Witajcie


Chciałbym zacząć zarzywać kreatynę, Wiem że sa jej jakieś czkle, ja znalazłem taki:

Dawkowanie kreatyny bez fazy nasycenia ( zalecane)
Kreatynę przyjmuje się zawsze na pusty żołądek, rozpuszczoną w wodzie lub soku. Pierwszą dawkę kreatyny 3-5 g najlepiej wypić rano bezpośrednio po przebudzeniu . Drugą dawkę w dni treningowe przyjmuje się bezpośrednio po treningu najlepiej w postaci napoju złożonego z 5g kreatyny rozpuszczonej w wodzie, z dodatkiem około 20-40 g dekstrozy. Można dodać do tego 1-2g tauryny i 5-10 g L-glutaminy. W dni bez treningu drugą dawkę w ilości 3 g najlepiej spożyć w połowie dnia między posiłkami. Mięsień jest zdolny do utrzymywania zwiększonej koncentracji kreatyny tylko w ograniczonym czasie. Po 4-6 tygodniach, "pojemność magazynowa" komórki maleje i zawartość kreatyny zmniejsza się, nawet przy zwiększonym spożyciu. Dlatego każda "kuracja kreatynowa" powinna być przerywana( po 4-6tyg) trwającą co najmniej 3 tygodnie przerwą. Ponowne "naładowanie" przynosi później znowu efekt. W perspektywie czasu, przyjmowanie kreatyny przynosi lepsze rezultaty, gdy jest cykliczne.

Dawkowanie kreatyny z fazą nasycenia ( nie polecamy)
A. Faza nasycenia - trwa 5 dni. W tym okresie należy codziennie spożywać kreatynę w podzielonych dawkach po 5g każda.
1 i 2 dzień 30g -25g (6-5x5g)
3 dzień 25g-20g ( 5-4x5g)
4 dzień 20g-15g (4-3x5g)
5 dzień 15g -10g (3-2x5g)

B. Faza podtrzymania - trwa od 5 do 7 tygodni. W dni treningowe przyjmuje się kreatynę w dwóch dawkach po 5g. Pierwszą porcję zaleca się rano po przebudzeniu lub na 30 minut przed treningiem rozpuszczoną w wodzie, a drugą bezpośrednio po 5g W dni bez treningu najlepiej pierwszą dawkę kreatyny (około 3g) wypić rano bezpośrednio po przebudzeniu z dekstrozą, co spowoduje szybsze odnowienie zapasów glikogenu. Drugą dawkę w ilości 3 g najlepiej spożyć w połowie dnia,

C. Faza odpoczynku - trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to okres bez dawkowania kreatyny, równocześnie treningi powinny być mniej intensywne.


CZY ten jest dobry ?? i w jakiej kolejności?? tak jak pisze abc? czy inaczej?


Pozdrawiam i czekam na pomoc;]