Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: kaptury i przedramiona przy szrugsach

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie kaptury i przedramiona przy szrugsach

    Ile razy ćwicze kaptury-wykonując szrugsy tyle razy ładuje sobie przy okazji przedramiona. Na każdej hantli mam obecnie po 28 kg., starając się wolno i dokładnie robić serie to wychodzi mi po kilkanaście powtórzeń na serie, co ciekawe najczęściej kończe serie bo puszcza mi ścisk, "klamra" sie otwiera i koniec, w sumie gdyby nie to to może same górne aktony mięśni czworobocznych dałyby jeszcze rade w 1, 2 powt. Po takiej serii oprócz bólu w kapturach pojawia sie też typowy ból dla przedramion, któremu towarzyszy oczywista pompa. Nie szukam na to rady, bo nie widze w tym nic złego przedramiona pracują tu jako mięśnie pośrednie, tak samo jak np. przy ćwiczebiach bicepsa. Następnego dnia gdy napinam mięśnie to obolałe są już tylko górne czworoboczne więc uważam że wszystko jest ok. bo okazuje sie że jednak czworoboczne dostały zamierzony wycisk. Ciekawe czy macie podobnie.
    Tak samo jest z tricepsami gdy ćwiczy sie klate na ławeczce-też pracują pośrednio, to wiadome, ale przy tym ćwiczeniu jedynym ograniczeniem dla mnie jest tylko sama klata.
    Pozdrówki
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar jazdun
    Dołączył
    21-01-09
    Skąd
    Elbląg/Birmingham
    Postów
    113
    SOG
    48
    Otrzymał : 7 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    Byc moze masz przedramiona "nie dopieszczone". Niby one pracuja przy prawie kazdym cwiczeniu, ale ja po roku cwiczenia bez specjalnych cwiczen na ta partie zobaczylem, ze mam je nieproporcjonalnie marniejsze od reszty. Przy silowaniu na reke wychodzil brak sily przedramion rowniez - liscie mnie zalatwiali lycha :D, wogole czulem przy uscisku dloni na przywitanie z roznymi ludzmi, ze to raczej oni maja mocniejszy scisk...

    Jesli szkoda Ci czasu na robienie najmonotonniejszych cwiczen z calego atlasu (przynajmniej jak dla mnie) typu uginanie nadgarstkow nachwyt podchwyt. To ja proponuje sprobowac "Butelke".
    Robie to od okolo 3 miesiecy. Zaczynalem od butelki 2 litrowej (2 kg) i moj max z tym ciezarem to byl 2 zwiniecia i jedno rozwiniecie. Jadac systemem 3 serie na maxa, gdzie max oznacza zrobic nie mniej niz w ostatni dzien treningowy, a gdy zrobie 3 serie po 6 zwiniec i rozwieniec (12 lacznie) to ciezar w gore, doszedlem do 5kg, ktore np. wczoraj zwinelem i rozwinelem (lacznie) w 3 seriach: 10 razy, 7 razy, 7 razy. Tak wiec na ciezarach widac progress. Sam wyglad przedramion sprawia wrazenie mocnych. No a w sile na codzien przede wszystkim.

    Ja kaptury robilem zawsze sztanga i pamietam, ze mialem problem ten sam to stosowalem malpi chwyt i bylo git, ale przy hantlach to chyba sie nie da zastosowac.
    Bóg pomaga, tym którzy sobie pomagaja.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Foto Gallery Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomych5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar hans1237
    Dołączył
    01-01-09
    Skąd
    BRZESZCZE
    Wiek
    35
    Postów
    1,412
    SOG
    198
    Otrzymał : 287 SOGi w 176 postach

    Domyślnie

    własnie a ile razy w tygodniu robicie kaptury?????
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar jazdun
    Dołączył
    21-01-09
    Skąd
    Elbląg/Birmingham
    Postów
    113
    SOG
    48
    Otrzymał : 7 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał hans1237 Zobacz post
    własnie a ile razy w tygodniu robicie kaptury?????
    Raz w tygodniu z plecami. Chociaz wydaje mi sie, ze z barkami tez by mogly byc.
    Bóg pomaga, tym którzy sobie pomagaja.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar michal_f
    Dołączył
    26-12-08
    Postów
    2,262
    SOG
    468
    Otrzymał : 285 SOGi w 244 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał hans1237 Zobacz post
    własnie a ile razy w tygodniu robicie kaptury?????
    1 raz w tyg
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    a jak wygląda małpi chwyt na sztandze?
    pzdr.
    p.s. w moim przypadku raczej nie chodzi o "niedopieszczone przedramiona" gdy sie robi serie na maksa to w końcu musi coś puścić, co nie? u mnie przy szrugsach jest to ścisk
    pzdr Jazdun
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał hans1237 Zobacz post
    własnie a ile razy w tygodniu robicie kaptury?????
    ja również raz w tygodniu, mięśnie czworoboczne biorą też udział w ćwiczeniach grzbietu oczywiście, i w jakimś stopniu też naramiennych.
    raz w tygodniu wystarczy, co potwierdzają inni
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar michal_f
    Dołączył
    26-12-08
    Postów
    2,262
    SOG
    468
    Otrzymał : 285 SOGi w 244 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budrys Zobacz post
    a jak wygląda małpi chwyt na sztandze?
    jakby ci to wytlumaczyc... hmm ... łapiesz sztange tak ze łapiesz ja palcami a kciuk nie jest wogol niej owiniety ;) moze zrozumiales hehe ...pzdr
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •