Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zróżnicowany trening

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar swiroos
    Dołączył
    19-06-09
    Postów
    53
    SOG
    1
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie Zróżnicowany trening

    Hej mam pytanie o taki trening. Na każdą grupę mięśni spisałem wszystkie ćwieczenia jakie znam wyszło ok kilkunastu ćwiczeń na dana grupę. Na każdym treningu wybieram cztery ćwiczenia z listy, co powoduję , że każdy trening jest inny. Daje mi to więcej przyjemności z ćwiczeń bo nie jest monotonie. Co sądzicie o takim sposobie trenowania??? Próbował już ktoś tak ćwiczyć proszę o opinie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    To oczym mowisz nazywa sie treningiem intuicyjnym ale masz tutaj kilka zasad zeby ten trening nie był bezsensownym. Wyjasnie Ci o co mniej wiecej chodzi:

    Pierwsze ćwiczenie jest zawsze to samo powiewaz z treningu na trening bysmy dawali nowe cwiczenie. I takie cwiczenie trzebaby było robic do załamania miesniowego i nie potrafilibysmy okreslic progresu. I łatwo sie przetrenowac.

    Stopniowe przeciążanie mięśni – zeby miesnie rosły cały czas musimy je zmuszac do ciezszej pracy, bo jak sie miesnie przyzwyczaja do wysiłku to nastapi stagnacja. Mamy wiele wariantow ilosc seri, powtorzen, ciezar, tempo cwiczenia, czas odpoczynkow

    Metoda dezorientacji w ćwiczeniach izolowanych – zmieniamy cwiczenie, sposob jego wykonywania pozycje, by zapobiec przyzwyczajeniu sie miesni. W treningu intuicyjnym właśnie ćwiczeniami izolowanymi manipulujemy z treningu na trening.
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar .Smile
    Dołączył
    04-08-08
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    770
    SOG
    41
    Otrzymał : 60 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    hmm, pierwszy raz słysze o takiej metodzie treningu. Próbował już ktoś, efekty jak ;) ?
    "Sport wyrabia hart ducha i przede wszystkim uczy pokory - pokory wobec życia, wobec przeciwników (...), wreszcie wobec samego siebie.
    Człowiek, który kiedykolwiek uprawiał sport, nigdy już nie będzie taki sam. Są rzeczy, które zostają na całe życie."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    robiłem to przez krotki okres (miesiac) ale jest to dobra metoda na zastoje w treningach, gdzies na necie chyba o tym pisze
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar swiroos
    Dołączył
    19-06-09
    Postów
    53
    SOG
    1
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Ja tak drugi miesiąc robię i troche urosłem
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •