Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Nie typowe pytanie

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar ZgRZyt
    Dołączył
    17-05-09
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Nie typowe pytanie

    Gdzieś wyczytałem, że powinno się dietę wprowadzać stopniowo bo przez pierwsze 3 tygodnie organizm musi się do niej przystosować. Skrajna zmiana z niejadka na obżartucha powoduje przez ten okres złapaniem brzucha, gdyż organizm wszystko magazynuje. Chciałem dowiedzieć się więcej na ten temat oraz ile w tym prawdy. Sam tak zrobiłem, że przeszedłem ze skrajności w skrajność i mimo, że jestem ektomorfikiem to mam teraz nie spotykanego do tej pory u siebie bebecha. W sumie to ćwiczyłem 3 tygodnie i przestałem. Czy błąd popełniłem w tym, że przestałem ćwiczyć czy w tym, że tak szybko zmieniłem dietę?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    powiedz mi jaki brzuch ekto moze wypracowac w 3 tyg??:D na pewno jak przestaniesz cwiczyc to brzuszek bedzie rosl jezeli dostarczqasz kalorii ponad zapotrzebowanie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar ZgRZyt
    Dołączył
    17-05-09
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Przez te 3 tygodnie jadłem 4-5 posiłków dziennie. Mniej więcej takich jak trzeba, może i popełniałem błędy w diecie ale nie były one jakieś rażące. Na pewno nie było w niej przesadnie za dużo tłuszczu.

    Trenowałem 3 razy w tygodniu (Trochę się czasem opierdzielałem fakt).

    Po mierzeniu, ważeniu nie było żadnych przyrostów. Minęły 2-3-4 tygodnie i widzę 1-2 dodatkowe kilo oraz na pierwszy rzut oka zauważalne, że mam większy brzuch. Ten stan się utrzymuje. Podkreślę, że brzucha nie trenowałem ale od tamtego czasu jem bardzo mało prawie nic.

    Nigdy tak mi brzuch nie urósł a jadłem czasem najgorsze możliwe fast foody. Wcześniej trenowałem jakiś czas z różnymi przerwami, bez większych efektów i zmian.

    Ten brzuch musi być przez te 3 tygodnie bo nic innego nie wchodzi mi do głowy. Pytam dlatego czy organizm tak zareagował na skrajną zmianę? Bo chyba metabolizm nie mógł mi się tak skrajnie zmienić. Tak jak pisałem mam wszystkie możliwe cechy ektomorfika i zawsze co bym nie jadł to nigdy nie tyłem.
    Czy po prostu może za słabo trenowałem?
    Ostatnio edytowane przez ZgRZyt ; 21-05-09 o 16:23
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZgRZyt Zobacz post
    Gdzieś wyczytałem, że powinno się dietę wprowadzać stopniowo bo przez pierwsze 3 tygodnie organizm musi się do niej przystosować. Skrajna zmiana z niejadka na obżartucha powoduje przez ten okres złapaniem brzucha, gdyż organizm wszystko magazynuje. Chciałem dowiedzieć się więcej na ten temat oraz ile w tym prawdy. Sam tak zrobiłem, że przeszedłem ze skrajności w skrajność i mimo, że jestem ektomorfikiem to mam teraz nie spotykanego do tej pory u siebie bebecha. W sumie to ćwiczyłem 3 tygodnie i przestałem. Czy błąd popełniłem w tym, że przestałem ćwiczyć czy w tym, że tak szybko zmieniłem dietę?
    prawda trzeba przechodzić i nagłe tycie to też większe prawdopodobieństwo rozstępów...
    błąd był w obu przypadkach gdy nagle przestajemy ćwiczyć organizm również ma skłonności to odkładania tłuszczu.Trening też powinniśmy zmniejszyć stopniowo.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Vesto43
    Dołączył
    14-03-09
    Postów
    69
    SOG
    5
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Potwierdzam to co kolega wyżej napisał. Gdy zmieniłem swoją dietę z głodomora na obżartucha bebech wywalił mi się po paru tygodniach, teraz dopiero przy regularnych ćwiczeniach i lepiej dopracowanej diecie mięsień dyrektorski zmalał.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany10000 punktów doświadczenia
    Avatar Jolly
    Dołączył
    06-03-09
    Postów
    2,899
    SOG
    86
    Otrzymał : 642 SOGi w 355 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZgRZyt Zobacz post
    Gdzieś wyczytałem, że powinno się dietę wprowadzać stopniowo bo przez pierwsze 3 tygodnie organizm musi się do niej przystosować. Skrajna zmiana z niejadka na obżartucha powoduje przez ten okres złapaniem brzucha, gdyż organizm wszystko magazynuje. Chciałem dowiedzieć się więcej na ten temat oraz ile w tym prawdy. Sam tak zrobiłem, że przeszedłem ze skrajności w skrajność i mimo, że jestem ektomorfikiem to mam teraz nie spotykanego do tej pory u siebie bebecha. W sumie to ćwiczyłem 3 tygodnie i przestałem. Czy błąd popełniłem w tym, że przestałem ćwiczyć czy w tym, że tak szybko zmieniłem dietę?
    Jeszcze Kwestia tego CO jesz. Jak jesz ponad nadmiar i nie spalasz tego to siłą rzeczy brzuch urośnie, jednak gdy dobrze ustalisz dietę nie powinno być problemu. Oczywiście w przypadku ze skrajności w skrajność zdrowiej wprowadzać zmiany z pewnym odstępem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    mi zajmuje conajmniej 2 tygodnie na przejscie z jakiejkolwiek diety. sa niezle problemy z bebechami przez ten czas, zgaga, wzdecia, pierdze non stop. zawsze tak mam.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar p_narozny
    Dołączył
    30-10-08
    Skąd
    Szkocja
    Postów
    944
    SOG
    106
    Otrzymał : 131 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    Jak to mozliwe zeby w 3 tygodnie tkanka tluszczowa sie az tak widocznie odlozyla? Mozliwe takie cus?:p Moze to po prostu pracujacy zoladek, wcinasz jak Pan Bog przykazal 5-6x dziennie to musi sie gdzies to miescic nie? Watpie zebys latal z kupka co 3godziny:P Pozdro
    Czlowiek nie kaktus - pic musi..:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_narozny Zobacz post
    Jak to mozliwe zeby w 3 tygodnie tkanka tluszczowa sie az tak widocznie odlozyla? Mozliwe takie cus?:p Pozdro
    mozliwe, niektorym tarczyca pada i wlasnie sa takie skutki, bardzo szybkie zatluszczenie i wogole.


    a co do kupkania to przy zmianie diety pierwsze pare dni to latam przynajmniej 4 razy :)
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar ZgRZyt
    Dołączył
    17-05-09
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Czyli to mogą być też problemy z tarczycą? Tak jak mówię zdziwił mnie ten brzuch to bo nawet już dwie osoby zauważyły. Tak w ogóle z góry dzięki za zainteresowanie tym tematem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •