Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Mały problem, redukcja.

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Gebrand
    Dołączył
    18-12-06
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    33
    Postów
    82
    SOG
    1
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie Mały problem, redukcja.

    J.w, a mianowicie: Moja dieta redukcyjna wygląda aktualnie tak : rano po przebudzeniu jem jajecznicę z dwóch jaj + pomidor+ kromka chleba ciemnego (tutaj pierwsze pytanie: lepiej jajecznica czy całe jaja, np. na twardo), jakieś 3 godziny potem jem drugi posiłek (zarazem po treningowy) składający się z tuńczyka i makaronu. Potem po jakichś 3-4 godzina spożywam obiad :). Przed snem jem twaróg. I tutaj rodzi się drugie pytanie, czy taka ilość posiłków w takim odstępie czasu w redukcji może mieć miejsce? Na kolejny ew. posiłek nie mam pomysłu. Mógłbym jeść jeszcze raz twaróg czy tuńczyka, ale wtedy z sianem na to się nie wyrobię, bo musiałbym tego kupować dużo (szamanie dziennie dwóch puszek tuny to 6-8 zeta + powiedzmy jedzony 2x dziennie twaróg wystarczy na dwa dni, a cena twarogu to 3 zeta :) ) nie zarabiam, nie mam własnej kasy, to co dostane to wydaje sobie na jedzenie ale wiadomo, że nie zawsze ta kasa będzie. Nawet jak bym miał kasę to i tak to dość dużo wychodzi :> (za tune jedzoną 2 razy dziennie to tygodniowo ok 50-56 zeta, moja matka nie pójdzie na to xD) Więc co mam jeść ? Kanapki z serem żółtym lub szynką ? tylko kiedy? po obiedzie kiedy na pieczywo jest już chyba za późno w redukcji... Na inny posiłek kanapki też się nie nadają :( Prosiłbym o poradę i pomoc. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    iksde
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    2-1,5 h przed treningiem zjedz posiłek, co jesz na obiad ? zaduze odstepy czasowe, raczej unikaj smazonego wiec jajka na twardo/miekko powinny lepiej sie sprawdzic, nie ma co za duzo tunczyka jesc, przydałaby sie jakas piers z kurczaka i warzywa
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gebrand Zobacz post
    J.w, a mianowicie: Moja dieta redukcyjna wygląda aktualnie tak : rano po przebudzeniu jem jajecznicę z dwóch jaj + pomidor+ kromka chleba ciemnego (tutaj pierwsze pytanie: lepiej jajecznica czy całe jaja, np. na twardo), jakieś 3 godziny potem jem drugi posiłek (zarazem po treningowy) składający się z tuńczyka i makaronu. Potem po jakichś 3-4 godzina spożywam obiad :). Przed snem jem twaróg. I tutaj rodzi się drugie pytanie, czy taka ilość posiłków w takim odstępie czasu w redukcji może mieć miejsce? Na kolejny ew. posiłek nie mam pomysłu. Mógłbym jeść jeszcze raz twaróg czy tuńczyka, ale wtedy z sianem na to się nie wyrobię, bo musiałbym tego kupować dużo (szamanie dziennie dwóch puszek tuny to 6-8 zeta + powiedzmy jedzony 2x dziennie twaróg wystarczy na dwa dni, a cena twarogu to 3 zeta :) ) nie zarabiam, nie mam własnej kasy, to co dostane to wydaje sobie na jedzenie ale wiadomo, że nie zawsze ta kasa będzie. Nawet jak bym miał kasę to i tak to dość dużo wychodzi :> (za tune jedzoną 2 razy dziennie to tygodniowo ok 50-56 zeta, moja matka nie pójdzie na to xD) Więc co mam jeść ? Kanapki z serem żółtym lub szynką ? tylko kiedy? po obiedzie kiedy na pieczywo jest już chyba za późno w redukcji... Na inny posiłek kanapki też się nie nadają :( Prosiłbym o poradę i pomoc. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    faktycznie kasy to ty wydajesz ja tam tuńczyka jem z 3 razy w tygodniu.
    całe jajka można jeść maks 7 na tydzień .Lepszym rozwiązaniem będzie jedno całe i jedno białko,Najlepsze na miękko,ale smażone też może być z tym ,że na oleju beztłuszczowym.

    posiłków 5-6 na dobę.
    zamiast tuńczyka możesz kupić fasolkę w puszcze za 3,6zł masz na dwie porcję (wychodzi 15g białka) dodajesz do tego 50g ryż ciemny (3,5białka) + białko jaja (10gbiałka)

    możesz zjeść musli na mleku - kolejny posiłek

    100g pierś z kurczaka(pokroj w kostkę przypraw papryką i czosnkiem w kostkach) + 50g ryż ciemny lub makaron razowy 40g do tego sałatka pomidor na kostkę + posiekana cebula

    przed snem serek wiejski + szczypiorek

    może być 100g filet z kurczaka + zielony groszek z puszki 100g + 50g ryżu ciemnego

    pij dużo wody to przyśpieszy twój metabolizm

    do każdego posiłku wedle upodobań możesz dodać
    czosnek,paprykę całą,pomidor,ogórek,szczypiorek,koperek,sałatę i inne :)

    jeśli nie stać ciebie na rybę możesz skomponować potrawę z białek roślinnych ktoś powie ,że są nie pełno wartościowe.Wystarczy odpowiednio je skomponować i będziesz miał wszystkie aminokwasy
    groszek + ryż jest tego przykładem zawsze możesz dodać białko jajka sadzonego(samych białek można jeść dużo)jest tanie.
    zresztą groszek czy fasolka to białka pełnowartościowe :)

    jeśli ktoś powie,że są gorzej strawne wystarczy je podgrzać :)

    nie zapominaj ,że uzupełniać posiłki w białko możesz po przez kefiry,maślanki czy jogurty naturalne,mleko też jest ok najlepiej jeśli nie będzie to uht ,a nowe tłoczone na zimno(mleko :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Gebrand
    Dołączył
    18-12-06
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    33
    Postów
    82
    SOG
    1
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie, rady, na pewno się zastosuję :) Mam jeszcze pytanko odnośnie śniadania. Czy mogę na śniadanie jeść jedno całe jajko + 2 białka z jajek, dwie kromki chleba z szynką i serem żółtym i dwoma plastrami pomidora ? Czy takie śniadanie jest okej w przypadku redukcji ?
    iksde
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •