Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Warunki...

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Volves
    Dołączył
    28-11-08
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    33
    Postów
    303
    SOG
    20
    Otrzymał : 19 SOGi w 18 postach

    Domyślnie Warunki...

    zainteresowała mnie jedna kwestia...
    jeśli to głupota i śmiecę to przepraszam
    ale czy można mieć warunki do bodybuildingu ??
    czy ktoś może być z góry przegrany ?
    mam na myśli że nabierze tam gdzie trzeba mięśni
    ale cudów nie będzie...

    słucham opinii :)
    7 luty '77 Pudzian
    7 luty '91 Ja :D
    Dobrze to wróży ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    jest coś takiego, że bardzo ciężko nabiera masy, i się męczy, a mezomorfik szybko uzyskuje dobrą sylwetke
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    tu masz podział i nie do końca się z nim zgodzę,wiele zależy od nas samych i otoczenia.

    Ektomorfik - jest to człowiek charakteryzujący się drobną budowa ciała, który ma bardzo duże problemy z budowaniem masy mięśniowej oraz u którego metabolizm przebiega niezwykle szybko. Można powiedzieć, że pozytywnym aspektem organizmu ektomorfika jest fakt iż jego ciało bardzo szybko odbudowuje ubytki spowodowane treningiem (oczywiście przy założeniu, że stosowana jest właściwa dieta). W związku z tym raczej nie występuje u niego ryzyko przetrenowania. Ciało ektomorfika zawiera zazwyczaj niski poziom tłuszczu. Ektomorficy w porównaniu do ludzi należących do innych kategorii, muszą spożywać znacznie większe ilości kalorii, jeżeli tak się nie będzie działo, mięśnie w okresie regeneracji zużyją całe pokłady energii a potem "strawią siebie same".

    Mezomorfik - Ten typ człowieka raczej nigdy nie ma problemów ze zmianą wagi ciała. Jego metabolizm na ogół uznawany jest za normalny. W porównaniu z ektomorfikiem, mezomrfik jest zwykle silniejszy, większy a jego ciało zawiera nieco więcej tłuszczu. Dużym plusem organizmu mezomorfika jest fakt iz nie musi on dostarczać tak dużej ilości kalorii aby utrzymać "status quo". Jeśli chodzi o wady można tutaj przede wszystkim powiedzieć o wydłużonym okresie regeneracji między sesjami treningowymi.

    Endomorfik - To człowiek sporych rozmiarów, przysłowiowy "kawał chłopa". W jego przypadku metabolizm bije na głowę dwa poprzednie przypadki a to za sprawą niezwykle wolnego tempa. Potrzebuje on jeszcze mniejszej ilości kalorii dziennie aby utrzymac stałą masę ciała. W związku z wydłużonym metabolizmem zwiększa się również czas przeznaczony na odpoczynek i regeneracje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik 007 otrzymał za ten post 5 SOGi(-ów) od użytkowników:

    Bewolf (24-01-09), Fehu (24-01-09), Filip_ek (25-01-09), luo (27-04-09), Sosna91 (24-01-09)

  5. #4
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    007 lap soga nigdy tak do konca nie wiedzialem o co kaman z tymi mezo, ekto a teraz rozumiem... a na marginesie jestem mezomorfik...
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar ht
    Dołączył
    24-12-08
    Postów
    2,736
    SOG
    76
    Otrzymał : 351 SOGi w 322 postach

    Domyślnie

    genetyka to podstawa. mozesz trenowac i miec dobre wyniki ale bez odpowiedniej genetyki sceny nie zawojujesz.
    porady dietetyczne, suplementacyjne i treningowe. pw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach można pomoc genetyce np. super diety (wiemy co ile czego zawiera), suplementy, czy chociażby sterydy, a myślę ze za 100 lat naukowcy jeszcze coś lepszego nam zaoferują... Człowiek już się uczy ingerować i poprawiać genetykę
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    Ogolnie to bez genetyki raczej na mr. Olimpa sie nie pokażesz . Ale np. trudno ocenić któy zawodnik jest mezo a który endo ( ekto raczej skazani na naturalną kulturystyke). Jest do tego jakaś metoda chyba Cartera. Czy koks coś da?? Raczej nie bo i tak drugi zawodnik jest o genetyke do przodu a koksuje 90%. We wszystkim chodzi głównie o grubość kości np. w nadgarstku ekto ma 17cm , a mezo/endo nawet 24cm a to trudno raczej zmienić koksem.

    Ale jeśli chodzi o ćwiczenie dla siebie to nawet ekto/endo może doprowadzić się do fajnej sylwetki tyle że będzie wymagać to więcej pracy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Powiem wam tak nie rozumiem tego... kości tez maja znaczenie?? podam wam swój przykład z opisu jestem przykładowym Mezo a jednak kości w nadgarstku nie mam grubej, ale i tak nie ma to znaczenia silownia to hobby sposób na rozładowanie się, ale nie sposob na zycie nie bede przeciez profesjonalista
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    O krowach (wl.byku) jest mowa w dokumentalnym filmie o dopingu "Bigger, Stronger,Faster" i jak to wyglada hmm... jak kulturysta w wersji zwierzęcia (moze nie zbyt trafne porownanie, ale ten byk to same miesnie i to jakie)
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    No właśnie Laik kości to podstawa mięsień na czymś musi się trzymać. Ekto z nadgarstkiem 17cm raczej nie dorobi się w bicu 50tki. Dlatego określenie czy jaki masz typ budowy jest trudne a jeszcze utrudnia to fakt że nie musisz pasowac tylko do jednego typu. Wiem że gdzieś można to sprawdzić ale nie mam pojęcia jak to wygląda bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne.

    Z tymi inhibiotrami miostatyny trudno powiedzieć czy są dostępne skuteczne środki a jak są to raczej czarny, bardzo czarny rynek.

    Co do choroby to nie słyszałem o przypadku żeby człowiek jej nie produkował - co najwyżej miał niższy poziom. Flex wheeler niby tak miał ale przeszczep nerek raczej sugerowałby kosmiczne dawki SAA.
    Ostatnio edytowane przez Symu ; 24-01-09 o 17:45
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •