Zobacz wyniki ankiety: Oceń temat :)

Głosujących
125. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • W temacie dowiedziałem się czegoś nowego.

    69 55.20%
  • Temat jest bez sensu,nic się nie dowiedziałem.

    11 8.80%
  • Nie lubie ryżu :)

    50 40.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 201 z 244 PierwszyPierwszy ... 101151191199200201202203211 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,001 do 2,010 z 2435

Temat: DIETA Pojedyncze pytania

  1. #2001
    Moderator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Anatom
    Dołączył
    03-05-11
    Skąd
    Katowice
    Postów
    200
    SOG
    23
    Otrzymał : 121 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrupek Zobacz post
    Ok na szybko.
    Moja koleżanka potrzebuje pomocy , wie jak ćwiczyć tylko potrzebuję diety.
    Wiek ; 19 lat
    Waga 54
    Wzrost 164
    Duza aktywnosc fizyczna
    Suplementacja ; brak
    Cel : nie duża redukcja tkanki tłuszczowej

    Moje pytania :
    1.Nie chce jej ukladac diety takiej jaką np : ja mam , ale jakąś inną , więc co dawać jej jako tłuszcze , węglowodany i białko , żeby to smakowało.

    Pieczywo pełnoziarniste, zwykle, niewyszukane, może być karmelizowane smarowane avocado z 1 plasterkiem mozzarelli, pomidorem i ziołami na śniadanie, 2 śniadanie to np. otręby owsiane, po łyżce orzechów, jakieś owoce świeże - wymieszać z jogurtem, obiad to ryż brązowy lub biały gotowany w bulionie z cytryną, do tego pierś z kury skroplona cytryną - smażone na oleju ryzowym, kolacja to 1/2 makreli wędzonej, pumpernikiel z avocado jedna kromka, posypać natka pietruszki, może troszkę cytryny i masz dietkę na cały dzień, dobierz proporcję do zapotrzebowania i działaj dalej sam :)
    Jak nie ma to być żadna wyszukana dieta pod sport itp. z tego jadłospisu będzie zadowolona :)

    Przejrzyj książkę tak jak poprzednicy piszą, wszystko tam znajdziesz :)
    Ostatnio edytowane przez Anatom ; 31-03-13 o 07:06
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Anatom otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    kfc (03-04-13)

  3. #2002
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar leszczu123
    Dołączył
    21-08-08
    Postów
    48
    SOG
    26
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Witam, czy łączenie kreatyny ( mono )z białkiem serwatkowym to dobre połączenie zaraz po treningu ? i czy do tego zalecane sa np. banany jako uzupelnienie ww prostych ? bo rozne sa opinie, niektorzy twierdza ze moze byc bo wraz ze zjedzeniem bananów wzrasta poziom insuliny przez co kreatyna sie lepiej wchłania... a inni uważają że w drugą strone ;] że blokuje kreatyne. Dlatego proszę o waszą opinie na ten temat bo jak wiadomo, W NECIE SĄ SAME KOKSY - KAŻDY WIE LEPIEJ, dlatego już się pogubiłem :]

    Coś takiego znalazłem na temat łączenia białka serwatkowego z kretą :


    "Kreatyna oraz białka serwatkowe są dwoma suplementami, o których z praktyki wiadomo, że połączone umiejętnie z intensywnym treningiem są w stanie dać bardzo dobre efekty. Owszem skuteczne jest również dostarczanie jednego i drugiego suplementu, ale zdecydowanie najlepsze wyniki daje ich łączenie. W takim wypadku dzięki synergii ich oddziaływanie zostaje wzmocnione, co może prowadzić do sumarycznych, jeszcze większych efektów, - co zostało wykazane naukowo.
    Badacze w ciągu 12 tygodni obserwowali grupy trenujących - jedni zażywali połączenie białek serwatkowych i kreatyny (w ilości, po 0,1 g/kg masy ciała dziennie), drudzy zaś placebo na bazie węglowodanów. Wyniki - znaczne zwiększenie siły oraz rozwój masy umięśnienia po stronie stosujących oraz jedynie niewielkie powiększenie masy mięśniowej po stronie stosujących placebo. Według naukowców wynik dobrze wykazuje współzależność pomiędzy masowym wykonywanym bez wsparcia suplementami, a treningiem popartym odpowiednią suplementacją. Efektem - niewielkie, wywołane wpływem obciążeń przyrosty w grupie placebo i znaczące, kilka razy większe zwyżki siły i masy mięśni w grupie białkowo-kreatynowej pokazują aż nadto wyraźnie właściwą drogę postępowania. Co ciekawe, porównanie wyników innych badań, prowadzonych tylko na białkach lub tylko na kreatynie wykazało, że ich połączenie daje zauważalnie lepsze efekty. "

    Nie wolno dodawać linków z konkurencyjnych stron.
    Ostatnio edytowane przez slim shady ; 04-04-13 o 02:26
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #2003
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Możesz spożywać kreatyne z białkiem po treningu, co do węgli i ich źródła po treningu są różne zdania, możesz wogóle nie spożyć i bazować na hormonie wzrostu uwalnianym, możesz spożyć węgle, tyle że banany to fruktoza a ta jeśli chodzi o glikogen to uzupełnia tylko ten w wątrobie, zresztą proces uzupełniania glikogenu to dłuższy proces niż tylko po zjedzeniu jednego posiłku
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    leszczu123 (04-04-13)

  6. #2004
    Moderator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Anatom
    Dołączył
    03-05-11
    Skąd
    Katowice
    Postów
    200
    SOG
    23
    Otrzymał : 121 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    Banana był nie wprowadzał do diety, owoc dorastający w skrzynie a zerwany zielony z palmy to kiepskie źródło ww, zresztą tak jak pisze mój poprzednik, to sama fruktoza.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #2005
    Ekspert Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Avatar yaro09
    Dołączył
    05-02-08
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    4,117
    SOG
    324
    Otrzymał : 387 SOGi w 267 postach

    Domyślnie

    1. Czy czosnek traci swoje właściwości po ugotowaniu / usmażeniu ?
    2. Jak najczęsciej robicie rybę? Ja zazwyczaj smażę na oleju, ale wiadomo, za dużo smażonego też nie zdrowo, więc chciałbym ją jakoś inaczej robić. Jakieś pomysły?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #2006
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    1. traci, allicyna która jest baketriobójcza niszczy się w trakcie obróbki termicznej, jednak też czytałem artykuł w którym mówiono że czosnek nie traci swoich właściwości a nawet jest zdrowszy po obróbce, ale nie chce mi się w to wierzyć, wystarczy spróbować czosnek po obróbce i jego smak jest słabszy niż surowy
    2. Zależy jaką rybke chcesz jeść, niektóre fajnie się grilluje, można rybę do rękawa wsadzić z warzywkami, albo na parze, upiec w piekarniku w folii aluminiowej, czy zrobić zupę
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    yaro09 (11-04-13)

  10. #2007
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    czosnek nie traci wartości po obróbce najlepiej wcisnąć w mięso kilka ząbków i do piekarnika czy pokroić w plasterki jak slim pisze do rękawa z warzywami bajka :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #2008
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    aha jeszcze jedno tu mozna poruszyć temat nabiału .. większość kulturystów amatorów odradza jeść nabiał
    1.ochładza żołądek
    2.długo się trawi
    3.mleko zakleja jelita z innym pokarmem
    lecz inni uważają że przed snem to dobra opcja taki "serek wiejski "

    najbardziej wartościowe i polecane mleko to Kozie mleko ......
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #2009
    Ekspert Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Avatar yaro09
    Dołączył
    05-02-08
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    4,117
    SOG
    324
    Otrzymał : 387 SOGi w 267 postach

    Domyślnie

    Nie wiem, ja lubie jeść nabiał i raczej nie odczuwam żadnych problemów tego typu.
    A jak już o tym mowa, to twaróg najczęściej wybieracie chudy, półtłusty czy tłusty?
    Ja jem półtłusty, ale chyba zacznę kupować chudy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. #2010
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    ja jest tłusty raz na jakiś czas ale teraz to 4 x dziennie ziemniaki 400g 2 kotlety schabowe kiszona kapusta :D nabiał wieczorem i coś tam jeszcze podjem heheh za bardzo ze smalcu zjechałem do 9%
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •