Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 194

Temat: ¶wietne masowo/si³owe FBW dla pocz±tkuj±cych ze sta¿em mniejszym ni¿ 6 mies.

  1. #21
    Znawca Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Do³±czy³
    14-04-08
    Sk±d
    Ksiê¿yc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzyma³ : 325 SOGi w 232 postach

    Domy¶lnie

    hardworkOUT mam pytanko,dlaczego du¿e grono ludzi æwicz±cych regularnie w systemie split po przej¶ciu na fbw ma do tego treningu jakie¶ ale. Generalnie komenty typu :
    Robi³em ostatnio fbw i nie polecam - sta¿ kolesia 2 lata i niewiele osi±gn±³ w tym czasie.
    Nawet osoby bardzo zaawansowane w treningu typowo pod budowê sylwetki polecaj± splita dla ¶rednio zaawansowanych i jego odmiany a o fbw maj± mieszane uczucia.

    Niewiem czy dobrze przedstawi³em pytanie,twoje zdanie znam na temt tego systemu ale nie wiem gdzie le¿y problem w ocenie innych.

    Weso³ych ¦wi±t !
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #22
    hardworkOUT
    Go¶æ Avatar hardworkOUT

    Domy¶lnie

    widzisz moje zdanie na temat splita znasz.

    a czemu inni maja ale do fbw ??

    podjerzewam ze dlatego ze panuja ta smieszna moda na splity o ktorej pisalem juz kilka razy.

    widzisz , gosc cwiczy splitem , widzi na siowni wiekszego od siebie tez cwiczacego splitem to pomysli sobie ze to najlepszy typ planu.

    do tego wiesz jak wyglada split katowanie klatki 3-4 cwiczeniami, ktos sie chce przerzucic na splita a tam widzi jedno cwiczenie , wyciskanie lezca i to tylko w 3 seriach , to odrazu myseli eee zamalo , na biceps tak samo, jedno cw w np 2 seriach i juz go to odrzuca. a jak sie mu wspomni zeby wogole bicepsa nie cwiczyl to koniec swiata, chujowy plan bez bicepsa.

    a osoby bardzo zaawansowane wg ciebie , to sa pewnie zaawansowane jesli chodzi o ilosc lat spedzonych na osiedlowej silowni.

    ja mialem okazje rozmawiac z trojboistami, z ciezarowcami, ze strongmanami , czy nawet z amatorskimi kulturystami i powiem ci ze zaden z nich nie cwiczy splitem i ci co maja troche wieksze pojecie o silowni latwo moga dostrzec jak slaby jest ten typ planu.



    wesolych
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #23
    Doradca Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar ciaastek91
    Do³±czy³
    10-03-07
    Sk±d
    Wroc³aw
    Postów
    2,034
    SOG
    53
    Otrzyma³ : 253 SOGi w 201 postach

    Domy¶lnie

    hardworkout, mysle jednak, ze wiekoszosc kulturystow, ktorzy startuja na zawodach, trenuje wlasnie splitem. dlatego, ze jest to trening typowo kulturystyczny, w ktorym mozna zamiescic cwiczenia izolowane, co pozwala skupic sie na wygladzie sylwetki, na poprawieniu jej slabych punktow.
    fbw jest dobry przy budowaniu masy bazowej, czyli w okresie maksymalnej masy, wydaje mi sie, ze juz przy masie jakosciowej jest lepszy split, a przy redukcji to juz napewno split.

    wiadomo, ile zawodnikow tyle upodoban.
    z moim obserwacji wynika, ze ci startujacy w zawodach nie cwicza splitem, bo tak cwicza inni, tylko dlatego, ze maja na nim dobre efekty, osiagaja zalozone cele.
    co nie zmienia faktu, ze dla osob z mniejszym stazem, ktore chca poprostu 'przymasowac' bardzo dobra opcja sa wszelkiego rodzaju fbw.

    ja osobiscie wchodze na twoj plan od stycznia, bo wlasnie mam zamiar zdobyc jak najwiecej masy, na poprawie poszczegolnych partii bede kladl nacisk w pozniejszym czasie.

    i mam jeszcze takie pytanie, czy high pull mozna by bylo zamienic innym cwiczeniem?
    nie lubie go wykonywac, zawsze jak robie, to mam wrazenie, ze reka mi sie rozrywa, cos mnie strasznie ciagnie w dloni.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #24
    Znawca Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Do³±czy³
    14-04-08
    Sk±d
    Ksiê¿yc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzyma³ : 325 SOGi w 232 postach

    Domy¶lnie

    Generalnie to chodzi mi o taki ³añcuszek - czo³ówka kulturystyki napiera splitami ,czêsto siê czyta ¿e taki i taki kulturysta rozpisuje swój trening. Na tym treningu wzoruj± siê amatorzy ci bardziej zaawansowani którzy przez lata treningów i kuracji nagromadzili pewn± masê miê¶niow±. A na tych ludziach wzoruj± siê ci którzy nie wiedz± o co w ogóle chodzi,po krótkim czasie treningów nie zauwa¿aj± ¿adnych efektów,³api± siê za suple pó¼niej za saa na koñcu zdaj± sobie sprawê ¿e to mo¿e ta cudowna dieta by siê przyda³a ale i tak nie s± w stanie jej utrzymaæ jak nale¿y. No i ci wszyscy ludzie s± przekonani ¿e jak bêde æwiczy³/my¶la³ tak jak prawdziwy kulturysta to nim zostanê.Na si³owniach gdzie uczêstrza³em wszyscy machali bicepsy, klateczki nawet by³ jeden go¶æ co przez trzy godziny macha³ klatkê i bica ,to by³ jego trening 3 razy na tydzieñ. Jak kto¶ robi³ mc to patrzyli siê jak na popaprañca.Trening nóg to przewa¿nie sównica ,zgiêcia, wyprosty,wspiêcia. No i jak mówiê go¶ciowi ¿eby zostawi³ te atlasy i wskoczy³ na wolne ciêzary to on mi odpowiada ¿e to dobre dla pocz±tkuj±cych ,¿eby siê nauczyli sztangê prowadziæ a on musi wykonywaæ æwiczenia jak najbardziej izolowane ¿eby poszczególne miê¶nie dopracowaæ. Zdanie trójboistów i strongmenów o teningu kulturystycznym obi³o mi siê o uszy, ¶miej± siê z tego trochê ¿e dzieciaki po 6 miechach masowania gainerem robi± definicjê i chc± wygl±daæ nieziemsko .
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #25
    Zbanowany Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar grzela
    Do³±czy³
    06-07-08
    Sk±d
    dark city
    Postów
    680
    SOG
    56
    Otrzyma³ : 208 SOGi w 143 postach

    Domy¶lnie

    007-Dok³adnie jest tak jak napisa³e¶

    Je¶li kto¶ ma szczê¶cie to na pocz±tku swojej przygody z ciê¿arami trafi na kogo¶ kto go dobrze i w³a¶ciwie pokieruje. W innym wypadku bêdzie pope³nia³ b³êdy, te o których pisa³e¶, a¿ po kilku "straconych" latach u¶wiadomi sobie co tak naprawdê jest najwa¿niejsze (wiem to z autopsji)

    Dzisiaj jest ³atwiej,nieporównywalnie wiêkszy dostêp do informacji.
    Nale¿y s³uchaæ m±drych ludzi którzy co¶ osi±gnêli w tym sporcie i wyci±gaæ wnioski.
    Nie zaniedbujmy treningu na najwiêksza "partiê cia³a" - rozumu
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #26
    Zbanowany Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar grzela
    Do³±czy³
    06-07-08
    Sk±d
    dark city
    Postów
    680
    SOG
    56
    Otrzyma³ : 208 SOGi w 143 postach

    Domy¶lnie

    A co do dyskusji na temat splitu:)

    Osobi¶cie jestem zdania ¿e nie powinni¶my siê baæ eksperymentowania ( czytaj miec otwarty umys³). jak wiemy jest to sport na lata:) wiêc mamy wiele czasu aby przetestowaæ niemal wszystko.

    je¶li chodzi o mnie to zazwyczaj trenuje splitami (pozdrowienia dla Hardworkouta:) ) ale bynajmniej nie tradycyjnymi jego odmianami. Moim ulubionym jest podzia³ góra dó³ .

    Ale na przekór najlepsze rezultaty osi±gn±³em jak narazie po fbw ( konkretniej HST)
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #27
    hardworkOUT
    Go¶æ Avatar hardworkOUT

    Domy¶lnie

    hardworkout, mysle jednak, ze wiekoszosc kulturystow, ktorzy startuja na zawodach, trenuje wlasnie splitem

    jak pisalem ze kulturysci nie trenuja splitem to mialem na mysli ze nie trenuja czyms takim jak klatka+bic, plecy+tric bary+nogi itp. trenuj± splitopodobnymi planami. gdzie np biceps czy triceps czy jakas inna partia wystepuje 3x w tygodniu, za to np klatka czy np barki raz. niewiem jak ten plany sie nazywaj±. ogolnie namieszane maja w zaleznosci od czasu do zawodow i od priorytetow.

    a wiedza ta jest wprost ze zrodla, w 2007 na pla¿y w Sopocie spotkalem Andrzeja Maszewskiego (chwala ze inni pla¿owicze nie wiedzieli kto to jest ) i tyle na ile mial czasu pogadac to porozmawialem z nim na temat jego treningow. dowiedzialem sie kilku ciekawycz rzeczy aczkolwiek nie przydatnych dla mnie.


    mam jeszcze takie pytanie, czy high pull mozna by bylo zamienic innym cwiczeniem?

    zamienic owszem mozna. ale high pulls z przysiadu czy ze zwisu ? jak z przysiadu to nie powinno cie nic 'ciagnac w dloni'



    007, racja najgorzej jest jak jakis poczatkujacy podpatrzy trening dla zawodowcow z jakis smiesznych magazynow typu Kif .

    Jak kto¶ robi³ mc to patrzyli siê jak na popaprañca

    tez przez to przechodzilem. po kilku rozmowach z tymi osobami co cwicza to teraz wiekszosc maha mc i siady i by po rekach calowali.


    Je¶li kto¶ ma szczê¶cie to na pocz±tku swojej przygody z ciê¿arami trafi na kogo¶ kto go dobrze i w³a¶ciwie pokieruje.

    dok³adnie tak. jesli ktos mysli na powazne o kulturystyce/powerliftingu i trafi na kogos takiego to sukces prawdopodobnie murowany. z tego miejsca pozdrawiam pana Romaniuka :)


    je¶li chodzi o mnie to zazwyczaj trenuje splitami (pozdrowienia dla Hardworkouta:)
    )

    ju¿ sie wystraszylem ale pocieszyla mnie druga czesc zdania, a konkretnie

    ale bynajmniej nie tradycyjnymi jego odmianami.


    a juz najlepsze bylo to ;)

    Ale na przekór najlepsze rezultaty osi±gn±³em jak narazie po fbw ( konkretniej HST)
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #28
    Amator Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Volves
    Do³±czy³
    28-11-08
    Sk±d
    Wroc³aw
    Wiek
    33
    Postów
    303
    SOG
    20
    Otrzyma³ : 19 SOGi w 18 postach

    Domy¶lnie

    poszuka³em sobie tego HST i wprawi³o mnie to w os³upienie...
    wszystko jednego dnia 3 razy w tygodniu ??
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #29
    Znawca Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Do³±czy³
    14-04-08
    Sk±d
    Ksiê¿yc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzyma³ : 325 SOGi w 232 postach

    Domy¶lnie

    Ja niestety ca³y czas lecia³em splitem.
    - Nogi - klatka+bic+przedramie- plecy+tric-Barki+kaptury+kark.
    Rozpisywa³em od tej podstawy na ró¿ne kombinacje i raczej tak sz³o, od niedawna jestem na rozpisanym przez ciebie fbw i spodoba³o mi siê to ¿e mogê æwiczyæ mniej intensywnie na dan± partiê za to czê¶ciej. Trening mi siê spodoba³ i dziêkuje za o¶wiecenie :D Pozdro wszystkim i szczê¶liwego Nowego Roku !
    Ostatnio edytowane przez 007 ; 25-12-08 o 09:56 Powód: a
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #30
    Doradca Osi±gniêcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar ciaastek91
    Do³±czy³
    10-03-07
    Sk±d
    Wroc³aw
    Postów
    2,034
    SOG
    53
    Otrzyma³ : 253 SOGi w 201 postach

    Domy¶lnie

    zastanawiam sie nad prowadzeniem relacji z tego treningu, tylko nie wiem czy warto, bo ciezary byly by bardzo skromne.
    nie ukrywam, ze sila nigdy nie byla ani moim celem ani moim przyjacielem ;p
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •