Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Bcaa

  1. #21
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    powiedzieć łatwo ;] a może jakieś dowody ? tekst źródłowy ? badania ?
    bo niby tę starą legendę można jakoś wytłumaczyć. kreatyna jest rozpuszczalna w wodzie więc tworzy z nią roztwór, który szybko się wchłania. biorę np. miarkę kreatyny i miarkę bcaa. bcaa nie są rozpuszczalne w wodzie. zatem tworzą swego rodzaju miesaninę (zawiesinę) z roztworem kreatynowym. nasiąkają tym roztworem a tym samym blokują wchłanianie kreatyną które już zabierze więcej czasu niż gdyby zażyć sam roztwór kreatynowy. gdyby kreatyny brało się jednorazowo 30g, to owe 5g bcaa nie miałoby takiego wpływu. natomiast gdyby było odwrotnie - 30g bcaa i 5g kreatyny, wówczas, uważam, że wchłanianie tego ostatniego specyfiku trwałoby o wiele dłużej.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #22
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    W micie pierwszym powinna być odpowiedź
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #23
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    powinna ale nie ma. pisał gość o posiłku ale to mnie wcale nie przekonuje. tym bardziej, że to tylko jego obserwacje, mniemam, że nie jest dietetykiem, chemikiem, biologiem. poza tym sugerował, że spożycie kreatyny w pobliżu posiłku nie jest złe. wręcz przeciwnie. ale mi chodzi o spożycie równocześnie z aminokwasami. wiadomo, że woda+glukoza+bcaa to o wiele mniej niż solidny posiłek. gość pisze też, że kreatyna nie jest rozpuszczalna. ok, może przesadziłem pisząc, że się typowo rozpuszcza. bo jednak zostaje coś na dnie ale na pewno lepiej wnika w wodę niż BCAA, które w sumie w ogóle nie wnikają w wodę. stosuję obecnie Crepure z Treca i wsypując ją do wody zostaje jej tylko ciutkę na dnie. ale nieważne.

    argumenty autora owego artykułu jakoś mnie do końca nie przekonują. przynajmniej nie te o kreatynie na pusty żołądek. przypomina mi to trochę teorie spiskowe, które brzmią bardzo wiarygodnie. niestety, tak samo wiarygonie jak ich kontrargumenty. bądź mądry i pisz wiersze ...

    ale co tam, myślę, że polemika na ten temat nic nowego nie wniesie. będę robuł choćby 5minutowe przerwy międzie dawką kreatyni a BCAA i już ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #24
    Moderator #Odżywki i Suplementy Doradca Osiągnięcia:
    Tagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar MolderDist
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    1,991
    SOG
    52
    Otrzymał : 297 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    Otóż kreatyna raczej się nie rozpuszcza. Podczas miesznia nie rozróznisz ich drobin ale poczekaj pare minut niech wszystko osiadzie ;-)

    Pozatym bcaa nie utrudnia wchłaniania kreatyny, gdyż ona dostaje się do żołądka i odrazu przedostaje się do krwioobiegu.

    Jak myślisz po co stacki w takim razie miałyby w swom składzie kreatyna i bcaa?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #25
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    pierwsza kreatyna, z którą miałem do czynienia, po wysypania z kapsułek w ogóle się nie rozpuszczała w wodzie. Creapure już zachowuje się trochę inaczej. może dlatego, że jest wzbogacona o ALA i witaminę B1.
    jeśli jednak jest tak jak piszesz, to rzeczywiście niepolecanie przyjmowania kreatyny z białkami i kofeiną jest mitem. problem w tym, że opieramy się na tym co znajdujemy w internecie, podważamy zalecenia producentów itd. a tak naprawdę, nie prowadzimy żadnych testów ani doświadczeń by samemu jednoznacznie określić pewne cechy. skoro nie do końca wierzymy producentom, to równie dobrze możemy w ogóle im nie wierzyć i stwierdzić, że np. w Creapure nie ma w ogóle kreatyny, w L-karnitynie nie ma karnityny (tu to już w ogóle - producenci swego czasu reklamowali l-karnitynę jako spalacz tłuszczu - w rzeczywistości nim nie jest). rozumiem, że wszystko idzie do przodu, jesteśmy niby mądrzejsi ale dwa lata przerwy w treningach i czytaniu lektur o suplementach do dla mnie bardzo dużo. dowiedziałem się wielu, niekiedy zawrtonych rzeczy.

    na ostatnie pytanie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. chyba że pytaniem: po co w stackach przedtreningowych kreatyna, skoro na forach teraz polecają brać kreatryne w DT rano i po treningu ? przed nie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #26
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    nie ma badan w których by wynikało ze kreatyne trzeba jesc w odstępach czasowych od jedzenia, a to ze jest dodawana do białek i gainerów moze oznaczac ze ta teza jest nie prawdziwa. Jak wiadomo transport kreatyny poprawia glukoza, więc jedząc na pusty żołądek nie uzyskamy tego transportu.
    po co w stackach przedtreningowych kreatyna, skoro na forach teraz polecają brać kreatryne w DT rano i po treningu ? przed nie.
    teoretycznie potreningu jest lepsze wchłanianie, ale widziałem gdzies badania ze kreatyna spozywana przed i po treningu daje dobry efekt, stacki przed treningowe tez zawieraja kreatyne a niektóre nawet węglowodany dodatkowo, wczesniej sie bawiłem w odstępy czasowe a teraz jem normalnie i jakos nie odczułem wielkiej róznicy
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #27
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Seba87
    Dołączył
    06-01-08
    Wiek
    36
    Postów
    869
    SOG
    4
    Otrzymał : 59 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    Ja mam grejfrutowy i nie jest taki zly
    S.M.W - siła, masa, wyjebanie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #28
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał slim shady Zobacz post
    Jak wiadomo transport kreatyny poprawia glukoza, więc jedząc na pusty żołądek nie uzyskamy tego transportu.
    chyba że popijemy wodą z glukozą.

    ok, zatem nie będę przykuwał większej uwagi do pór zażywania kreatyny.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #29
    Moderator #Odżywki i Suplementy Doradca Osiągnięcia:
    Tagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar MolderDist
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    1,991
    SOG
    52
    Otrzymał : 297 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    pierwsza kreatyna, z którą miałem do czynienia, po wysypania z kapsułek w ogóle się nie rozpuszczała w wodzie. Creapure już zachowuje się trochę inaczej. może dlatego, że jest wzbogacona o ALA i witaminę B1.
    jeśli jednak jest tak jak piszesz, to rzeczywiście niepolecanie przyjmowania kreatyny z białkami i kofeiną jest mitem. problem w tym, że opieramy się na tym co znajdujemy w internecie, podważamy zalecenia producentów itd. a tak naprawdę, nie prowadzimy żadnych testów ani doświadczeń by samemu jednoznacznie określić pewne cechy. skoro nie do końca wierzymy producentom, to równie dobrze możemy w ogóle im nie wierzyć i stwierdzić, że np. w Creapure nie ma w ogóle kreatyny, w L-karnitynie nie ma karnityny (tu to już w ogóle - producenci swego czasu reklamowali l-karnitynę jako spalacz tłuszczu - w rzeczywistości nim nie jest). rozumiem, że wszystko idzie do przodu, jesteśmy niby mądrzejsi ale dwa lata przerwy w treningach i czytaniu lektur o suplementach do dla mnie bardzo dużo. dowiedziałem się wielu, niekiedy zawrtonych rzeczy.

    na ostatnie pytanie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. chyba że pytaniem: po co w stackach przedtreningowych kreatyna, skoro na forach teraz polecają brać kreatryne w DT rano i po treningu ? przed nie.
    1. Wiemy między innymi z tego, że są publikacje polecam Sławomira Ambroziaka, który pisze co miesiąc w SDW na inny temat i opisuje całe mechanizmy działania substancji itp. naprawde można się wszystkiego dowiedziec!

    2. Jeżeli by tak wszedzie nie było deklarowanych substancji to po pewnym czasie by się wydało i ta firma by się pogrążyła.

    3. L-karnityna nie jest "spalaczem" ona poprostu transportuje kom tłuszczowe do mitochondriów gdzie PODCZAS WYSIŁKU są spalane. Problem był w tym, że kiedy mówiono, aby brać l-karnityne rozłożoną w ciągu całego dnia co było błedem bo wystarczy przed treningiem spożywać w większej ilości ok 3 g.

    4. A stacki sa tylko przed treningowe? BO mi się wydawało, że jednak są typowo przedtreningowe jak i te potreningowe i jest tam kreatyna razem z bcaa i innymi związkami.

    5. Odrębną rzeczą, jest to, iż wyczytałem, że nie powinno się razem spożywać glutaminy i argininy bo wzajemnie utrudniają wchłanianie ale jak jest wkońcu w rzeczywistości nie udalo mi się jeszcze znaleźć odpowiedzi.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #30
    Moderator #Odżywki i Suplementy Doradca Osiągnięcia:
    Tagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar MolderDist
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    1,991
    SOG
    52
    Otrzymał : 297 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    chyba że popijemy wodą z glukozą.

    ok, zatem nie będę przykuwał większej uwagi do pór zażywania kreatyny.
    Ale powiedz mi co zmienia woda z glukozą?

    Nic.

    Glukoza z wody jest trawiona przez co uwalniana jest insulina.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •