Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Wegetarianizm - co sadzicie

  1. #1
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie Wegetarianizm - co sadzicie

    Dla mnie to robi sie sekta...
    przykladowy wpis na forum wege.dzieciak:

    czy bede musiala pozegnac sie z wszaym forum? czy juz koniec wegetarianizmu naszego jaska?
    zaczne od poczatku. my nie jemy miesa od 12 lat. nie jadlam w ciazy. zawsze bylo rozowo, swietne wyniki, brak chorob, czyli dobra droga... a tu nagle. jedziemy w piatek do tego klemarczyka i zlecila nam zrobienie morfologii, zelaza, transferyny, ferrytyny, b12. no i:
    hemoglobina 11.1-czyli niby w normie dla roczniaka, ale zelazo 28!!!!!!! a mial w 7 miesiacu, jeszcze na cycu poziom 60... potem ferrytyna 8!!!( przy normie od 20). transferyna ok. ja pamietam ze zawsze mielismy nawet za wysokie zelazo, co lekarze tlumaczyli faktem, ze jest ono zle wchlaniane bo niehemowe. troche za maly hematokryt, reszta ok. ale to zelazo jest skandaliczne. a wiem ze zadne preparaty na to nie pomagaja (typu hemofer) tylko brzuszki bolą.
    i juz moze nie powinnam do tego klemarczyka jechac? bo on mi sie w twarz zasmieje, ze taki wegetarianizm to moge sobie wsadzic...ze swoje dziecko doprowadzilam do takiego stanu. a ja sie staralam. liczylam zawartosci, moczylam owoce, dawalam zoltka. i co??? juz widze triumf rodzicow-a nie mowilismy???
    i jeszcze mam dzis urodziny. i super taki prezent... ale przynajmniej wiem. najwazniejsze jest moje dziecko, nie jestem jakas fanatyczką, wiec pewnie skonczy sie najgorzej jak moze, czyli miesem:(
    a co wy byscie zrobily?
    magda



    Ich poglady:

    Badania wskazują, że nadmierne spożycie białka, w szczególności białka pochodzenia mięsnego zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Day et al (1994) wykazał, że spożycie mięsa zwiększa ryzyko przerzutów. Lindblad et al (1997) wykazał korelacje pomiędzy rakiem komórek układu moczowego, a mięsem, mlekiem i białkiem. Inne badania wykazały korelacje pomiędzy spożyciem mięsa i rakiem trzustki (Howe and Burch 1997), płuc oraz piersi (Hirayama 1985). Przykładów można tu jeszcze mnożyć. Konkluzja z tych badań może być jedna - spożycie mięsa jest pozytywnie skorelowane z występowaniem raka (Plaksett 2004a). Warto przytoczyć tu cytat: „Żaden związek chemiczny nie działa na człowieka tak silnie rakotwórczo jak białko zwierzęce (Dr. Collin Campbell, University of Cornwell, autor słynnej książki pt ‘The China Study’- wieloletnich badań na temat wpływu diety na ludzkie zdrowie)
    Ostatnio edytowane przez Rynju ; 12-03-09 o 20:48
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Biernaczek
    Dołączył
    08-02-09
    Skąd
    Łomża
    Postów
    466
    SOG
    71
    Otrzymał : 115 SOGi w 70 postach

    Domyślnie

    Kto co lubi :)
    Ja bez mięsa nie dał bym rady.
    Każdy może zostać do nas przyjęty, lecz nie każdy może wśród nas pozostać.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    Im więcej nas zjecie, tym szybciej umrzecie. Każda paróweczka, każdy kabanos przybliża was do szybszej śmierci. Każdy kawałeczek naszej polędwiczki, flaczek, karczek czy wątróbka to bomba czasowa umieszczana w waszych organizmach. A więc jedzcie, jedzcie. Szybciej spotkamy się na ostatecznym rozrachunku. Smacznego!
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    ich poglady maja tez duzo wspolnego z religia:
    Kim był Jezus? Czy jadał mięso, zabijał zwierzęta, popierał okrucieństwo wobec nich? A może był wegetarianinem, tak jak sądzą niektórzy? Jak było w rzeczywistości? Wciąż mało znana Ewangelia Życia Doskonałego (tzw. V Ewangelia) rzuca zupełnie nowe światło na powyższe pytania
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sts
    Dołączył
    06-04-08
    Wiek
    36
    Postów
    1,929
    SOG
    318
    Otrzymał : 269 SOGi w 204 postach

    Domyślnie

    bez mięsa to ja umrę ;D nikt mnie nie zmusi nawet żadna laska .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    Czy człowiek jest z natury istotą mięsożerną? Badania anatomii ludzkiego organizmu, a dokładnie części ciała odpowiedzialnych za przyswajanie pokarmów dają jednoznaczną odpowiedź. Człowiek posiada cechy charakterystyczne dla stworzeń owocożernych, brak natomiast przesłanek, które mogłyby zestawic go z istotami mięsożernymi. Po pierwsze zęby ludzkie mają budowę przystosowaną do rozgniatania i przeżuwania pokarmu. Mamy płaskie trzonowce i dobrze rozwinięte siekacze. Tymczasem uzębienie drapieżników charakteryzują dobrze rozwinięte, ostre trzonowce, co pozwala na roszarpywanie kawałków mięsa. Kolejnymi cechami świadczącymi na rzecz niemięsożernej natury ludzkiej jest zawartość i odczyn śliny, długośc przewodu pokarmowego, długość jelit, czynności wątroby, kształt, struktura i działanie żoładka. Poza tym stworzenia drapieżne posiadają charakterystyczne ostre, twarde pazury, przenaczone do zabijania zwierząt i rozdzierania mięsa.
    Pozostaje jeszcze charakterystyczna cecha skóry owocożerców, mianowicie pory skórne, przez które wydzielany jest pot. Skóra stworzeń mięsożernych nie ma porów, a temperatura ciała regulowana jest przez oddech.

    Czy człowiek okazałby się anatomicznie i emocjonalnie przygotowany do zjadania mięsa, gdyby założyć, że miałby osobiście upolować zwierzę, rozszarpać jego mięso, zjeść na surowo, wyssać wnętrzności, wypić krew, jak czynią to mięsożerni drapieżcy?


    Dziwne bo na biologii to ucza ze wlasnie mamy po to kly by rozszarpywac mieso
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Rynju otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    sts (12-03-09)

  8. #7
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    najbardziej smiesza mnie wypowiedzi gdy mowia:
    "Mam miesozerna kolezanke"
    XD

    I ICH GLOWNA PRAWDA ZE BIALKA ROSLINNE SA LEPSZE DO ZWIERZECYCH, BO SIE LEPIEJ WCHLANIAJA. Pisza:
    "Nasz organizm nie odróżnia parówki od szpinaku. Zależy mu wyłącznie na składnikach odżywczych. Skąd je dostarczymy jest mu zupełnie obojętne.
    Gdyby było inaczej wegetarianizm w ogóle nie byłby możliwy, a co z przykrością muszę stwierdzić jest praktykowany przez miliony ludzi, w tym dzieci, młodzież, dorosłych, sportowców czy kulturystów."
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    5. Ludzie jedli mięso od zawsze! <-- to argument miesozercow, a pod tym odpowiedz
    Przyznam, że jest to jeden z moich ulubionych argumentów. Do dziś bowiem, pomimo moich usilnych starań nie potrafię zrozumieć jego sensu. Ludzie jedli mięso od zawsze... i co z tego? Po pierwsze, większość naszych krewnych mięsa nie je wcale, lub w minimalnych ilościach. Podstawą ich żywienia jest pokarm roślinny. Po drugie... kiedyś można było sobie kupić niewolnika, zabić go bez żadnych konsekwencji. Można było mordować Indian. Doprawdy nie jestem w stanie pojąć w jaki sposób fakt, że coś robiono od dawna ma być usprawiedliwieniem danego postępku. Ślepe przywiązanie do tradycji i zwyczajów to rzecz mało chwalebna.
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    Zawsze można sobie zapodać białeczko z marihuany :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar pomeran
    Dołączył
    13-10-08
    Skąd
    Kołobrzeg
    Wiek
    39
    Postów
    1,062
    SOG
    97
    Otrzymał : 268 SOGi w 174 postach

    Domyślnie

    Dzień bez mięsa to dzień stracony
    Cry on the training, laugh during the fight
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •