Halotestin - charakterysytka i opis
# Substancja aktywna:Fluoxymesteron
# Okres aktywnego półtrwania: 6 - 8h
# Klasyfikacja: Sterdy anaboliczno - androgenny (doustny)
# Dawkowanie: 20 - 40mg / dzień
# Trądzik: Tak
# Retencja wody: Nie
# Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko
# Hepatotoksyczność: Tak, bardzo wysoka
# Aromatyzacja: Kwestia sporna
# Konwersja do DHT: Nie
# Blokowanie HPTA: Tak, umiarkowanie

Halotestin jest nazwą handlową silnego sterydu, fluoxymesteronu. Pod względem struktury chemicznej fluoxymesteron jest pochodną testosteronu, różniącą się od niego 3 dodatkowymi grupami (17alfa-methyl, 11 beta-hydroxyl i 9-fluoro). W rezultacie otrzymujemy bardzo silny steryd doustny, wykazujący mocne właściwości androgenne. Właściwości te wynikają z podobieństwa strukturalnego do testosteronu. Podobnie jak testosteron, fluoxymesteron wydaje się być podatny na działanie 5-alfa reduktazy. Potwierdzają to jego liczne metabolity - 5-alfa zredukowane androgeny, co wskazuje na tendencje do konwersji fluoxymesteronu do bardziej aktywnego związku, mającego wpływ na tkanki docelowe - skórę, skórę głowy czy prostatę.

Grupa 11 beta-hydroxyl blokuje aromatyzację środka, uniemożliwiając tym samym produkcję estrogenów. Typowe dla nich skutki uboczne, takie jak retencja wody, tkanki tłuszczowej i ginekomastia, nie występują w wyniku stosowania Halotestinu. Istnieje natomiast ryzyko wystąpienia skutków ubocznych typowych dla androgenów - przetłuszczona cera i trądzik, wymagają często przyjmowania specjalistycznych leków w celu im zapobiegania. Wypadanie włosów może być szczególnie uporczywe, zwłaszcza dla osób mających do tego predyspozycje. Często notuje się wzrost agresji. Halotestin często stosowany jest przez osoby chcące zwiększyć intensywność treningów, lub poprawić wyniki w zawodach siłowych. Halotestin jest niewątpliwie bardzo mocnym androgenem, dlatego kobiety powinny trzymać się od niego z daleka. Dzięki niemu szybko mogą zacząć wyglądać jak mężczyzna, a jest to skutek nieodwracalny.

Mimo że fluoxymesteron jest bardziej androgenny niż testosteron, efekt anaboliczny nie jest wspaniały. Środek nadaje się dla startujących w zawodach ciężarowców, nie buduje jednak dużej masy mięśniowej. Najczęstszym celem stosujących Halotestin jest poprawa definicji muskulatury, "twardszy" wygląd, przy zachowaniu tej samej masy mięśniowej. Dlatego środek ten jest bardzo użyteczny dla przedstawicieli dyscyplin w których duże znacznie odgrywa waga startującego, jak zapasy, trójbój siłowy czy boks. Halotestin poprawia u nich siłę, pozwalając im pozostać w tej samej kategorii wagowej. Środek znajduje także zastosowanie w kulturystyce, zwłaszcza w okresie przedstartowym. Zawodnik posiadając bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, dodając Halotestin uzyskuje wspaniałe "pocięcie", świetną definicję i twardość. Ponadto zmiana stosunku androgenów do estrogenów wprowadza organizm w stan, w którym łatwiej spala tkankę tłuszczową, trudniej tkankę tę gromadzi. Efekt "utwardzający" fluoxymesteronu jest całkiem podobny do tego, obserwowanego przy Trenbolonie, jednak nie powoduje takich przyrostów. Niewątpliwie więc, niearomatyzujące androgeny takie jak Halotestin i Trenbolon pozwalają uzyskiwać wspaniałe rezultaty w okresie przedstartowym.

Największą wadą Halotestinu jest jego ogromna toksyczność, wynikająca z 17-afla alkilacji, umożliwiającej środkowi pozostanie aktywnym po doustnej administracji. Jak wiadomo, taka struktura powoduje znaczną hepatotoksyczność danego środka. Jest to szczególnie niebezpieczne przy większym dawkowaniu oraz przy długich cyklach. Standardowe dawkowanie Halotestinu wynosi 20 - 40mg, przez okres do 8 tygodni. Przerwa przed kolejnymi dawkami doustnych sterydów powinna wynosić minimum tyle, ile trwał poprzedni cykl. W żadnym wypadku nie powinno łączyć Halotestinu z innym środkiem hepatotoksycznym. Zamiast tego lepiej zastosować estryfikowany steryd iniekcyjny, nie powodujący uszkodzeń wątroby.

W okresach redukcji tkanki tłuszczowej przed zawodami łagodny anabolik, taki jak Deca-Durabolin czy Equipoise, może okazać się wartościowym dodatkiem, zapewniającym dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego zwiększania poziomu estrogenów. W połączeniu takim Halotestin zapewni wysoką jakość zdobywanej masy, znacznie lepszą niż w przypadku samego anaboliku. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się Primobolan Depot, zupełnie eliminując tym samym retencję wody i tkanki tłuszczowej. W offseason'ie Halotestin można połączyć iniekcyjnym Testosteronem, w celu uzyskania znacznych przyrostów siły i masy mięśniowej. Stack 400 - 800mg Testosteronu Enenthate i 20 - 30mg Halotestinu okazuje się być w tym celu bardzo skuteczny, niesie ze sobą jednak wysokie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych - oba środki są silnie androgenne.

Fluoxtmesteron pomimo że nie konwertuje do estrogenów, bardzo skutecznie blokuje wydzielanie endogennego testosteronu. Zastosowanie odpowiedniego połączenia substancji pomocniczych w ramach PCT jest niezbędne. Najlepszą opcją jest oczywiście kombinacja HCG z Nolvadexem/Clomidem, bardzo skutecznie przywracająca odpowiednią pracę osi podwzgórze � przysadka - jądra. Pomimo że Halotestin nie powoduje problemów z estrogenami, warto po zaprzestaniu jego dawkowania przyjmować jeszcze anty-estrogen. Ponieważ HCG stymuluje aktywność aromatazy w komórkach Leydinga, Nolvadex/Clomid pomoże blokować aktywność nadmiernego poziomu estrogenów, który może się pojawić. Ponadto pomogą ograniczać hamowanie aktywności podwzgórza przez estrogeny, tym samym symulując sekrecję gonadotropin, prawidłową biosyntezę testosteronu.

Halotestin jest środkiem używany do niewielu, specyficznych celów. Nie jest substancją popularną na czarnym rynku. Inwestowanie w środki do jego podrabiania prawdopodobnie by się nie opłaciło, dlatego trudno o jego podróbki. Każdy dostępny Halotestin na rynku jest prawdopodobnie oryginalny. Najczęściej spotykaną jego wersją jest Halotestin produkowany przez koncern Meksykański, Stenox - paczki po 20 tabletek. Niską zawartość, równą 2.5mg fluoxymesteronu w tabletce, rekompensuje jego niska cena. Reasumując, Halotestin jest bardzo efektywnym środkiem tylko dla wąskiego grona odbiorców.

źródło:sterydy.net