Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1827

Temat: co dziś jedliśmy...

Threaded View

  1. #1
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie co dziś jedliśmy...

    tak pomyślałem o wątku, w którym można by pisać co się jadło danego dnia. większość z nas ma ułożoną mniej lub bardziej ścisłą dietę, niemniej jednak, przykładowe diety zawarte w innych wątkach nie są raczej codziennym jadłospisem. ile można by było wytrzymać jedząc codziennie to samo ? używamy różnych zamienników itd. w każdym razie może warto wpisywać co jedliśmy, dzieląc się doświadczeniami i spostrzeżeniami. zawsze ktoś może coś zasugerować, odradzić, etc.

    jak przystało autorowi wątku, zacznę pierwszy.

    I. ryż z leczem + brązowe pieczywo, na deser odżywka białkowa.

    II. (przed treningiem) 100g kaszy gryczanej + 200g wątroby wieprzowej

    III. (po treningu) ok. 80g ryżu z leczem + parę deko wątroby + mała pierś kurczaka oraz cała noga (pałeczka+ćwiartka), deser w postaci 1/3 koktajlu białkowego

    IV. omlet z 3 całych kurzych jaj z garścią płatków owsianych, posmarowany nutellą + 4 plastry ananasa na wierzch. odżywka białkowa.

    V. przed snem odżywka białkowa.

    jak widać dzisiejsza moja szama nie należy do najlepszych. ale miewam takie dni. dziś prawie nie zjadłem owoców, warzyw nieco było z gęstego lecza. nie uwzględniłem porcji witamin, tranu ani kreatyny+bcaa, które obecnie zażywam. nie wypisuję również dokładnie wszystkiego w gramach. moje posiłki staram się dobierać tak aby zaopatrywały mnie w 40> gram białka każdy. jeśli posiadają mniej białka, uzupełniam braki odżywką białkową. i tak np. zjadając obiad wysokobiałkowy, nie dojadam odżywką. zjadając np. śniadanie w postaci 2 kromek chleba z wędliną (rano zawsze mało jadam) piję całą porcję odżywki. natomiast jeśli posiłek zawiera ok 20 g białka, dopijam pół porcji odżywki z mlekiem.
    od jakiegoś czasu jadam tylko 4 posiłki dziennie i staram się aby każdy z nich zawierał po ok.40 g białka, co daje 160g. a na noc pochłaniam piątą porcję białka w postaci odżywki co daje w sumie ~200g białek na dobę.

    niestety od kiedy nie pracuję, jadam mało surówek i sałatek. wcześniej nie było z tym problemu ponieważ jadałem w kantynie. dlatego muszę wziąć się za większe ilości warzyw i owoców.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik alder otrzymał za ten post 4 SOGi(-ów) od użytkowników:

    koniumielec (30-05-10), luo (21-05-09), p_narozny (21-05-09), wojtas3 (21-05-09)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •