Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Do mądrzejszych ode mnie

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie Do mądrzejszych ode mnie

    Tak jak w temacie-posta kieruje do mądrzejszych ode mnie,
    zawsze na treningu wypijam od póltora do dwóch litrów wody, ostatnio szamam coś zrobionego na mleku i patrze sie na karton po nim, tam pisze że w 100ml. mleka jest 3.2 grama białka i jakieś węglowodany, policzyłem sobie i wyszło mi że w litrze mam 32 gramy, czyli jeśli wypije na treningu 2 litry mleka to będe miał 64 gramy białka z mleka, no właśnie I CO MYŚLICIE O PICIU NA TRENINGU MLEKA ZAMIAST WODY?, To wiadome że ten zwyczaj nie jest praktykowany ale właściwie dlaczego?
    Z tego co ja wiem to mleko jest o wiele gorzej przyswajane niż zwykła woda na treningu zaś pomiędzy seriami powinniśmy jak najszybciej uzupełniać braki w nawodnieniu. To pierwszy i chyba najważniejszy argument. Do tego dochodzi problem taki że niektórzy ludzie jeśli połączą mleko z mięsem-jadanym często przed i/lub potreningu, to mogą mieć problemy trawienne (sranie żyganie nawet zatrucie). Jednym słowem lepiej sobie darować mleko i białko w nim zawarte jako napój na trening, ale jeżeli posiłek potreningowy wyjątkowo będzie nie mięsny, to co wtedy, myślicie że to że mleko jest gorzej przyswjalne niż woda przesądza sprawe?
    Mądrzejszych od sobie zapraszam do odpwiedzi
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Luka
    Dołączył
    09-01-09
    Wiek
    39
    Postów
    171
    SOG
    7
    Otrzymał : 25 SOGi w 21 postach

    Domyślnie

    O, jak dla najmądrzejszych to coś dla mnie

    Jeżeli beztłuszczowe to ujdzie, ale miej na uwadze, że białko z mleka nie zostanie przyswojone w 100% (moja koleżanka uważa, że tylko w ok. 10%).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar ddsca
    Dołączył
    30-01-09
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    48
    SOG
    21
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    dlaczego nie zostanie przyswojone w 100%???
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Andr3w
    Dołączył
    25-03-08
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    218
    SOG
    85
    Otrzymał : 20 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    po 1 nie musisz pic 2 l mleka styknie z 1 l i organiz jednorazowo moze przysfoic ok. 50 g bialka wiec 14 g odrazu odpada . A wode sie pije w czasie treningu zebuy nie odwodnic organizmu i zeby skurcze nie lapaly a z mlekiem nie wiem czy to samo bedzie jak chcesz to pij , ale sie trzymam tego co wczyscy czyli wody . Pozdro!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Andr3w otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Budrys (23-02-09)

  6. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Luka
    Dołączył
    09-01-09
    Wiek
    39
    Postów
    171
    SOG
    7
    Otrzymał : 25 SOGi w 21 postach

    Domyślnie

    Mleko za szybko przepływa przez przewód pokarmowy i organizm nie jest w stanie pobrać wszystkiego białka jakie w nim jest. Jest to spowodowane brakiem podpuszczki w organizmie dorosłego człowieka.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Luka otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    ddsca (22-02-09)

  8. #6
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Prezydent_1c
    Dołączył
    05-01-07
    Postów
    1,516
    SOG
    64
    Otrzymał : 99 SOGi w 91 postach

    Domyślnie

    Mleko można pić :) u mnie w dużo osób to uskutecznia i jest dobrze tylko pamietaj ze suple z wodą :) żebyś sie nie przyzwyczail za bardzo :)
    Dajesz dajesz nie przestajesz ^^
    Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #7
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Zalezy jak tolerujesz laktoze ja mysle ze nie pokusilbym sie na picie mleka na treningu (wzdecia mogly by sie pojawic etc) ale co do tego białka hmm moze te 2 litry mleka rozbij na caly dzionek miedzy posiłkami 4x0,5l
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar jaca666
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    2,952
    SOG
    226
    Otrzymał : 1,256 SOGi w 512 postach

    Domyślnie

    Mnie tez nurtowało to pytanie a mój instruktor kilka ładnych lat pił litr mleka na treningu i nieźle wyglądał!!!Ja wole wodę na treningu a mleka wypijam litr dziennie ale w 3 porcjach do odzywek!!!
    Dieta, trening, suplementacja. Tylko PW.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #9
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezydent_1c Zobacz post
    Mleko można pić :) u mnie w dużo osób to uskutecznia i jest dobrze tylko pamietaj ze suple z wodą :) żebyś sie nie przyzwyczail za bardzo :)
    czekaj, czekaj, czemu suple z wodą? znaczy masz pewnie na myśli suple typu kreatyna tak?, bo przecież białko można na mleku-jeśli nie to nawiń czemu bo nawet w tym poscie niektórzy mówią że w mleku rozpuszczają białko, ja czasami zresztą też
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał laik Zobacz post
    Zalezy jak tolerujesz laktoze ja mysle ze nie pokusilbym sie na picie mleka na treningu (wzdecia mogly by sie pojawic etc) ale co do tego białka hmm moze te 2 litry mleka rozbij na caly dzionek miedzy posiłkami 4x0,5l
    Odnośnie tej laktozy, to ostatnio czytałem se artykulik, z którego wynikało że duże znaczenie dla skutecznośći trawienia laktozy, zresztą nie tylko jej, ma to jaką masz grupe krwi. Na forum ktoś już zresztą o tym nawijał, dlatego dzisiaj poszedłem sie dowiedzieć o badania na grupe krwii, byłem w przychodni szpitalnej i tam za badanie biorą 2 dyszki i masz wynik jaką masz grupe krwii, tylko że jak to w Polsce, badania można robić tylko z samego rana, a ja byłem w południe.
    Ale pójde i przebadam
    Cytat: "(...) wymaga silnej motywacji, dyscypliny i wytrwałości nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, ale również przestrzeganie diety oraz zaleceń dotyczących regeneracji oraz snu. (...)" Innymi słowy: kulturystyka to coś więcej niż sport
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •