Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Co dalej

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar poczatkujący
    Dołączył
    01-05-09
    Postów
    101
    SOG
    21
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie Co dalej

    Właśnie skończyłem cykl treningowy splitem miałem tydzień regeneracji i chcę rozpacząć nowy trning. Chciałbym teraz spróbować FBW. Wiem, że jest kilka ciekawych w podwieszonych ale chodzi mi o to, że na razie z powodu młodego wieku nie chciałbym narażać kregosłupa podczas takich ćwiczeń jak martwy ciąg albo przysiady. Proszę wiec, żeby ktoś dał jakiś trening bez tych ćwiczeń lub propozycje zastąpienia ich innymi. Moim celem jest zbudowanie masy. Sam nie chcę się zabierać za układanie treningu bo wydaje mi się że jeszcze za mało sie na tym znam więc prosze was o pomoc.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damian st-ce
    Dołączył
    26-02-08
    Wiek
    37
    Postów
    1,034
    SOG
    360
    Otrzymał : 174 SOGi w 144 postach

    Domyślnie

    Możesz robić MC i przysiady, nie obciążając kręgosłupa. Te dwa ćwiczenia to podstawa treningu...Mały ciężar, poprawna technika i jazda...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar zCzymDoLudzi
    Dołączył
    30-05-09
    Skąd
    k.Łodzi
    Wiek
    30
    Postów
    172
    SOG
    53
    Otrzymał : 3 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Ew. kup sobie ten pas usztywniający, jeżeli ma pomóc to wydatek kilku groszy nie będzie wyrzuceniem w błoto.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar poczatkujący
    Dołączył
    01-05-09
    Postów
    101
    SOG
    21
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Wiem, że to podstawa treningu ale wszędzie gdzie czytam pisze, żeby nie robić tych ćwiczeń w młodym wieku poza tym robienie na małych obciązeniach pomoże chyba tylko w nauczeniu sie poprawnej techniki, a skoro i tak n ie mogę na razie przejść na większe ciężary to chyba nie ma to sensu
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar dzbanekzwd
    Dołączył
    27-11-08
    Skąd
    Белaсток
    Wiek
    34
    Postów
    1,329
    SOG
    419
    Otrzymał : 234 SOGi w 183 postach

    Domyślnie

    możesz mc zastąpić unoszeniem tułowia... ja tak ciągle robie bo mam problemy z kręgosłupem. przysiad rób ale na 50%. co do treningu to możesz zrobić "fbw dla ludzi w mniejszym stażem niż 6msc" (czy jakoś tak) - świętej pamięci Hardworkouta.
    Powiedz mi kogo to jest wina, że bezdomnych zabija zima, że grzeją ich tylko wina....
    To jest bagno rzeczywistości, więc człowiek obczaj to... bo ja nie mogę już patrzeć na to znów...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Siergiej1991
    Dołączył
    12-09-07
    Skąd
    Ziębice
    Postów
    216
    SOG
    120
    Otrzymał : 7 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    W sumie to słyszałem przeróżne opinie na temat ćwiczeń martwy ciąg itd. Jedni mi mówili że strasznie szkodzą a inni, że wpływają pozytywnie na rozwój mięśni pleców itp. Ja kiedyś bałem się martwego ciągu, że zrobię sobie coś z kręgosłupem. Ale jak już spróbowałem tego ćwiczenia to dopiero odczułem co to znaczy prawdziwy trening. Nie zastanawiaj się nad kupnem pasa, po prostu go kup i ćwicz. Naprawdę efekt prawidłowo wykonywanego martwego ciągu jest zaskakujący :) Pozdrawiam
    "Gdy Ty Odpoczywasz Twój Przeciwnik Trenuje"

    "Tak chcę, tak rozkazuję; niech moja wola posłuży za rację"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    żadne cwiczenia siłowe NIE są szkodliwe jesli je dobrze wykonujesz
    PAMIETAJ!
    MC nogi lekko ugiete pierwsza faza to prostowanie nóg dopiero potem pleców i to nie do samego końca póżniej wszystko odwrotnie i na sekundę odkładasz sztangę i następne nie ma prawa co kolwiiek zaboleć

    przysiad plecy prosto sztanga na ramionach i schodzisz do momentu gdy nogi są równoległe do podłogi jesli chcesz to niżej plecy proste i na koncu nie prostuj nóg do konca.cała filozofia

    odradzam FBW nie jest to trening tak skuteczny jak każdy mówi chyba że wykonuje sie go kilka miesiecy lub cały czas a podstawą są własnie te cwiczenia (MC PRZYSIADY,WL)spróbuj jakiegoś dobrego splitu tylko pozmieniaj cwiczeia ilosc serii,powt,kolejnośc cwiczen to wszystko ma znaczenie.dobre splity możesz znależć w dziale trening w podwieszonych przez ARUSA jest tam kilka splitów wartych uwagi

    Ps
    proszę nie krytykować tego że neguję działanie planu FBW,
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar poczatkujący
    Dołączył
    01-05-09
    Postów
    101
    SOG
    21
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Czy MC i przysiady na pewno nie szkodzą w młodym wieku? Bo jestem pewien, że na tym forum wyczytałem, żeby w młodym wieku nie wykonywać tych ćwiczeń. Sorry ale teraz niegdzie nie umiem tego znaleźć ale był to artykuł o tym jak można trenować w młodym wieku. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy rzeczywiście lepszy będzie split niż FBW, bo wcześniej cały czas słyszałem, że FBW
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar zCzymDoLudzi
    Dołączył
    30-05-09
    Skąd
    k.Łodzi
    Wiek
    30
    Postów
    172
    SOG
    53
    Otrzymał : 3 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Jak nie zarąbiesz na plecy sztangę na której będzie wisieć 100 kg to nie są szkodliwe ! Żadne ćwiczenia wykonywane poprawnie, z odpowiednim ciężarem nie są szkodliwe !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar hans87
    Dołączył
    04-07-07
    Skąd
    Poznań
    Postów
    1,232
    SOG
    198
    Otrzymał : 90 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    no wlasnie rób te cwiczenia małym ciezarem i dobrze technicznie i efekty tez powinny byc. No chyba ze masz 14 lat to sobie odpusc narazie trening siłowy i zainwestuj w drązek, pomki, brzuszki i bieganie za piłką:)
    Ćwiczenie na siłowni to nie tylko uzyskiwanie muskulatury... to też zmiana podejścia do różnych spraw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •