Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: HCG

 1. #1
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar Raziel
  Dołączył
  19-02-06
  Skąd
  Cień
  Postów
  72
  SOG
  0
  Otrzymał : 66 SOGi w 11 postach

  Domyślnie HCG

  HCG - charakterysytka i opis

  # Substancja aktywna:Gonadotropina łożyskowa
  # Okres aktywnego półtrwania: 64h
  # Klasyfikacja: Hormon luteinizujący (LH) - gonadotropina
  # Dawkowanie: Kwestia sporna
  # Trądzik: Tak
  # Retencja wody: Tak
  # Podwyższone ciśnienie krwi: Tak
  # Hepatotoksyczność: Nie
  # Aromatyzacja: Nie, podnosi jednak poziom testosteronu, który może aromatyzować

  Gonadotropina łożyskowa jest hormonem występującym u kobiet we wczesnym okresie ciąży, wytwarzana w łożysku. Obecności tego hormonu notuje się tylko w tym okresie, dlatego na HCG opiera się część dostępnych w aptekach testów ciążowych. Poziom hormonu we krwi wzrasta już po 7 dniach od owulacji. Następnie wolno i stabilnie rośnie, aż do 2-3 miesiąca ciąży. Po tym okresie poziom HCG spada, aż do porodu. Lek ten otrzymywany jest drogą ekstrakcji z moczu kobiet ciężarnych. Działanie gonadotropiny kosmówkowej przypomina działanie LH. Lek pobudza produkcję steroidowych hormonów płciowych w komórkach śródmiąższowych - testosteronu. W Polsce dostępne są aż 4 wersje tej substancji: Biogonadyl (Biomed-Lublin), Choragon (Ferring Pharmaceuticals), Pregnyl (międzynarodowy koncern Organon) i Profasi (Serono). W medycynie HCG stosuje się w terapii m.in. niepłodności u kobiet z niedoborem gonadotropin, niepłodność u mężczyzn z hipogonadyzmem hipogonadotropowym, Zaburzenia zstępowania jąder, nie wywołane przeszkodami anatomicznymi.

  HCG nie przynosi żadnych korzyści dla zawodniczek płci żeńskiej, jest natomiast bardzo użyteczny dla mężczyzn stosujących sterydy anaboliczno - androgenne. Pomaga stymulować sekrecję endogennego testosteronu. W organizmie mężczyzny HCG imituje LH, hormon naturalne wydzielany przez przysadkę mózgową, który pobudza komórki Leydinga w jądrach do produkcji testosteronu. Działanie takie jest szczególnie cenne w okresie krótko po zakończeniu przyjmowania sterydów, kiedy jak najszybciej należy przywrócić prawidłowe funkcjonowanie HPTA. Zbyt niski poziom androgenów występujący po cyklu może okazać się bardzo niekorzystny dla organizmu. Głównym problemem jest wysoki poziom kortyzolu, determinowany poziomem androgenów. Jak wiadomo kortyzol jest hormonem mocno katabolicznym, powodującym rozpad tkanki mięśniowej. Niepodjęcie odpowiednich działań w celu maksymalnego ograniczenia jego aktywności doprowadzi do utraty większości zdobytej wcześniej masy mięśniowej.

  Najważniejszym zadaniem HCG jest przywrócenie prawidłowej reakcji jąder na endogenny hormon luteinizujący (LH). W wyniku długiej dezaktywacji zdolność ta może być bardzo upośledzona. Nawet przywrócenie prawidłowej sekrecji LH w takim wypadku nie doprowadzi do odpowiedniego wydzielania endogennego testosteronu. HCG pomaga także przywrócić jądra do prawidłowych rozmiarów, po tym jak doznały one lekkiej atrofii w wyniku długiego stosowania SAA. Nieprawidłowe stosowanie Gonadotropiny łożyskowej może być dosyć szkodliwe. Wysoki poziom testosteronu wywołany właśnie przez HCG może powodować blokowanie prawidłowego funkcjonowania podwzgórza, dokładnie tak samo jak testosteron iniekcyjny. Ponadto wystąpić może zwiększony poziom estrogenów w wyniku stymulacji aktywności aromatazy w komórkach Leydinga. HCG zwiększa aktywność iAMP (regulator aktywności komórkowej), dlatego zdolność jąder do aromatyzowania androgenów pod wpływem HCG zwiększa się nawet kilkukrotnie. HCG zatem powinno być użyte tylko jako błyskawiczny bodziec dla jąder.

  Standardowe dawkowanie HCG wynosi 1500 - 3000 I.U co 4 - 5 dni, przez okres nie dłuższy niż 2 - 3 tygodnie. W przypadku zbyt długiego stosowania środek może upośledzać reakcję komórek Leydinga na LH, utrudniając powrót do homeostazy. Iniekcji z HCG należy zacząć dokonywać w odpowiednim czasie. Przykładowo - kończąc cykl z zastosowaniem Sustanonu, poziom testosteronu pozostanie podwyższony jeszcze przez 3 - 4 tygodnie po ostatniej iniekcji. Dlatego użycie HCG zaraz po ostatniej dawce Sustanonu będzie zupełnie bezużyteczne. Należy odczekać aż poziom androgenów opadnie, biorąc pod uwagę okres półtrwania środka, i dopiero rozpocząć terapię z HCG. W przypadku Sustatnonu po 3 - 4 tygodniach od ostatniego zastrzyku. Podobnie kończąc przyjmowanie doustnego Dianabolu, poziom androgenów we krwi spadnie po 3 dniu od ostatniej dawki. W takim wypadku można rozpocząć terapię HCG kilka dni przed ostatnią dawką Dianabolu, dając tym samym czas HCG na odpowiednie działanie. Dawkowanie HCG w dużym stopniu zależne jest od stopnia zablokowanie osi podwzgórze � przysadka - jądra, w wyniku przyjmowania sterydów. Po 8 tygodniowym cyklu z Equipoise, 1500 - 2500 I.U. będzie dawką wystarczającą (EQ blokuje HPTA w stopniu umiarkowanym). Natomiast już cykl Sustatnonu, rzędu 750 - 1000mg tygodniowo, wymaga większych dawek HCG - 5000 I.U. jako injekcja początkowa. Dobrym rozwiązaniem jest stopniowe zmniejszanie dawek w iniekcji z HCG.

  Jak wyżej wspomniano, HCG imituje tylko działanie LH. Nie jest idealnym środkiem zwalczającym blokowanie endogennego testosteronu. Do tego celu znacznie efektywniejsze będą środki typu SERM - Clomid i Nolvadex, odblokowujące prawidłowe funkcjonowanie podwzgórza. Oczywiście to także powoduje przywrócenie sekrecji endogennego testosteronu, jednak na zasadach innego mechanizmu niż HCG. Bardzo skutecznym okazuje się być połączenie HCG z Nolvadexem/Clomidem w ramach odblokowania - HCG przywracając aktywność jąder, SERM odblokowując podwzgórze i przywracając odpowiednie wydzielanie gonadotropin z przysadki. Standardowo rozpoczyna się z użyciem obu środków, kończąc samym Clomidem/Nolvadexem, po zaprzestaniu iniekcji z HCG. Zabieg taki przyczyni się do szybkiego przywrócenia prawidłowego poziomu testosteronu, który pozostanie w miarę stabilny po odstawieniu środków. Jest to najlepsze możliwe działanie w celu zachowania jak największego odsetku przyrostów z cyklu.

  źródło:sterydy.net

 2. Użytkownik Raziel otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

  robbie45 (15-12-08)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •