Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dieta , trening - WSZYSTKO DO SPRAWDZENIA + PYTANIA

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Indiana
    Dołączył
    04-07-08
    Postów
    341
    SOG
    64
    Otrzymał : 48 SOGi w 17 postach

    Domyślnie Dieta , trening - WSZYSTKO DO SPRAWDZENIA + PYTANIA

    wiek : 16 lat
    wzrost : 183cm
    waga : 72kg
    cel : masa , masa , masa
    plan : przez 7 tygodni ogólnorozwojówka , następnie plan na masę.
    choroby albo coś : brak

    tutaj wypisze wszystko czego dowiedziałem się na tym forum i żeby do mnie pasowało i współgrało ze sobą.

    Ogólnorozwojówka będę trenował na dwóch planach na zmianę :

    - poniedziałek
    - czwartek
    - sobota

    Trening 1
    -podciąganie na drążku w szerokim nachwycie 2s max
    -wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3s 12-15p
    -wyciskanie francuskie 2s-15-15p
    -unoszenie sztangielek na boki - 2s 12-15p
    -podciaganie sztangi do brody 2s-12-15p
    -uginanie sztangą stojąc 2s 12-15p
    -przysiady ze sztangą na barkach 2s 12-15p
    -wspięcia na palce z hantlami 2s 15-25p
    -unoszenie tułowia z opadu 2s max
    -skłony na ławce skośnej 2s


    Trening 2

    1. Wyciskanie sztangi na ławce (klatka) 3 x 12-10
    2. Wiosłowanie sztangą w opadzie (najszerzy grzbietu) 3 x 10
    3. Wyciskanie sztangi z przed klatki (obręcz barkowa) 3 x 10
    4. Unoszenie ramion bokiem (obręcz barkowa) 3 x 10
    5. wyciskanie francuskie 2s-15-15p
    6. Uginanie przedramion - sztanga prosta (biceps) 3 x 10
    7. Przysiady ze sztangą lub sztangielkami 3x 15
    8. wspięcia na palcach siedząc (brzuchaty łydki) z obciążeniem 3 x 15




    No i czy taka rozgrzewka mogła by być ( z tego forum :) )


    Podczas ćwiczenia należy pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze to: zasady moralne ;D - musisz pamiętać, że to rozgrzewka jest najważniejsza, może i traci się na nią nieco energii, ale dzięki niej zapewniamy sobie spory margines bezpieczeństwa na wypadek jakiejś kontuzji, poza tym ćwiczenie potem będzie dużo łatwiejsze.
    kolejność ćwiczeń rozgrzewających nie może być przypadkowa. Najpierw rozgrzać mięśnie, potem rozruszać, rozciągnąć i rozluźnić - zasada 4xR.
    pamiętać też należy o konsekwencji w rozgrzewaniu wszystkich części ciała, musimy się zająć wszystkim razem i z osobna.

    Są trzy najważniejsze punkty: ścięgna, mięśnie i stawy. Na nich musimy skupić się najbardziej. Trzeba pamiętać, że dopiero odpowiednio rozgrzane części ciała nadają się do użytku. Nie możemy wpierw się rozciągać, zimne ścięgno łatwo zerwać, podobnie jak mięsień, dlatego na samym początku jest... rozgrzewka. Mam nadzieję, że powtórzyłem to odpowiednio dużą ilość razy.
    Może po prostu zbiorę ćwiczenia, które sam robię i te, które mamy na treningach. A więc przykładowa
    Rozgrzewka:
    1.Bieg - jeśli nie masz okazji do biegania po plaży/parku/większej przestrzeni, biegaj w miejscu. Bieg to najlepsze z możliwych ćwiczeń, opłacałoby się na nim skupić nie tylko w ramach rozgrzewki.

    2.Rozgrzewka górnych partii ciała - stojąc lub biegnąc kręcimy prostymi rękoma do przodu, potem do tyłu, następnie jedna do przodu a druga do tyłu i na odwrót. Potem rozkładamy je do poziomu - kręcimy ramionami tylko w łokciach (lewo, prawo). Łapiemy jedną dłoń za drugą, wykonujemy "młynek" nadgarstkami. I jeszcze tylko trudna sztuczka - złapać się za ręce za plecami, a jeśli już się uda, to pochylamy się do tyłu. Naciągnięcie barków - przyciskamy łokieć prostej ręki szyji pod brodą patrząc się w stronę naciąganego barku.

    3.Tułów i biodra - kręcenie bioder (każdy to zna) w obie strony. Następnie się pochylamy starając się dotknąć stóp, a zaraz potem prostujemy i wychylamy do tyłu - kciuki opierają się na krzyżu, a my z całej siły wyciągamy się do tyłu. To należy powtórzyć kilka razy. Następnie opad tułowia w rozkroku, lewa ręka do prawej stopy, następnie prawa ręka do lewej - znane z W-F'u skręty tułowia. Podobne ćwiczenie polecam stojąc (już w trochę mniejszym rozkroku) - obracamy tułów to w lewo, to w prawo.
    4.Nogi - przysiady, na piętach! Podskoki w miejscu, "kankan" (bardzo dobre ćwiczenie). Stajemy w niewielkim rozkroku, dłonie na kolana, zaczynamy kręcić kolanami do wewnątrz i na zewnątrz. Następnie stawiamy nogi razem i podobne ćwiczenie, z tym że robiąc równoczesny przysiad. Kolejne - przysiad na ziemi, następnie wyskakujemy jak najwyżej dociągając kolana do klatki piersiowej.
    Kiedy już jesteśmy odpowiednio rozgrzani, możemy przejść do rozciągania. Rozciąganie jest proste i skuteczne, pod warunkiem, że robi je się w odpowiedni sposób.
    Pamiętajcie, nic na siłę, jeśli będzie boleć za bardzo, trzeba odpuścić. Poza tym rozciąganie to proces stopniowy, ćwiczenia z linami a'la Kickboxer z Jean-Claudem to nie przelewki. Pamiętajcie, aby nie rozciągać się balansując, to jest dociągając na chwilę i puszczając, dociągając itd. - w ten sposób jedynie usztywniamy sobie ścięgna, tym samym utrudniając sobie ćwiczenie. Metoda jest prosta - łapiemy za nogę, dociągamy się solidnie i trzymamy, nie ruszamy się. Gwarantuję, że ból w kolanach odejdzie po 10-20 sekundach, a z biegiem czasu (miesiąc) - po chwili lub nie będzie go wcale. Oczywiście nie zginamy nigdy kolan, czy innych stawów - rozciąganie wtedy jest bez sensu. Tak więc rozciągamy się:
    Rozciąganie:
    1.Stajemy w rozkroku, pochylamy się do prawej nogi, trzymamy ok. 30 sekund, następnie do lewej i do środka.

    2.W tym samym rozkroku łapiemy się przeciwną ręką przeciwnej nogi, dociągając tym samym tułów bokiem. I druga noga.

    3.To ćwiczenie warto wykonać z kolegą lub pod drabinkami. W pierwszym przypadku, obaj siadamy w rozkroku, z tym, że kolega opiera swoje stopy o nasze kostki. Podajemy mu ręce, a on ciągnie, trzyma około 30 sekund i zmiana - teraz Ty jego rozciągasz. Pod drabinkami po prostu łapiesz się szczebla, opierając stopy o ścianę/inne szczeble i sam ciągniesz. Można też usiąść, nie dociągając się rękoma (ważne, by czuć naciągnięcie w nogach) i wziąść powiedzmy książkę i przeczytać jeden rozdział (dobry sposób na odrabianie lekcji ;D). A potem to samo dociągając tułów bokiem.

    4.Najtrudniejsze jest chyba ćwiczenie, gdy rozciągamy się bez rozkroku - nogi razem, łapiemy się za obie pięty i trzymamy. To samo stojąc i siedząc.



    następnie dieta :

    Dieta na mase dla 73/74 kilo by zizu
    sniadanie
    -100g platkow owsianych
    -300ml mleka 0,5%
    -80g twarogu chudego
    -10g oliwy z oliwek


    sniadanie II
    -90g ryzu brązowego
    -100g tunczyka z puszki
    -10g orzechow

    Obiad
    -100g kaszy
    -piersi z kurczaka
    -10g oliwy z oliwek

    Posiłek potreningowy

    - Gainer
    - 1 szklanka chudego waniliowego jogurtu
    - 1/4 szklanki chudego mleka
    - 1/2 szklanki świeżych lub mrożonych truskawek
    - 1/2 dojrzałego banana
    - 1/2 szklanki pokruszonego lodu.
    Wszystko należy dokładnie zmiksować.
    W sumie:
    Białko - 14 g
    Węglowodany - 80 g
    Tłuszcz - 1g
    Kalorie -381 kcal

    podwieczorek
    -pieczywo razowe 250gr
    -jajecznica z 5 jaj

    Kolacja
    -serek wiejski
    -10g oliwy z oliwek


    Kolacja II
    150g-bialego sera
    10g-oliwy


    teraz mam jeszcze kilka pytań : )

    1. czy jak będę trenować to na serie mam brać 80% tego co potrafię unieść ?
    2. to trochę głupie pytanie , no ale muszę się zapytać ;)
    kiedyś ważyłem 96kg zrzuciłem wagę do 72kg co dla mnie jest sukcesem :)
    tylko jest jedna ważna rzecz , kiedyś miałem twarz taką bardziej pucowatą wiecie o co chodzi a teraz wystają mi kości policzkowe , czy jeśli nabiorę masy to zmieni się to ?
    3. czy w czasie ogólnorozwojówki i planu na masę robić jakieś aeroby ?
    4. jeśli będę ćwiczył na w-fie + w weekend czasem piłkę to będę tracił na wadze , tak ? to co mógłbym zażywać przed takim wysiłkiem ażeby jej nie tracić ? gainer ?
    5. jakie hantle proponujecie na początek ? bo mam 2x 4 kg ale to za mało mam załatwić sobie 2x 10 kg ?
    Ostatnio edytowane przez Indiana ; 13-11-08 o 18:49
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Phobos
    Dołączył
    06-02-08
    Skąd
    Aberdeen
    Postów
    239
    SOG
    16
    Otrzymał : 37 SOGi w 30 postach

    Domyślnie

    1. czy jak będę trenować to na serie mam brać 80% tego co potrafię unieść ?
    2. to trochę głupie pytanie , no ale muszę się zapytać ;)
    kiedyś ważyłem 96kg zrzuciłem wagę do 72kg co dla mnie jest sukcesem :)
    tylko jest jedna ważna rzecz , kiedyś miałem twarz taką bardziej pucowatą wiecie o co chodzi a teraz wystają mi kości policzkowe , czy jeśli nabiorę masy to zmieni się to ? zależy od typu budowy i DNA. Nie sądze, że przy takiej diecie coś takiego będzie miało miejsce.
    3. czy w czasie ogólnorozwojówki i planu na masę robić jakieś aeroby ? tak
    4. jeśli będę ćwiczył na w-fie + w weekend czasem piłkę to będę tracił na wadze , tak ? to co mógłbym zażywać przed takim wysiłkiem ażeby jej nie tracić ? gainer ? uzupełnij diete
    5. jakie hantle proponujecie na początek ? bo mam 2x 4 kg ale to za mało mam załatwić sobie 2x 10 kg ? sprawa indywidualna
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Indiana
    Dołączył
    04-07-08
    Postów
    341
    SOG
    64
    Otrzymał : 48 SOGi w 17 postach

    Domyślnie

    co do pytanie drugiego to trochę źle je sformułowałem , chodzi mi o to , że nie chce mieć takich zapadłych policzek , myślę , że jak przybiorę na wadze to powinno wrócić do normy : )
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar hans87
    Dołączył
    04-07-07
    Skąd
    Poznań
    Postów
    1,232
    SOG
    198
    Otrzymał : 90 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    1. cwicząc ogólnorozwojówkę dobieraj taki ciezar którym będziesz mógl wyrabiac sobie technike a nie go szarpac. Narazie nie musisz nawet progresji w seriach stosować.

    2. jesli przytyjesz to kształt twarzy tez sie nieco zmieni na bardziej okrągły. Kiedys tez bylo mi widać kosci policzkowe teraz gdy przytylem o wiele lepiej to wygląda.

    3. mozesz robić aeroby ale nie przesadzać z ich iloscią. 2 razy na tydzien to max

    4. zabezpiecz się dietą

    5. lepiej 2 po 10kg, ponieważ szybko ci sila skoczy i te 4 kg beda ci za lekkie.

    pozdro
    Ćwiczenie na siłowni to nie tylko uzyskiwanie muskulatury... to też zmiana podejścia do różnych spraw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik hans87 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Indiana (14-11-08)

  6. #5
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Indiana
    Dołączył
    04-07-08
    Postów
    341
    SOG
    64
    Otrzymał : 48 SOGi w 17 postach

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Hans , już raczej wszystko wiem co trzeba mi na początek , reszty dowiem się zapewne " w praniu "
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •