Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 194

Temat: świetne masowo/siłowe FBW dla początkujących ze stażem mniejszym niż 6 mies.

  1. #21
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    hardworkOUT mam pytanko,dlaczego duże grono ludzi ćwiczących regularnie w systemie split po przejściu na fbw ma do tego treningu jakieś ale. Generalnie komenty typu :
    Robiłem ostatnio fbw i nie polecam - staż kolesia 2 lata i niewiele osiągnął w tym czasie.
    Nawet osoby bardzo zaawansowane w treningu typowo pod budowę sylwetki polecają splita dla średnio zaawansowanych i jego odmiany a o fbw mają mieszane uczucia.

    Niewiem czy dobrze przedstawiłem pytanie,twoje zdanie znam na temt tego systemu ale nie wiem gdzie leży problem w ocenie innych.

    Wesołych Świąt !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #22
    hardworkOUT
    Gość Avatar hardworkOUT

    Domyślnie

    widzisz moje zdanie na temat splita znasz.

    a czemu inni maja ale do fbw ??

    podjerzewam ze dlatego ze panuja ta smieszna moda na splity o ktorej pisalem juz kilka razy.

    widzisz , gosc cwiczy splitem , widzi na siowni wiekszego od siebie tez cwiczacego splitem to pomysli sobie ze to najlepszy typ planu.

    do tego wiesz jak wyglada split katowanie klatki 3-4 cwiczeniami, ktos sie chce przerzucic na splita a tam widzi jedno cwiczenie , wyciskanie lezca i to tylko w 3 seriach , to odrazu myseli eee zamalo , na biceps tak samo, jedno cw w np 2 seriach i juz go to odrzuca. a jak sie mu wspomni zeby wogole bicepsa nie cwiczyl to koniec swiata, chujowy plan bez bicepsa.

    a osoby bardzo zaawansowane wg ciebie , to sa pewnie zaawansowane jesli chodzi o ilosc lat spedzonych na osiedlowej silowni.

    ja mialem okazje rozmawiac z trojboistami, z ciezarowcami, ze strongmanami , czy nawet z amatorskimi kulturystami i powiem ci ze zaden z nich nie cwiczy splitem i ci co maja troche wieksze pojecie o silowni latwo moga dostrzec jak slaby jest ten typ planu.



    wesolych
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #23
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar ciaastek91
    Dołączył
    10-03-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2,034
    SOG
    53
    Otrzymał : 253 SOGi w 201 postach

    Domyślnie

    hardworkout, mysle jednak, ze wiekoszosc kulturystow, ktorzy startuja na zawodach, trenuje wlasnie splitem. dlatego, ze jest to trening typowo kulturystyczny, w ktorym mozna zamiescic cwiczenia izolowane, co pozwala skupic sie na wygladzie sylwetki, na poprawieniu jej slabych punktow.
    fbw jest dobry przy budowaniu masy bazowej, czyli w okresie maksymalnej masy, wydaje mi sie, ze juz przy masie jakosciowej jest lepszy split, a przy redukcji to juz napewno split.

    wiadomo, ile zawodnikow tyle upodoban.
    z moim obserwacji wynika, ze ci startujacy w zawodach nie cwicza splitem, bo tak cwicza inni, tylko dlatego, ze maja na nim dobre efekty, osiagaja zalozone cele.
    co nie zmienia faktu, ze dla osob z mniejszym stazem, ktore chca poprostu 'przymasowac' bardzo dobra opcja sa wszelkiego rodzaju fbw.

    ja osobiscie wchodze na twoj plan od stycznia, bo wlasnie mam zamiar zdobyc jak najwiecej masy, na poprawie poszczegolnych partii bede kladl nacisk w pozniejszym czasie.

    i mam jeszcze takie pytanie, czy high pull mozna by bylo zamienic innym cwiczeniem?
    nie lubie go wykonywac, zawsze jak robie, to mam wrazenie, ze reka mi sie rozrywa, cos mnie strasznie ciagnie w dloni.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #24
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    Generalnie to chodzi mi o taki łańcuszek - czołówka kulturystyki napiera splitami ,często się czyta że taki i taki kulturysta rozpisuje swój trening. Na tym treningu wzorują się amatorzy ci bardziej zaawansowani którzy przez lata treningów i kuracji nagromadzili pewną masę mięśniową. A na tych ludziach wzorują się ci którzy nie wiedzą o co w ogóle chodzi,po krótkim czasie treningów nie zauważają żadnych efektów,łapią się za suple później za saa na końcu zdają sobie sprawę że to może ta cudowna dieta by się przydała ale i tak nie są w stanie jej utrzymać jak należy. No i ci wszyscy ludzie są przekonani że jak będe ćwiczył/myślał tak jak prawdziwy kulturysta to nim zostanę.Na siłowniach gdzie uczęstrzałem wszyscy machali bicepsy, klateczki nawet był jeden gość co przez trzy godziny machał klatkę i bica ,to był jego trening 3 razy na tydzień. Jak ktoś robił mc to patrzyli się jak na popaprańca.Trening nóg to przeważnie sównica ,zgięcia, wyprosty,wspięcia. No i jak mówię gościowi żeby zostawił te atlasy i wskoczył na wolne cięzary to on mi odpowiada że to dobre dla początkujących ,żeby się nauczyli sztangę prowadzić a on musi wykonywać ćwiczenia jak najbardziej izolowane żeby poszczególne mięśnie dopracować. Zdanie trójboistów i strongmenów o teningu kulturystycznym obiło mi się o uszy, śmieją się z tego trochę że dzieciaki po 6 miechach masowania gainerem robią definicję i chcą wyglądać nieziemsko .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #25
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar grzela
    Dołączył
    06-07-08
    Skąd
    dark city
    Postów
    680
    SOG
    56
    Otrzymał : 208 SOGi w 143 postach

    Domyślnie

    007-Dokładnie jest tak jak napisałeś

    Jeśli ktoś ma szczęście to na początku swojej przygody z ciężarami trafi na kogoś kto go dobrze i właściwie pokieruje. W innym wypadku będzie popełniał błędy, te o których pisałeś, aż po kilku "straconych" latach uświadomi sobie co tak naprawdę jest najważniejsze (wiem to z autopsji)

    Dzisiaj jest łatwiej,nieporównywalnie większy dostęp do informacji.
    Należy słuchać mądrych ludzi którzy coś osiągnęli w tym sporcie i wyciągać wnioski.
    Nie zaniedbujmy treningu na największa "partię ciała" - rozumu
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #26
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar grzela
    Dołączył
    06-07-08
    Skąd
    dark city
    Postów
    680
    SOG
    56
    Otrzymał : 208 SOGi w 143 postach

    Domyślnie

    A co do dyskusji na temat splitu:)

    Osobiście jestem zdania że nie powinniśmy się bać eksperymentowania ( czytaj miec otwarty umysł). jak wiemy jest to sport na lata:) więc mamy wiele czasu aby przetestować niemal wszystko.

    jeśli chodzi o mnie to zazwyczaj trenuje splitami (pozdrowienia dla Hardworkouta:) ) ale bynajmniej nie tradycyjnymi jego odmianami. Moim ulubionym jest podział góra dół .

    Ale na przekór najlepsze rezultaty osiągnąłem jak narazie po fbw ( konkretniej HST)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #27
    hardworkOUT
    Gość Avatar hardworkOUT

    Domyślnie

    hardworkout, mysle jednak, ze wiekoszosc kulturystow, ktorzy startuja na zawodach, trenuje wlasnie splitem

    jak pisalem ze kulturysci nie trenuja splitem to mialem na mysli ze nie trenuja czyms takim jak klatka+bic, plecy+tric bary+nogi itp. trenują splitopodobnymi planami. gdzie np biceps czy triceps czy jakas inna partia wystepuje 3x w tygodniu, za to np klatka czy np barki raz. niewiem jak ten plany sie nazywają. ogolnie namieszane maja w zaleznosci od czasu do zawodow i od priorytetow.

    a wiedza ta jest wprost ze zrodla, w 2007 na plaży w Sopocie spotkalem Andrzeja Maszewskiego (chwala ze inni plażowicze nie wiedzieli kto to jest ) i tyle na ile mial czasu pogadac to porozmawialem z nim na temat jego treningow. dowiedzialem sie kilku ciekawycz rzeczy aczkolwiek nie przydatnych dla mnie.


    mam jeszcze takie pytanie, czy high pull mozna by bylo zamienic innym cwiczeniem?

    zamienic owszem mozna. ale high pulls z przysiadu czy ze zwisu ? jak z przysiadu to nie powinno cie nic 'ciagnac w dloni'



    007, racja najgorzej jest jak jakis poczatkujacy podpatrzy trening dla zawodowcow z jakis smiesznych magazynow typu Kif .

    Jak ktoś robił mc to patrzyli się jak na popaprańca

    tez przez to przechodzilem. po kilku rozmowach z tymi osobami co cwicza to teraz wiekszosc maha mc i siady i by po rekach calowali.


    Jeśli ktoś ma szczęście to na początku swojej przygody z ciężarami trafi na kogoś kto go dobrze i właściwie pokieruje.

    dokładnie tak. jesli ktos mysli na powazne o kulturystyce/powerliftingu i trafi na kogos takiego to sukces prawdopodobnie murowany. z tego miejsca pozdrawiam pana Romaniuka :)


    jeśli chodzi o mnie to zazwyczaj trenuje splitami (pozdrowienia dla Hardworkouta:)
    )

    już sie wystraszylem ale pocieszyla mnie druga czesc zdania, a konkretnie

    ale bynajmniej nie tradycyjnymi jego odmianami.


    a juz najlepsze bylo to ;)

    Ale na przekór najlepsze rezultaty osiągnąłem jak narazie po fbw ( konkretniej HST)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #28
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Volves
    Dołączył
    28-11-08
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    33
    Postów
    303
    SOG
    20
    Otrzymał : 19 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    poszukałem sobie tego HST i wprawiło mnie to w osłupienie...
    wszystko jednego dnia 3 razy w tygodniu ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #29
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    Ja niestety cały czas leciałem splitem.
    - Nogi - klatka+bic+przedramie- plecy+tric-Barki+kaptury+kark.
    Rozpisywałem od tej podstawy na różne kombinacje i raczej tak szło, od niedawna jestem na rozpisanym przez ciebie fbw i spodobało mi się to że mogę ćwiczyć mniej intensywnie na daną partię za to częściej. Trening mi się spodobał i dziękuje za oświecenie :D Pozdro wszystkim i szczęśliwego Nowego Roku !
    Ostatnio edytowane przez 007 ; 25-12-08 o 09:56 Powód: a
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #30
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar ciaastek91
    Dołączył
    10-03-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2,034
    SOG
    53
    Otrzymał : 253 SOGi w 201 postach

    Domyślnie

    zastanawiam sie nad prowadzeniem relacji z tego treningu, tylko nie wiem czy warto, bo ciezary byly by bardzo skromne.
    nie ukrywam, ze sila nigdy nie byla ani moim celem ani moim przyjacielem ;p
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •