Zobacz wyniki ankiety: Oceń temat :)

Głosujących
125. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • W temacie dowiedziałem się czegoś nowego.

    69 55.20%
  • Temat jest bez sensu,nic się nie dowiedziałem.

    11 8.80%
  • Nie lubie ryżu :)

    50 40.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 105 z 244 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,041 do 1,050 z 2435

Temat: DIETA Pojedyncze pytania

  1. #1041
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    naukowe dowody, a ty masz naukowe dowody ? białko zanim zostanie rozbite na potrzebne do syntezy aminokwasy to BCAA by się już 2 razy wchłonęło. najlepiej i najszybciej katabolizm zatrzymają BCAA a nie białko. i ja nie mówię że należy, że trzeba bo nie zjesz nic a i tak będziesz rósł (całodobowy bilans azotowy). znam takich co nie wchłaniają od razu po treningu nic a wyglądają tak jak niejeden by chciał. co się zużywa podczas treningu anaerobowego prócz glikogenu ? aminokwasy i ich właśnie pragnie najbardziej od razu organizm.
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #1042
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    nie
    zaraz po treningu organizm potrzebuje szybkeigo źródła energii aby uzupełnic glikogen zużyty podczas treningu i białek do odbudowywania uszkodzonych włokien mięśniowych.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #1043
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    tak a co jest szybkim źródłem energii ? raczej nie węgle złożone a proste o wysokim IG tak ? ile organizm potrzebuje na rozłożenie białek i wchłonięcie aminokwasów ? duużo czasu i duużo energii przy tym traci. a panie moderatorze - zapewne pan wie, że organizm nie chce białek lecz aminokwasy, z których powstają białka tworzące mięśnie. więc gdzież podziała się u was logika, czemu zapominacie o tym, że mięśnie nie powstają bezpośrednio z białek a z aminokwasów.

    bardziej jak dzieciom mam wytłumaczyć ? niech będzie. glikogen 'rozkłada się' do glukozy kiedy potrzebna jest energia (anaeroby). ale aby później znów 'oddać' glikogen należy dostarczyć np glukozy, która 'złoży się' w glikogen (coś jak zabawa klockami, by zbudować zamek, trza mieć pojedyncze klocki). co nam po tym jak dostarczymy złożone węgle ? organizm rozłoży je, później z ich fragmentów złoży glikogenik. hmm strata czasu i energii ? no pewnie !! więc co walimy ? nie ryż a CARBO. WOW ! jesteśmy na dobrej drodze. to teraz zamieńmy nasze zabawki; glikogen na białka tworzące mięśnie (chyba nie muszę wymieniać 2 najbardziejszych ? ) oraz aminokwasy będą za glukozę. oczywiście nie bierzmy tego dosłownie bo aminokwasy nie są tu źródłem energii. skoro białka mięśniowe się pomiszczyły i pouciekały nam aminki, to po co nam od razu białko ? po to by je rozłożyć, wchłonąć i DOPIERO zamienić na odpowiednie białeczka ? albo poprzyczepiać aminki do dziurek w mieśniach ? NIE !! najlepiej jak będziemy mieli coś w czystej postaci (czyli porozbierane klocki a nie złożony z nich samochód, który musimy rozebrać by ułożyć zamek) czyli np BCAA czy glutamina (która się zużywa jak cholera podczas treningu). a że bcaa to aminki, których nie potrafimy sami wyprodukować, to po cholerę nam białka, w których znajdują się bcaa ale by do nich dojść musimy porozbierać białka, skoro można samo bcaa dostarcczyć ? co jest najszybciej wchłanialne ? węgle złożone+białka, węgle proste+aminy, węgle proste+białka, węgle złożone+aminy ? no brawo dzieci, jassssne, że proste+aminy. to nasz fundament i teraz możemy zbudować coś bardziej złożonego, postawić ściany, okna i drzwi powstawiać. czyli opierdolić posiłek składający się z węgli złożonych i białka. brawo !!


    jeszcze dach pozostał ;-/
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #1044
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar opalinho
    Dołączył
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzymał : 64 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    carbo lub vitargo + hydrolizat białka,to się naszybciej wchlonie.Jak kasy na hydrolizat i vitargo nie ma to carbo+bcaa tez dobre wyjscie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #1045
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    tak a co jest szybkim źródłem energii ? raczej nie węgle złożone a proste o wysokim IG tak ?
    To nie takie proste i często używa się złożonych np ryż lub w postaci suplementów np. carbo w obu przypadkach nie są to węgle proste.

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    ile organizm potrzebuje na rozłożenie białek i wchłonięcie aminokwasów ?
    W postaci odżywek białkowych kilka minut i daje maks 5.Poza tym bcaa to tylko 3aminokwasy ,do tego białko to nie tylko aminokwasy.Pomijając ,że po to się spożywa posiłek przed treningowy by się tym specjalnie nie martwić. Poza tym bcaa są wykorzystywane w inny sposób niż pozostałe.Jak ktoś się tak martwi może sobie wypić odżywkę 5minut wcześniej choć ja bym sobie głowy tym nie zawracał ,bo okno anaboliczne trochę trwa. A katabolizm po wysiłkowy jest potrzebny.

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    niech będzie. glikogen 'rozkłada się' do glukozy kiedy potrzebna jest energia (anaeroby). ale aby później znów 'oddać' glikogen należy dostarczyć np glukozy, która 'złoży się' w glikogen
    Nie trzeba równie dobrze może być syntezowany z aminokwasów.
    To samo z białkami czy hydrolizat ,izolat czy koncentrat różnicy we wzroście mięśni nie zobaczymy, ba taka forma "przelatuje" dość szybko. Nie zawracałbym sobie głowy rodzajem węgli jeśli nie podejmujemy dalszego wysiłku ,bo i tak glikogen zostanie uzupełniony do następnego treningu.
    Cytat Napisał opalinho Zobacz post
    carbo lub vitargo + hydrolizat białka,to się naszybciej wchlonie.Jak kasy na hydrolizat i vitargo nie ma to carbo+bcaa tez dobre wyjscie.
    Nie wiem po co Ci vitargo. Hydrolizaty przeważnie mają niski procent hydrolizatu białkowego z 9% i chyba maks do 30%.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 21-08-10 o 18:49
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #1046
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sts
    Dołączył
    06-04-08
    Wiek
    36
    Postów
    1,929
    SOG
    318
    Otrzymał : 269 SOGi w 204 postach

    Domyślnie

    Pieczywo mieszane -chleb razowy ktoś je czy tylko razowy zwykły
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #1047
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Ja nie jem wcale pieczywa ,ale jeśli już to najczęściej są to bułki grahamki. Choć sam chleb razowy lubię jeśli porządny.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #1048
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał alder Zobacz post
    tak a co jest szybkim źródłem energii ? raczej nie węgle złożone a proste o wysokim IG tak ? ile organizm potrzebuje na rozłożenie białek i wchłonięcie aminokwasów ? duużo czasu i duużo energii przy tym traci. a panie moderatorze - zapewne pan wie, że organizm nie chce białek lecz aminokwasy, z których powstają białka tworzące mięśnie. więc gdzież podziała się u was logika, czemu zapominacie o tym, że mięśnie nie powstają bezpośrednio z białek a z aminokwasów.

    bardziej jak dzieciom mam wytłumaczyć ? niech będzie. glikogen 'rozkłada się' do glukozy kiedy potrzebna jest energia (anaeroby). ale aby później znów 'oddać' glikogen należy dostarczyć np glukozy, która 'złoży się' w glikogen (coś jak zabawa klockami, by zbudować zamek, trza mieć pojedyncze klocki). co nam po tym jak dostarczymy złożone węgle ? organizm rozłoży je, później z ich fragmentów złoży glikogenik. hmm strata czasu i energii ? no pewnie !! więc co walimy ? nie ryż a CARBO. WOW ! jesteśmy na dobrej drodze. to teraz zamieńmy nasze zabawki; glikogen na białka tworzące mięśnie (chyba nie muszę wymieniać 2 najbardziejszych ? ) oraz aminokwasy będą za glukozę. oczywiście nie bierzmy tego dosłownie bo aminokwasy nie są tu źródłem energii. skoro białka mięśniowe się pomiszczyły i pouciekały nam aminki, to po co nam od razu białko ? po to by je rozłożyć, wchłonąć i DOPIERO zamienić na odpowiednie białeczka ? albo poprzyczepiać aminki do dziurek w mieśniach ? NIE !! najlepiej jak będziemy mieli coś w czystej postaci (czyli porozbierane klocki a nie złożony z nich samochód, który musimy rozebrać by ułożyć zamek) czyli np BCAA czy glutamina (która się zużywa jak cholera podczas treningu). a że bcaa to aminki, których nie potrafimy sami wyprodukować, to po cholerę nam białka, w których znajdują się bcaa ale by do nich dojść musimy porozbierać białka, skoro można samo bcaa dostarcczyć ? co jest najszybciej wchłanialne ? węgle złożone+białka, węgle proste+aminy, węgle proste+białka, węgle złożone+aminy ? no brawo dzieci, jassssne, że proste+aminy. to nasz fundament i teraz możemy zbudować coś bardziej złożonego, postawić ściany, okna i drzwi powstawiać. czyli opierdolić posiłek składający się z węgli złożonych i białka. brawo !!


    jeszcze dach pozostał ;-/
    BCAA to tylko uzupełnienie pełnej gamy aminokwasów jakie trezba dostarczyć do organizmu lub które ma wyprodukowac sam organizm.nie wiem czy wiesz ale po treningu organizm wchłania mikroskladniki o wiele szybciej niz w jakiej kolwiek porze dnia.następnie musisz także wiedzić że masz kilka rodzai białka a podałem tu serwatke ponieważ jest najszybciej przyswajalnym białkiem z wszystkich jego rodzai.a biorąc pod uwagę fakt zejest to okres zaraz po treningu to ten czas się skraca kilkukrotnie.po samym treningu najlepiej jest więc spozyć serwatkę,prstę węgle albo kreatyne.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #1049
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar fuler00001
    Dołączył
    21-08-10
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Mam prosbe czy ktos przygotuje dla mnie diete mam 2wrzesnia 16lat;pp 178cm/ 64kg
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #1050
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    BCAA to tylko uzupełnienie pełnej gamy aminokwasów
    ależ oczywiście.


    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    nie wiem czy wiesz ale po treningu organizm wchłania mikroskladniki o wiele szybciej niz w jakiej kolwiek porze dnia.
    wiem to od co najmniej dekady. i makroskładniki chyba też.

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    .po samym treningu najlepiej jest więc spozyć serwatkę,prstę węgle albo kreatyne.
    kreatyna to również aminka jakby nie patrzeć. widzisz ty piszesz że węgle proste, KowalX, że niekoniecznie bo również węgle złożone. ty piszesz, że proste ale nie precyzujesz. fruktoza jest prostym ale czy się nada z tak niskim IG ?
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •