Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Temat: telefon 800-850 zł

  1. #51
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar dyrty
    Dołączył
    29-12-06
    Postów
    56
    SOG
    0
    Otrzymał : 13 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    też chciałem n82 ale kasa kupiłem n78 na ryzyko i nie żałuje polecam jak najbardziej , myślalem że bateria będzie padaćszybko jak to w nokiacha a tu mile zaskoczenie jak tylko dzwonie i sms to gdzieś z 3 dni bez problemowo , co do klawiszy co sie ich wszyscy boja są extra pisze sie na nich jak na każdych innym do tego fajnie wyglądają jak ktoś weźmie do reki tel poraz pierwszy to mu sie wydaje że klawisze sa dotykowe ale nie jesy wyraźny klik po naciśnięciu jedyna wade jaką widze w tym telefonie to flash za tą cene bez problemu mogli by dać xenon , nie mowie że nie robi slabych zdjęć w dzień są extra ale juz w nocy autofocus troche slabbo daje jak porównywałem z k800 robił lepsze , nie chodzi tu o aparat ale o flash jest za slaby , tak to większych wad nie widze . pozdrawiam i polecam n78
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #52
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar motloch
    Dołączył
    03-02-09
    Skąd
    Chicago
    Wiek
    39
    Postów
    84
    SOG
    28
    Otrzymał : 16 SOGi w 8 postach

    Domyślnie

    napisz jeszcze czego jaczesciej uzywaz w telefonie czy ma znaczenie soft na jakim działa fon???
    z tego co napisałes to jalepszy bedzie SE k850i 5 mpx, albo c902 8.1 mpx dzieki technologi cyper-schot i auto focusowi zeby zrobic złe zdjecie trzeba poprostu tego chciec.
    jezeli interesuje Cie wyzsza jazda (symbian) kosztem troszke gorszych zdjęć polecam nokie seri N a tu juz masz duzo do wyboru i koloru.
    Ostatnio edytowane przez motloch ; 11-03-09 o 12:51
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #53
    Zbanowany Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Pakierek
    Dołączył
    30-01-09
    Postów
    265
    SOG
    99
    Otrzymał : 40 SOGi w 27 postach

    Domyślnie

    jakby ktos chciał to moge sprzedac Sony Ericson k800i (vodafone) karta pamieci 2gb, wszystkie papiery, uzywany pol roku w idealnym stanie... tanio
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #54
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał motloch Zobacz post
    napisz jeszcze czego jaczesciej uzywaz w telefonie czy ma znaczenie soft na jakim działa fon???
    z tego co napisałes to jalepszy bedzie SE k850i 5 mpx, albo c902 8.1 mpx dzieki technologi cyper-schot i auto focusowi zeby zrobic złe zdjecie trzeba poprostu tego chciec.
    jezeli interesuje Cie wyzsza jazda (symbian) kosztem troszke gorszych zdjęć polecam nokie seri N a tu juz masz duzo do wyboru i koloru.
    moim zdaniem c902 ma 5mpix
    a c905 ma 8,1
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #55
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    Laik Ty też należysz do grona ludzi ktorzy myślą że mpix to wszystko? po pierwsze to tylko chwyt z tymi mpix bo nie wiemy tak na prawde ile jest. poczytaj o interpolacji to będziesz wiedział o czym mówie.
    każdy fotograf wam powie, że ilość MP jest prawie bez znaczenia w wyborze aparatu w dzisiejszych czasach.
    Wiecie co sie liczy ? Obiektyw...? no tak powinien mieć dobra rozdzielczość optyczną i małe zniekształcenia, ale gdyby telefon miał najlepszy i największy obiektyw i tak nie zrobiłby tak dobrego zdjęcia jak np. lustrzanka. Istotne (poza wieloma innymi czynnikami takimi jak obróbka i kompresja zdjęcia w trakcie jego tworzenia) jest jakość matrycy -> zależy od jej czułości i wielkości. Matryca typowej lustrzanki cyfrowej ma parę cm długości, a ta w telefonach jest z 10 razy mniejsza, nie wazne ze wpakuje sie w nią wiecej MP. Więcej MP na tej samej matrycy= potrzeba większego wzmocnienia sygnalu= większe szumy= dupa. Obecnie fotografowie nie czekają na lustrzanki z większą ilościa MP.... ale na lustrzanki z matryca pełnoklatkową (w tej chwili mamy ze 3 modele za koło 10tys zł). Będą one miały po prostu większą matrycę, taką jak film w aparatach analogowych. Nikogo nie interesuje ile one będą miały MP....


    co do matrycy to praktycznie nie da się zbadać tego, jakiej jakości jest optyka, bo o ile mi wiadomo, żaden telefon nie ma możliwości otrzymania rawa. Raw, to bezpośredni odczyt z matrycy aparatu. Ten odczyt przechodzi przez sporą ilość procesów. Wszędzie gdzie jest cyfrowo i gdzie potrzeba jpg tak jest. Czy lustrzanka, czy kompakt, czy telefon, najpierw jest raw, który później jest przerabiany software'owo. A soft robi z obrazem sporo rzeczy. Wyostrza niemiłosiernie, intensyfikuje kolory, odkształca z beczek czy poduszek. Kosztem szczegółów. W cieniach, w świetle. I to co zgrywamy z telefonów na komputer, to w większej mierze zasługa softu niż optyki.
    Jeśli ktokolwiek myśli, że upchane mpx poprawią znacząco jakość to się myli. Jeśli ktokolwiek myśli, że robienie zdjęć telefonem ma sens, to też się myli (minus lomo).
    Przetwornik obrazu jest tak samo ważny z kompaktach. Tam też gra dużą rolę, lecz już nie taką jak w komórkach. A istnieją kompakty z matrycami rozmiarów dzisiejszych lustrzanek. Lecz co z tego, jeśli miniaturyzacja optyki niesie za sobą ograniczenia dyfrakcyjne, dystorsję, winietowania, aberracje i inne wady?
    Po przejściu z aparatów analogowych na cyfrowe, zostaje zrobiony krok w tył, co do jakości obrazu.
    Film 35mm daje efektywną rozdzielczość około 180 mpix. Cyfrowa matryca o takich samych rozmiarach, maksymalnie 25 (póki co).
    Żeby jakościowo porównać aparat wielkoformatowy analogowy, do zwykłej lustrzanki cyfrowej, lustrzanka musiała by mieć rozdzielczość około 2 gigapixeli, biorąc pod uwagę wspomniana wyżej interpolację.


    a wieć nie patrz na mpix.

    ja osobiscie od roku mam NOkie n95-2 8gb i nie narzekam. za tą kwotę już kupisz używaną.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Sosna91 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Abram15 (11-03-09)

  7. #56
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] coż za efektowny wykład skierowany w moja strone xD ale tak na poważnie przeczytaj cały temat wtedy bedziesz wiedział na co stawiam w telefonie xD a jęsli juz znajdziesz wypowiedz ze na mpix proszę Cie wklei mi ja Tutaj. A to, że poprawiłem kolege pisząc, że c902 nie ma 8mpix nie oznacza ze mysle ze mpix to wszystko (odpowiedz na Twoje pytanie)
    pozdrawiam
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #57
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    nie chce mi sie czytać całości, napisałem do ogólnie ale że byłes ostatnio i post mi podpasował to napisałem, zreszta ze znakiem zapytania ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #58
    Zbanowany Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Abram15
    Dołączył
    27-02-09
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    33
    Postów
    229
    SOG
    67
    Otrzymał : 91 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    Sosna Racja Najlepszym przykladem jest

    K800i
    K850i

    Moim zdaniem K800i robi o wiele lepsze zdjecia od k850i chociasz posiada on aparat 5.0 .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #59
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    to ja Ci podam inny przykład moj w890 niby 3,2 jakosc słabsza niz w k550 gdzie jest 2mpx
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #60
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    no a więc sami widizecie ze mpix nic nie znacza :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •