10, 10 x 12, 8 x 14, 6 x 16

    Ciê¿ar dotyczy jednej hantli! Nie liczê ciê¿aru gryfików!

    £awka pod kontem 45 stopni. Ostatnia seria posz³a mi dosyæ ciê¿ko, ale staram siê zwracaæ du¿± uwagê na technikê (w szczególno¶ci fazê negatywn±) i jak najbardziej napinaæ (zachowywaæ napiêcie) miê¶nie podczas opuszczania ciê¿aru.

    Rozpiêtki: 10 x 4, 10 x 6, 10 x 8, 10 x 10

    Ciê¿ar dotyczy jednej hantli! Nie liczê ciê¿aru gryfików.

    Uginanie sztangi ³amanej: 12 x 18, 10 x 20, 8 x 22, 6 x 28 (nie wliczam ciê¿aru gryfu)

    W ostatnim powtórzeniu w 4 serii musia³em dosyæ mocno machn±æ.

    Uginanie r±k z hantlami stoj±c: 12 x 6, 10 x 10, 8 x 12

    Tutaj dobra³em zdecydowanie za ma³y ciê¿ar, w ostatniej serii mia³em jeszcze du¿o rezerwy na kilka powtórzeñ.

    Uginanie sztangi na modlitewniku: 12 x 12, 10 x 14, 8 x 16

    Pierwsze dwie serie lu¼no, bez problemu. Ostatnia seria dosyæ ciê¿ko.

    Jak widaæ jestem bardzo s³aby jak na swój wiek. Staram siê to zmieniæ. My¶la³em co prawda nad FBW, ale spotykam opinie ¿e tego typu trening dobry jest dla kogo¶ z nieco wiêkszymi maksami ni¿ posiadam ja.
    Ostatnio edytowane przez Rokr91 ; 07-09-09 o 18:54
    Kiedy rano siê budzê i z ³ó¿ka wychodzê, w swej genialnej g³owie mnogie my¶li rodzê.
    Wszystkie jednego tematu dotycz±, grafik mego dnia z precyzj± wytycz±.
    P³atki i jajka serwujê na ¶niadanie, cyc z kurczaka – to nastêpne bêdzie danie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. U¿ytkownik Rokr91 otrzyma³ za ten post 4 SOGi(-ów) od u¿ytkowników:

    Aponax (07-09-09), arus22 (07-09-09), Dawidhardcore (14-07-10), pure (09-09-09)

  3. #2
    Bywalec Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczeniaTagger Second Class
    Avatar mateohzp
    Do³±czy³
    28-05-09
    Sk±d
    Oka
    Postów
    614
    SOG
    75
    Otrzyma³ : 88 SOGi w 39 postach

    Domy¶lnie

    widze ze masz siln± wole- to sie ceni

    powodzenia i pytaj jak najwiecej a dojdziesz do celu ;) pozdrawiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #3
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rokr91
    Do³±czy³
    14-01-09
    Sk±d
    Po³udniowy wschód Polski :)
    Wiek
    33
    Postów
    977
    SOG
    67
    Otrzyma³ : 86 SOGi w 65 postach

    Domy¶lnie

    Na prawdê nie chcê póki co braæ mono, bo jak na sucho w pierwszych miesi±cach nie chcia³o nic ruszyæ to i na kreatynie pewnie te¿ nie ruszy.

    http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=20056&page=5

    Tutaj jest moja dieta, tyle ¿e wprowadzi³em lekkie modyfikacje, tzn: zamiast twarogu rano s± jajka, w drugim posi³ku ¼ród³em bia³ka jest puszka tuñczyka. Nie kupi³em jednak od¿ywki bia³kowej, poniewa¿ taniej i smaczniej wychodzi dostarczenie bia³ka z posi³ku.

    Nied³ugo planujê zakup gainera (kij z tym ¿e trochê t³uszczu wejdzie, kiedy¶ to zrzucê), zamiast posi³ku przed treningiem (niestety w szkole noszenie piersi z kurczaka jest nieco "dziwne"), bo bêdê æwiczy³ zaraz po szkole. Dodatkowo zamierzam go te¿ spo¿ywaæ zaraz po zakoñczeniu treningu ¿eby jeszcze bardziej zwiêkszyæ kaloryczno¶æ w ci±gu dnia. A nó¿ co¶ ruszy...
    Kiedy rano siê budzê i z ³ó¿ka wychodzê, w swej genialnej g³owie mnogie my¶li rodzê.
    Wszystkie jednego tematu dotycz±, grafik mego dnia z precyzj± wytycz±.
    P³atki i jajka serwujê na ¶niadanie, cyc z kurczaka – to nastêpne bêdzie danie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #4
    Zbanowany Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowanyStworzenie albumu zdjêæ5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Aponax
    Do³±czy³
    04-03-08
    Sk±d
    Polska
    Postów
    1,320
    SOG
    530
    Otrzyma³ : 171 SOGi w 131 postach

    Domy¶lnie

    moge Ci doradzic tylko tyle:
    - doluz wiecej wegli w diecie - dawaj gainera pomiedzy posilkami jezeli zalezy ci na masie.
    - Bcaa i aminokwasy , pomoga a napewno nie zaszkodza:].
    - Kreatynka ale mono.
    -teraz trenning , skupiaj sie tylko i wylacznie na technice- wypracujesz sobie lepsza to dolozysz kilogramy !!!
    -jezeli mowisz ze slaby jestes to jedz na wolnych ciezarach zmniejsza tak o 25% obciazenie i powolutku rob ale przykladaj sie do tego.
    - rob progress
    - i cwicz cwicz a efekty beda.

    teraz tutaj moje pytanie , musisz sie zastanowic czy chcesz wygladac jak facet , czy poprostu miec sile jak facet- oczywiscie dojdzie masa ale nei taka duza jak przy typowej masie.Ja powiem tak , przez pierwszy rok na silce chodzilem typowo na sile , malo masy poszlo sila troszke. Po roku praktycznie nic nie bylo widac po mnie- no oczywiscie bez t-shirta cos tam bylo, ale nie tak jak powinno. Pomyslalem sobie , kur** trzeba sie wziasc w garsc i nabrac masy - z masa przyszla sila w ciagu 4-6 miesiecy dorobilem sie masy (duzo) i sila poszla i to wiecej niz przez ten rok!! dlaczego ? bo staralem sie robic poprawinie cwiczenia wolno i starannie tak jak to powinno wygladac. Przy sile malo osob patrzy na technikebyle by jaknajwiecej podniesc i popisac sie przed kumplami ze bierze 120kg na serie - a podniosl by normalnei 60 kg z lopatkami scisnietymi i bez odbijania od klatk i lepiej by wyszlo;].
    moze cie zanudzilem ale mysle ze jak przeczytales to , to chcesz cos osiagnac i wierze ,¿e tobie sie to uda :].
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. U¿ytkownik Aponax otrzyma³ za ten post SOGi od u¿ytownika(-ów):

    wojtas3 (09-09-09)

  7. #5
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rokr91
    Do³±czy³
    14-01-09
    Sk±d
    Po³udniowy wschód Polski :)
    Wiek
    33
    Postów
    977
    SOG
    67
    Otrzyma³ : 86 SOGi w 65 postach

    Domy¶lnie

    Nie zanudzi³e¶, wrêcz przeciwnie! :) Przychodzê na forum po to by dostaæ jak najwiêcej porad, wskazówek.

    Co do wyboru pomiêdzy si³a - wygl±d... zdecydowanie wygl±d! Chcê po prostu wygl±daæ jak kawa³ ch³opa (¿eby nie by³o du¿o t³uszczu), nawet gdy za³o¿ê koszulkê.

    -----

    Jeszcze trochê od siebie. Spotka³em siê z opini± i¿ piramidka 12, 10, 8, 6 jest "na nic" (chyba na tym forum). Tymczasem w³a¶nie taki system da³ mi najwiêcej w wycisku na klatkê. Przechodz±c na system 12, 10, 10, 6 moja si³a w wyciskaniu spad³a znacznie, co dosyæ mnie zdo³owa³o (dawniej 52 kilo x 6, teraz 46 x 6), dlatego te¿ powróci³em do starego. Wszyscy jednak pisz± aby czêsto zmieniaæ liczbê powtórzeñ, bo organizm przyzwyczaja siê do jednego bod¼ca. Co o tym s±dziæ? Trenowaæ 12, 10, 8, 6 a¿ do momentu w którym nie bêdzie dawa³ mi on przyrostów si³y?
    Kiedy rano siê budzê i z ³ó¿ka wychodzê, w swej genialnej g³owie mnogie my¶li rodzê.
    Wszystkie jednego tematu dotycz±, grafik mego dnia z precyzj± wytycz±.
    P³atki i jajka serwujê na ¶niadanie, cyc z kurczaka – to nastêpne bêdzie danie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #6
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rokr91
    Do³±czy³
    14-01-09
    Sk±d
    Po³udniowy wschód Polski :)
    Wiek
    33
    Postów
    977
    SOG
    67
    Otrzyma³ : 86 SOGi w 65 postach

    Domy¶lnie

    Dzisiaj barki i nogi, zmêczony jestem trochê po szkole, ale co tam. Dieta oczywi¶cie trzymana w 100%.
    Kiedy rano siê budzê i z ³ó¿ka wychodzê, w swej genialnej g³owie mnogie my¶li rodzê.
    Wszystkie jednego tematu dotycz±, grafik mego dnia z precyzj± wytycz±.
    P³atki i jajka serwujê na ¶niadanie, cyc z kurczaka – to nastêpne bêdzie danie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #7
    Amator Osi±gniêcia:
    1000 punktów do¶wiadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar pure
    Do³±czy³
    27-05-09
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    387
    SOG
    103
    Otrzyma³ : 80 SOGi w 61 postach

    Domy¶lnie

    Podchodzisz do sprawy jak nale¿y, wiêc sog. O ciê¿ary siê nie martw, s³uchaj rad m±dzejszych, jest tu paru fanatyków im d³u¿ej tu siedzê to sam to zauwa¿am. Co do systemu 12-10-10-8 a 12-10-8-6 to nie doszukiwa³ bym siê przyczyny spadku si³y. Pamiêtaj, ¿e przy cwiczeniach np. na klatkê, potrzebne s± nie tylko silne rêce a m. in. mocne barki, wiec pracuj równie¿ nad innymi partiami cia³a. Zmieñ mo¿e co¶ w treningu, pamiêtaj te¿, ¿e odpowiedni posi³ek przedtreningowy równie¿ ma wp³yw na jako¶c treningu. powodzenia.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #8
    Zbanowany Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowanyStworzenie albumu zdjêæ5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Aponax
    Do³±czy³
    04-03-08
    Sk±d
    Polska
    Postów
    1,320
    SOG
    530
    Otrzyma³ : 171 SOGi w 131 postach

    Domy¶lnie

    Rokr91 , ja stosuje 12-10-8-6 ale 6 robie tylko zaleznie od parti , czasem zaczynam od 16 wszystko zalezy od partii miesniowej i od cwiczenia;] do tego progresja ciezaru i lecisz:]. Pamietaj , dokladaj obciazenia nawet jezeli to tylko "1.25 kg", to zawsze cos zmienia :]. A Ci co pisali o metodzie 12-6 ze jest do dupy, to albo to sezonowcy albo poprostu im nic nie daje i takie g³upoty wygaduja :](na kazdego dziala cos innego musisz sam zobaczyc co na ciebie podziala , ja wychodze z zalozenia takiego 1 rok , testujesz sobie rozne metody co 6 tygodni zmieniasz metode trenningowa jak i cwiczenia i prowadzisz dziennik trenningowy i zapisujesz wyniki i wtedy juz wiesz jaki jest najlepszy a ktorych unikasz bo nie dzialaja na ciebie tak jak powinny). mozesz takze zastowoac 5-10-15-20 :] tez fajna metoda lecz ja jestem przekonany do 12-6;]. Mozesz takze jezeli na sile lecisz to jechac 6 seri x4. Ale to jest dla bardziej zaawansowanych i typpowo ustawionych na sile :]. Tylko wtedy juz lecisz z bardzo duzym obciazeniem co jest zle dla srednio zaawansowanych , do tego musisz uwazac na sciegna i co najwazniejsze nie cwiczyc samemu - bo mozesz sobie cos zrobic :].
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  11. U¿ytkownik Aponax otrzyma³ za ten post SOGi od u¿ytownika(-ów):

    pure (09-09-09)

  12. #9
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rokr91
    Do³±czy³
    14-01-09
    Sk±d
    Po³udniowy wschód Polski :)
    Wiek
    33
    Postów
    977
    SOG
    67
    Otrzyma³ : 86 SOGi w 65 postach

    Domy¶lnie

    Dobra! :D

    Oto relacja z dzisiejszego treningu:

    ¦RODA: BARKI + NOGI + KAPTURY (z ³ydkami)

    Unoszenie hantli bokiem, stoj±c: 12 x 2, 10 x 4, 8 x 6, 6 x 10 - nie wliczam tutaj ciê¿aru gryfików

    Jak widaæ zacz±³em od bardzo ma³ego ciê¿aru, æwiczy³o siê przyjemnie. W ostatniej serii mia³em nieco problemów z prawid³ow± technik± w 3-2 ostatnich powtórzeniach. Musia³em nieco "zadrzeæ", "machn±æ" barki.

    Unoszenie hantli w opadzie: 12 x 6, 10 x 8, 8 x 10, 6 x 12 - nie wliczam tutaj ciê¿aru gryfików

    Nie da³em rady dokoñczyæ ostatniej serii (2 powtórzenia), muszê wiêc zmniejszyæ obci±¿enie na nastêpny raz.

    Wyciskanie sztangi z przed g³owy: 12 x 18, 10 x 22, 8 x 28, 6 x 30 - wlicza³em ciê¿ar gryfu

    Tutaj te¿ si³a mi spad³a nieziemsko, bo kilka tygodni temu zaczyna³em od 24 kilo, a koñczy³em na 34.

    Szrugsy: 15 x 8, 15 x 10, 15 x 12, 15 x 14 - nie wlicza³em ciê¿aru gryfików, ciê¿ar podajê dla jednej hantli

    A zamierza³em robiæ 15, 12, 10, 8... jednak doszed³em do wniosku i¿ muszê porz±dniej mêczyæ ten miêsieñ, bo kiedy stosujê mniej powtórzeñ to s³abo je pompuje.
    W dodatku mam tak± budowê cia³a ¿e dosyæ trudno wykonywaæ mi to æwiczenie.
    Mam dosyæ ¿e tak powiem wysokie barki, przez co zakres ruchu jest bardzo ma³y (przez to stosujê ma³e obci±¿enia, bo takie mi starczaj±).

    Przysiady: 12 x 38, 10 x 46, 8 x 54, 6 x 60

    Niestety æwiczê sam (si³ownia domowa) i nie mam dobrych warunków do tego wa¿nego æwiczenia - st±d ma³e obci±¿enie (nadrabiam woln± faz± negatywn± i ostrym napiêciem miê¶ni), no ale nied³ugo zapisujê siê na si³owniê profesjonaln± i bêdzie ok.

    Wiem ¿e za ma³o jak na uda i ¿e nie ma dwug³owych, ale na to pozwala mi sprzêt.
    Wykroków niestety nie jestem w stanie wykonaæ z powodu narastaj±cego bólu w lewej nodze (pisa³em o tym ju¿ kiedy¶ na forum). Szkoda, fajnie mnie pompowa³y.

    Wspiêcia na palce: 5 x do wymêczenia, jak zwykle... ciê¿aru w tym æwiczeniu nigdy nie zapisujê. Stosujê wariant z nie opuszczaniem piêt do ziemi, aby ³ydki jak najbardziej dosta³y w "dupsko".

    Podsumowanie dnia:

    Ogólnie jestem dzisiaj bardzo zmêczony, bo co¶ mnie choroba chyba bierze... :/
    Jednak mam nadziejê ¿e bêdzie w porz±dku i jako¶ siê z tym uporam.
    Dzisiaj tylko jeszcze puszka tuñczyka lub pier¶ z kurczaka i oliwa z oliwek, a potem regeneracja! :D
    Kiedy rano siê budzê i z ³ó¿ka wychodzê, w swej genialnej g³owie mnogie my¶li rodzê.
    Wszystkie jednego tematu dotycz±, grafik mego dnia z precyzj± wytycz±.
    P³atki i jajka serwujê na ¶niadanie, cyc z kurczaka – to nastêpne bêdzie danie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  13. #10
    Znawca Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych5000 punktów do¶wiadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar 3ndriu
    Do³±czy³
    03-03-08
    Sk±d
    Wschód
    Wiek
    34
    Postów
    1,811
    SOG
    59
    Otrzyma³ : 291 SOGi w 222 postach

    Domy¶lnie

    A zamierza³em robiæ 15, 12, 10, 8... jednak doszed³em do wniosku i¿ muszê porz±dniej mêczyæ ten miêsieñ
    U¿ywaj wiêkszych ciê¿arów kolego.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •