Equipoise - charakterysytka i opis

# Substancja aktywna: Undecylenian boldenonu
# Okres aktywnego półtrwania: 14 - 16 dni
# Klasyfikacja: Steryd anaboliczno - androgenny (iniekcyjny)
# Dawkowanie: Mężczyźni 400 - 600mg / tydzień, kobiety 50 - 150mg / tydzień
# Trądzik: Rzadko
# Retencja wody: Niska
# Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko
# Hepatotoksyczność: Nie
# Aromatyzacja: Niska, około 50% mniej niż testosteron
# Konwersja do DHT: Niska
# Blokowanie HPTA: Umiarkowane

Equipoise jest popularną nazwą weterynaryjnego sterydu iniekcyjnego, undecylenianiu boldenonu. Jest pochodną testosteronu, o silnych właściwościach anabolicznych i umiarkowanie androgennych. Estryfikacja do undecylenianu efektywnie wydłuża aktywność środka (estr undecylenianu jest dłuższy od dekanianu tylko o 1 atom węgla). W weterynarii Equipoise jest najczęściej stosowany u koni, poprawiając znacznie ich masę mięśniową, apetyt i ogólną dyspozycję zwierzęcia. Podobnie jak w przypadku większości sterydów, związek ten wykazuje w pewnym stopniu właściwości zwiększające produkcję erytrocytów. W ostatnich latach Equipoise stało się jednym z najpopularniejszych sterydów dostępnych na czarnym ryku. Wielu kulturystów uważa go za idealny substytut Deca-Durabolinu.

Skutki uboczne powodowane przez EQ są generalnie łagodne. Struktura chemiczna boldenonu pozwala na jego konwersję do estrogenów, jednak środek nie wykazuje mocnych tendencji do tego procesu. Aromatyzacja w przypadku boldenonu zachodzi w około 50% porównując z Testostosteronem. Retencja wody może być nieznacznie większa od Deca-Durabolinu, jednak znacznie mniejsza od środków silnie androgennych. Istnieje więc ryzyko wystąpienia skutków ubocznych powodowanych przez estrogeny, jednak jest ono niskie przy stosowaniu umiarkowanych dawek. Ewentualne wystąpienie ginekomastii jest także możliwe, jednak tylko u osób ze skłonnościami lub stosujących bardzo wysokie dawki. Jeśli efekty uboczne estrogenów są zbyt widoczne, warto zastosować anty-estrogen, np. Nolvadex. Inhibitor aromatazy byłby efektywniejszą opcją, jednak tak naprawdę nieopłacalną przy dosyć łagodnym Equipoise.

Undecylenian boldenonu może także powodować widoczne skutki uboczne, typowo androgenne - jednak jest to w dużym stopniu zależne od dawkowania. Mogą wystąpić: oleista skóra, trądzik, zwiększenie agresji, utrata włosów. Środek ten jest dosyć popularny wśród kobiet. Przy niskim dawkowaniu nie wywołuje praktycznie kształtowania drugorzędnych cech męskich. Boldenon redukuje się mocnego androgenu (dihydroboldenon) poprzez 5-alfa reduktazę, jednak skłonność tego środka do takiej interakcji w organizmie jest znikoma. Zastosowanie więc inhibitora reduktazy, Proscaru, nie jest konieczne. Pomimo tego że środek jest łagodny, blokuje wydzielanie endogennego testosteronu. Odpowiednia terapia z HCG i Nolvadexu/Clomidu jest więc niezbędna do uniknięcia tzw. "post-cycle crash". Ze względu na okres aktywnego półtrwania środka w organizmie odczekać należy 3 tygodnie po ostatnim zastrzyku i rozpocząć odblokowanie.

W celu utrzymania stabilnego poziomu środka we krwi, iniekcje z Equipose powinny być wykonywane przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej mężczyźni stosują 400 - 600mg tygodniowo, kobiety natomiast 50 � 150mg tygodniowo.

Equipoise, podobnie jak Deca-Durabolin, nie powoduje dramatycznych przyrostów. Masa mięśniowa budowana jest wolno i stabilnie. Boldenon zapewnia za to bardzo "twardy" wygląd, o świetnej definicji. Najlepsze efekty uzyskuje się przy dłuższym stosowaniu, co najmniej 10 tygodni. Warto zauważyć, że Equipoise strukturalnie jest bardzo podobny do klasycznego Dianabolu. EQ wykorzystuje estr 17-beta (undecylenian), natomiast Dianabol jest c17-alfa-alkilowany. Poza tym środki są identyczne strukturalnie, choć oczywiście działają zupełnie inaczej w organizmie.

Jak już wcześniej wspomniano, Equipoise jest środkiem wszechstronnym. Można łączyć go praktycznie z każdym innym środkiem, w zależności od oczekiwań. W cyklach zwiększani masy mięśniowej łączy się go z Anadrolem lub iniekcyjnym testosteronem, co zapewni bardzo dobre przyrosty masy mięśniowej i siły. W okresach pracy nad definicją i gęstością stosuje się stacki Equipoise z środkami nie aromatyzującymi, takimi jak Trenbolon, Halotestin czy Winstrol. Częściej jednak używa się go do pierwszego celu.

Undecylenian boldenonu nie jest najlepszym środkiem dla zawodników przechodzących testy anty-dopingowe. Podobnie jak Deca-Durabolin, jego metabolity pozostają obecne przez długi czas w organizmie, są wykrywalne w moczu. Powoduje to estryfikacja tego środka, jest długołańcuchowy. Identycznie jak w przypadku nandrolonu. metabolity obecne są w tkance tłuszczowej, ich poziom spada wraz ze spadkiem poziomu otłuszczenia. Jeśli jednak zawodnik stosował bardzo wysokie dawki Equipoise, jest prawie pewne, że testu nie przejdzie.

źródło: sterydy.net