Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pytanie do doświadczonych

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Mavee
    Dołączył
    09-04-09
    Postów
    4
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Pytanie do doświadczonych

    Witam, mam 191 cm wzrostu, ważę 80kg. Wiele czasu spędziłem na forach ale nadal mam parę pytań.
    Przestrzegam jako takiej diety (dużo produktów zawierających dużo białka i mało tłuszczy, braki uzupełniam Egg Protein 80 Olimpu, po treningu uzupełniam cukry). Ćwiczę już jakiś czas, około pół roku (co drugi dzień). Głównie ćwiczę ręce (przedramię, biceps, ramiona), klatkę i brzuch (6 weidera). A teraz przejdźmy do pytań:

    - Ćwicząc biceps macham 3 serie sztangielkami (19kg) po 10 na jedną rękę. Problem w tym ze w momencie kiedy już nie daje rady podnieść (koniec serii), wcale nie czuję jakiegoś większego bólu w mięśniu. Ostatnio próbowałem machać 7,5 kg sztangielkami i po 50 powtórzeniach czuje mocny ból w bicepsie. Czy to znaczy, że bardziej opłaca mi się trening tymi mniejszymi ciężarami ? Głównie chce mieć ładnie wyrzeźbioną rękę, lekki przyrost nie zaszkodziłby, bo w końcu trzeba mieć co rzeźbić. W bicepsie mam teraz 36 cm.

    - Czy nie przeszkadza to, że mój trening trwa półtora godziny ? (najpierw 6 weidera około 30-40 minut bo jestem już w 36 dniu, a potem trening reszty ciała około 40 minut- godziny.

    - Mam problem z mięśniami piersiowymi. Mianowicie, mój prawy mięsień jest tak jakby, bardziej zbity niż lewy. Wizualnie wygląda to tak jakby prawy był wyżej od lewego (pod prawym sutkiem mięsień się już kończy, a pod lewym ciągnie się jeszcze trochę w dół, tak jakby nie był wyrzeźbiony) Ciężko to opisać, mam nadzieję, że rozumiecie. I pytanie jest takie, jak mogę to skorygować? Wiem, że mięśnie nie u każdego są równe (genetyka itd) ale na pewno da się to chociaż troszkę zamaskować.


    To na razie wszystko. Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc :) Z góry dziękuję.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    - Ćwicząc biceps macham 3 serie sztangielkami (19kg) po 10 na jedną rękę. Problem w tym ze w momencie kiedy już nie daje rady podnieść (koniec serii), wcale nie czuję jakiegoś większego bólu w mięśniu. Ostatnio próbowałem machać 7,5 kg sztangielkami i po 50 powtórzeniach czuje mocny ból w bicepsie. Czy to znaczy, że bardziej opłaca mi się trening tymi mniejszymi ciężarami ? Głównie chce mieć ładnie wyrzeźbioną rękę, lekki przyrost nie zaszkodziłby, bo w końcu trzeba mieć co rzeźbić. W bicepsie mam teraz 36 cm.
    nie zawsze bol czy pompa jest wyznacznikiem dobrego treningu
    Czy nie przeszkadza to, że mój trening trwa półtora godziny ? (najpierw 6 weidera około 30-40 minut bo jestem już w 36 dniu, a potem trening reszty ciała około 40 minut- godziny.
    nie znam Twojego treningu systemu nic wiec nic Ci nie pwoiem, niektore treningi trwaja po 2 h
    Mam problem z mięśniami piersiowymi. Mianowicie, mój prawy mięsień jest tak jakby, bardziej zbity niż lewy. Wizualnie wygląda to tak jakby prawy był wyżej od lewego (pod prawym sutkiem mięsień się już kończy, a pod lewym ciągnie się jeszcze trochę w dół, tak jakby nie był wyrzeźbiony) Ciężko to opisać, mam nadzieję, że rozumiecie. I pytanie jest takie, jak mogę to skorygować? Wiem, że mięśnie nie u każdego są równe (genetyka itd) ale na pewno da się to chociaż troszkę zamaskować.
    rób rozpietki i wyciskaj na hantlach ogólnie z tego co pisszesz widze duzo niedociagniec
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Mavee
    Dołączył
    09-04-09
    Postów
    4
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam odpowiedzi na to co chciałem. Ale niepokoi mnie twoje ostatnie zdanie. Wiele niedociągnięć? Chodzi ci o klatkę, czy ogólnie o mój trening? Jeśli możesz, to byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, rady co zmienić/dodać. Tylko jedna informacja, moim celem jest utrzymanie formy i w miarę ładna sylwetka (aby nie wstydzić się pokazać na plaży), a nie zaawansowana budowa mięśni. A głównym moim celem jest właśnie ładna klatka, głównie dlatego, że mam kifozę klatki piersiowej i dzięki temu co już zbudowałem trochę to przymaskowałem (kifoza polega na tym, że klatka na środku jest wygięta do przodu, a po bokach schodzi w tył, taki trójkąt). Tak więc im lepiej rozbuduję klatkę tym lepiej. Jak trzeba mogę później wkleić zdjęcia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    reningu uzupełniam cukry). Ćwiczę już jakiś czas, około pół roku (co drugi dzień). Głównie ćwiczę ręce (przedramię, biceps, ramiona), klatkę i brzuch
    całe ciało trzeba cwiczyc
    użo produktów zawierających dużo białka i mało tłuszczy, braki uzupełniam Egg Protein 80 Olimpu, po treningu uzupełniam cukry
    po treningu bardziej na weglowodanach powinienes sie skupic

    wklej swoj trening bo pewnie znajdzie sie kilka nie dociagniec
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Mavee
    Dołączył
    09-04-09
    Postów
    4
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Po treningu bezpośrednio zjadam wafle ryżowe (opakowanie 70-80 g węglowodanów), a po 40 minut posiłek + Egg Protein Olimpu. Dziennie staram się miarowo dostarczać białek (rano, po południu i wieczorem). Na cukrach mniej się skupiam, w sumie, oprócz tych co po treningu, to nic (tyle co w każdym posiłku jest, po pare gram). Więcej węglowodanów ?

    A to mój plan. Co 2 dzień


    Mój plan:

    --rozgrzewka--
    --rozciąganie nóg (rozciągam się do szpagatu)--

    1. 6 Weidera
    2. boczne ćwiczenia na brzuch (na ziemi + drążek - skośne podciąganie nóg)

    --rozciąganie mięśni brzucha--

    3. Ramiona małymi hantelkami (7,5kg) - 20 powtórzeń x3- unoszenie rąk bokiem
    4. Biceps sztangielkami dużymi (19kg) - 10 powtórzeń na każdą rękę x3

    --rozciąganie rąk (ramiona i biceps)

    5. ramiona - wyciskanie sztangą nad głowa stojąc, 3 z przodu, 3 z tyłu na zmianę (17,5kg) - 16x12x10
    6. przedramiona - podnoszenie sztangi nachwytem - 17,5kg - 20 powtórzeń x3

    --rozciąganie rąk--

    8. nogi przysiady/spiętki
    9. klatka - pompki z rozstawieniem rąk w połowie klatki 20x15x15

    --rozciąganie--
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    zapoznaj sie z tym i zastosuj
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=15298
    co do diety to przeczytaj podwieszone w dziale dieta, po treningu lepiej zjedz biały ryz
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Mavee (10-04-09)

  8. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Mavee
    Dołączył
    09-04-09
    Postów
    4
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Okej, dzięki za poświęcony czas. Oczywiście sog. Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •