Zobacz wyniki ankiety: Oceń temat :)

Głosujących
125. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • W temacie dowiedziałem się czegoś nowego.

    69 55.20%
  • Temat jest bez sensu,nic się nie dowiedziałem.

    11 8.80%
  • Nie lubie ryżu :)

    50 40.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 14 z 244 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 2435

Temat: DIETA Pojedyncze pytania

  1. #131
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    40
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    a ja uwazam, ze dieta powinna byc bardzo bogata w warzywa jak i owoce. poza tym owoce sie je surowe a znaczna czesc codziennych warzyw poddaje sie obrobce termicznej. nie kazdy gotuje na parze. reasumujac, owoce - jak najbardziej, w ciagu calego dnia. latem jak najwiecej porzeczek, borowek (potocznie zwanych jagodami), malin. wszystkiego co sie da.
    jesienia zwiekszyc spozyci bananow co by tam serotoniny przybylo :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #132
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    byle nie przy robieniu rzeźby :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #133
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sofix
    Dołączył
    25-05-09
    Skąd
    Gleiwtz
    Postów
    5
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    itam ponownie :)
    Dziekuje za porady ! Wiec policzylem wszystko od nowa i wyszlo mi :
    dzienne zapotrzebowanie: 3503 kcal w tym Białko - 168 g Weglo - 462 tluszcz -109 g i teraz wydaje mi sie to bardziej sensowne aczkolwiek dziwi mnie ze uzywajac kalkulatorow uwzgledniajacych wysilek zwiazany z praca i treningami wychodzilo mi ok 4500 -4700 kcal dopiero uzywajac tematu "Układamy diete na mase!! temat by DonLeone" udalo mi sie to jakos sensownie wyliczyc :) mam nadzieje ze teraz jest juz ok..:D PZDR!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #134
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    40
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    czy jest ok, to przekonasz się wkrótce. ja osobiście nigdy nie pochłaniam 3 razy więcej węglowodanów niż białek a masa idzie. każdy przypadek jest indywidualny. i jeśli teraz jesz sporo mniej niż powinieneś wg. wyliczeń, to nie przechodź na dietę od razu bo możesz sobie rozciągnąć żołądek. proponuję kontrolować wagę i obwody. jeśli po miesiącu obwody Ci się powiększą, waga również ale bez przesady (co by samara za duża nie była) tzn, że jesteś na dobrej drodze.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #135
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sofix
    Dołączył
    25-05-09
    Skąd
    Gleiwtz
    Postów
    5
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    hmmm a czy w takim wypadku moglby mi ktos prosze mniej wiecej napisac jak powienienm to podzielic na bialka weglo i tluszcz tak mniej wiecej, bo zielony w tym temacie jestem a juz mnie szlak trafia z tym szukaniem w internecie .... wiec jakby ktos byla tak mily mi pomoc to bede zaje*iscie wdzieczny...:D A co do info o mnie to wiek 21 lat staz treningowy ok roku ale bez zadnych diet odzywek itp.. ( po prostu dal czystej frajdy wyciskania :D ) typ : hmmmm mysle ze mezomorfik bo budowe od zawsze mialem nienajgorsza a pomimo braku diety i supli efekty cwiczenia i tak mnie w miare zadowalaja..:) prace wykonuje ciezka fizyczna trenuje 5 razy w tyg + biegam i wspianam sie ( ale to nieregularnie). Z innych przykladowych diet na mase dedukuje ze podaz kaloryczna (te 3500 kcal ) mam juz chyba w miare dobze wyliczona i wydawalo mi sei ze ten podzial tez nienajgorszy .. no ale chyba moge byc w bledzie a niechcialbym tez przez miesiac katowac sie tym "paskudnym" jedzieniem :P zeby dojsc do wniosku ze efekt mnie niezadowala ...:( zdaje sobie sprawe ze kazdy organizm jest inny i nikt niejest w stanie idealnie dobrac tych stosunkow do mnie ale skoro ty alder mowisz ze nigdy niepochalaniales takich ilosci wegli to byc moze ja tez niepowinienem ?:>
    P.S Sorowka ze tak dupe zawracam ale ... ale ... hmmm.. no niewiem ...niech bedzie ze juz ch** mnie strzela na sama mysl o samodzielnym szukaniu co zle zrobilem....:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #136
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    40
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    no nie jest tak łatwo rozpisać co i jak bo nie wiem jakie masz możliwości, żołądek, apetyt itd. i niekoniecznie żarcie musi być paskudne ;]

    ja ćwiczę od kilku miesięcy po 2-letniej przerwie. jadam 4 posiłki + odżywka białkowa na noc. czyli 200g białek pochłaniam w 5 dawkach. niegdyś jadałem po 5-7 posiłków.

    białko sobie podziel na mniej więcej podobne ilości w posiłku. staraj się zaopatrywać organizm w nie co 3 godzinki. nie wie ile jesteś w stanie zjeść na śniadanie. ja mało więc dopycham odżywką. na pewno przed treningiem musisz dobrze zjeść. czyli 100g ryżu np. i do tego źródło białka. po treningu również bym polecił ok. 100g ryżu bądź kaszy. to już ok 150g węgli. reszta - z pieczywa, owoców, warzyw, płatków itd. nie radziłbym od razu drastycznie zwiększyć spożycie węgli. może to się odbić na brzuchu. myślę, że nie da się tak po prostu tego zdefiniować. musisz sam próbować co byś głodny nie chodził ale i się nie przejadał. jeśli masz ciężką pracę. to wiadomo, że musisz jeść sporo węgli, żeby twój organizm nie zużywał białek jako źródła energii.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik alder otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Sofix (28-05-09)

  8. #137
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sofix Zobacz post
    hmmm a czy w takim wypadku moglby mi ktos prosze mniej wiecej napisac jak powienienm to podzielic na bialka weglo i tluszcz tak mniej wiecej, bo zielony w tym temacie jestem a juz mnie szlak trafia z tym szukaniem w internecie .... wiec jakby ktos byla tak mily mi pomoc to bede zaje*iscie wdzieczny...:D A co do info o mnie to wiek 21 lat staz treningowy ok roku ale bez zadnych diet odzywek itp.. ( po prostu dal czystej frajdy wyciskania :D ) typ : hmmmm mysle ze mezomorfik bo budowe od zawsze mialem nienajgorsza a pomimo braku diety i supli efekty cwiczenia i tak mnie w miare zadowalaja..:) prace wykonuje ciezka fizyczna trenuje 5 razy w tyg + biegam i wspianam sie ( ale to nieregularnie). Z innych przykladowych diet na mase dedukuje ze podaz kaloryczna (te 3500 kcal ) mam juz chyba w miare dobze wyliczona i wydawalo mi sei ze ten podzial tez nienajgorszy .. no ale chyba moge byc w bledzie a niechcialbym tez przez miesiac katowac sie tym "paskudnym" jedzieniem :P zeby dojsc do wniosku ze efekt mnie niezadowala ...:( zdaje sobie sprawe ze kazdy organizm jest inny i nikt niejest w stanie idealnie dobrac tych stosunkow do mnie ale skoro ty alder mowisz ze nigdy niepochalaniales takich ilosci wegli to byc moze ja tez niepowinienem ?:>
    P.S Sorowka ze tak dupe zawracam ale ... ale ... hmmm.. no niewiem ...niech bedzie ze juz ch** mnie strzela na sama mysl o samodzielnym szukaniu co zle zrobilem....:)
    białko musisz tak podzielić by maksymalnie wychodziło 40g na porcję ,bo więcej nie przyswoisz.Myślę,że przy twoim wysiłku to i tak po czasie zwiększysz ilość węglowodanów,ale to wyjdzie w praniu.
    najlepiej jakbyś białko podzielił na 5-6 posiłków i węglowodany na 4główne(rano,obiad,po treningowy i troszkę na późniejszą porę + jeden jeśli wybierzesz 6 przy białku).
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Sofix (28-05-09)

  10. #138
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sofix
    Dołączył
    25-05-09
    Skąd
    Gleiwtz
    Postów
    5
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    dzieki wielkie, :) naprawde, bardzo pomogliscie !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #139
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sofix Zobacz post
    dzieki wielkie, :) naprawde, bardzo pomogliscie !
    po treningu posiłek z jak najmniejszą ilością tłuszczy ,bo spowolnią wchłanianie pozostałych...
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #140
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Napinacz01
    Dołączył
    17-12-08
    Skąd
    Łódź
    Postów
    711
    SOG
    151
    Otrzymał : 89 SOGi w 71 postach

    Domyślnie

    Jaki smak białka polecacie z serii Ostrowia WPC 80?
    "Pij mleko, będziesz wielki jak ciągnik IVECO z naczepą"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •