Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka¿ wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Trening w M³odym Wieku Artyku³, info, zbiór

  1. #21
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osi±gniêcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Do³±czy³
    02-03-09
    Sk±d
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzyma³ : 510 SOGi w 393 postach

    Domy¶lnie

    Rzeczywi¶cie bardzo fajny temat. To mo¿e i ja dodam co¶ od siebie.
    Maj±c 15 lat zacze³em æwiczyæ z ciê¿arami, oczywi¶cie nieby³o to nic powa¿nego po prostu przygotowywa³em siê do zawodów w LA i robi³em siady z ma³ym obci±¿eniem, wykroki itp oraz raz na tydzieñ/dwa pare powt na klatke czy biceps tak dla rozrywki. W domu robi³em pompki w podporze ty³em bez dodatkowego obci±¿enia i zauwa¿y³em ¿e zaczynaj± mi siê robiæ rozstêpy na tricepsie. Co prawda mam chyba skórê sk³onn± do pêkania poniewa¿ rok wcze¶niej zrobi³o mi siê kilka rozstêpów na plecach od wzrostu ale mimo tego pojawi³o siê pare p³ytkich, wiêc odstawi³em na jaki¶ czas te pompki. Jak mia³em 16 lat zaczeli¶my chodziæ raz na jaki¶ czas ze znajomymi na si³ke, wtedy dopiero zacze³o mi siê to podobaæ (m³odzieñcza fascynacja czy jako¶ tak;P). Od 17 lat zacze³em æwiczyæ regularnie i po jakim¶ czasie zrobi³a mi siê "krecha" na klatce ko³o pachy, wiêc co¶ w tym jest. Od tego czasu smarujê siê kremem nawil¿aj±cym przed treningiem i po prysznicu i narazie jest wszystko ok. ¯ebym móg³ cofn±æ czas to niezaczyna³bym tak wcze¶nie. Cz³owiek uczy siê na b³êdach, byle nie na swoich
    pozdr.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #22
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych25000 punktów do¶wiadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Do³±czy³
    23-04-09
    Sk±d
    Ku¼nia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzyma³ : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ micek185 Zobacz post
    Zgadzam sie z ca³ym artyku³em i oczywiscie popieram, sog.A tak poza tematem to zauwa¿yliscie ¿e wszyscy zawodowi kulturysci zaczynali treningi w bardzo m³odym wieku zazwyczaj 13-14lat i tez s± bardzo niscy jak ktos ma 180cm to juz jest gigant.np tegoroczny mr.Olimpia dexter Jackson ma tylko 165cm?Jak my¶licie czym to jest spowodowane?Bo w sumie rosnie sie do ok20roku zycia a w±tpie zeby którys z nich juz w tym wieku bra³ anaboliki czy inne sterydy.Bo jescze nie mysleli o zawodostwie,pomijaj±c genetyke oczywiscie.Macie na to jak±s opiniê?
    arnold... :) 188
    fizjologia , ¿ywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania daj± wiedzê, zrozumienie ich daje m±dro¶æ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #23
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxm³odyxx
    Do³±czy³
    11-01-09
    Sk±d
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzyma³ : 504 SOGi w 231 postach

    Domy¶lnie

    no jezeli w moim przypadku jeszcze nie skonczy³em 15 lt a na si³ke chodze juz rok...to powinienem przestac???teraz juz odpuszczam po tym co ostatnio pisz±...i niedosc ze wolno ostatnio ros³em to teraz nie rosne juz pare miesiêcy i jeszcze jak sie miezy³em w zime to mi³em 170cm a teraz 168-169cm...czy mog³o mnie wgniesc???zacze³em cwiczyc barki wtedy jkos i wyciskanie tez ale nie dawno ch³opaki mi odrdzili
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #24
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Anaboliczny Koks
    Do³±czy³
    16-04-09
    Sk±d
    Wroc³aw
    Postów
    1,210
    SOG
    47
    Otrzyma³ : 79 SOGi w 67 postach

    Domy¶lnie

    Jak siê nie potrafi æwiczyæ to siê nie powinno.
    "Jestem jak czo³g to tylko kwestia czasu kiedy Ciê przejadê.
    Do it!

    J E S T O S T R Z E Z E N I E J E S T I M P R E Z A
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #25
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Siena8
    Do³±czy³
    03-02-09
    Postów
    64
    SOG
    1
    Otrzyma³ : 3 SOGi w 3 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ luo Zobacz post
    Rzeczywi¶cie bardzo fajny temat. To mo¿e i ja dodam co¶ od siebie.
    Maj±c 15 lat zacze³em æwiczyæ z ciê¿arami, oczywi¶cie nieby³o to nic powa¿nego po prostu przygotowywa³em siê do zawodów w LA i robi³em siady z ma³ym obci±¿eniem, wykroki itp oraz raz na tydzieñ/dwa pare powt na klatke czy biceps tak dla rozrywki. W domu robi³em pompki w podporze ty³em bez dodatkowego obci±¿enia i zauwa¿y³em ¿e zaczynaj± mi siê robiæ rozstêpy na tricepsie. Co prawda mam chyba skórê sk³onn± do pêkania poniewa¿ rok wcze¶niej zrobi³o mi siê kilka rozstêpów na plecach od wzrostu ale mimo tego pojawi³o siê pare p³ytkich, wiêc odstawi³em na jaki¶ czas te pompki. Jak mia³em 16 lat zaczeli¶my chodziæ raz na jaki¶ czas ze znajomymi na si³ke, wtedy dopiero zacze³o mi siê to podobaæ (m³odzieñcza fascynacja czy jako¶ tak;P). Od 17 lat zacze³em æwiczyæ regularnie i po jakim¶ czasie zrobi³a mi siê "krecha" na klatce ko³o pachy, wiêc co¶ w tym jest. Od tego czasu smarujê siê kremem nawil¿aj±cym przed treningiem i po prysznicu i narazie jest wszystko ok. ¯ebym móg³ cofn±æ czas to niezaczyna³bym tak wcze¶nie. Cz³owiek uczy siê na b³êdach, byle nie na swoich
    pozdr.
    Po czê¶ci siê z tob± zgadzam, ale to wiele zale¿y od budowy ka¿dego cz³owieka. Ja np znam sporo osób które w³a¶nie zaczyna³y æwiczyæ w wieku16-17lat i takich problemów nie mieli, wiêc to zale¿y. Osobi¶cie moim zdaniem trening na si³owni mo¿na zaczynaæ od gdzie¶ tak 16roku ¿ycia.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #26
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar zCzymDoLudzi
    Do³±czy³
    30-05-09
    Sk±d
    k.£odzi
    Wiek
    30
    Postów
    172
    SOG
    53
    Otrzyma³ : 3 SOGi w 2 postach

    Domy¶lnie

    Lepiej ¿a³owaæ ¿e siê co¶ zrobi³o ni¿ tego ¿e siê nie spróbowa³o. Przynajmniej ja tak uwa¿am, 15 lat skoñczê dopiero pod koniec roku, mój wzrost to jakie¶ 188 cm ju¿ mi nie zale¿y by siê wybijaæ w górê i powoli (!) zaczynam æwiczyæ. Na razie s± to æwiczenia z w³asnym ciê¿arem ale zamówi³em sobie ekspander i planujê hantelki 2x 5kg mo¿e bêdzie ma³o ale wtedy wiêcej powtórzeñ. Moim skromnym zdaniem je¿eli kto¶ chce i¶æ na si³ownie tylko po to ¿eby sobie poszpanowaæ na pla¿y i siê tym chwaliæ to bez sensu. Bo potem bêdzie "co mam braæ ¿eby nabraæ masy" czy inne tego typu. Nie mo¿na porywaæ siê z motyk± na s³oñce je¿eli kogo¶ na prawdê to interesuje to owszem niech sobie æwiczy ale najpierw niech zaczerpnie wiedzy chocia¿by z tego forum, nie próbujcie od razu podno¶iæ na pocz±tku jak najwiêcej KG siê da. Zróbcie sobie jakie¶ pompki czy brzuszki to te¿ æwiczenie ! W miesi±c Pudzianami nie zostaniecie, liczy siê konsekwencja i wytrwa³o¶æ w d±¿eniu do celu.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #27
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów do¶wiadczenia
    Avatar SzEfU
    Do³±czy³
    22-11-09
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Widze ze znalaz³em bardzo madrych ludzi którzy chca pomóc a wiec Drodzy Panstwo Co mam zrobic mam cwiczyc na tej si³owni lzej czy wogóle z tym skonczyc??
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #28
    Zbanowany Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger First Class1000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar Merkeni
    Do³±czy³
    14-01-11
    Sk±d
    Mazury
    Postów
    76
    SOG
    19
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Wielkie dzieki Fehu ten tekst duzo mi pomoze,masz soga.Ja wlasnie bralem duze ciezary i malo ilosc powtorzen a teraz zmnienie to ale mimo treningu silowego rosne bardzo szybko bo mam 14 lat i 173cm wzrostu.A kiedy zaczelem cwiczyc to roslem nawet 5cm miesiecznie.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #29
    Zbanowany Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger First Class1000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar Merkeni
    Do³±czy³
    14-01-11
    Sk±d
    Mazury
    Postów
    76
    SOG
    19
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Szefu uzupelnij dane o sobie albo nie spodziewaj sie odpowiedzi od innych.Np ja mam 14 lat i juz od miesiaca chodze na silke 1-2 razy w tygodniu i bylem na 5 forach i na kazdym mi powiedziano ze zamlody jestem na silke,mowili mi ze jedynie pompki przysiady itd Teraz lece tylko pompki i dr±zek.Najlepiej jest zaczynac w wieku 16-17 lat bo juz przestajesz sie rozwijac i nie rosniesz tyle co jak np w wieku dojzewania.Uzupelnij dane.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •