Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Początek...dieta, sprzęt, ćwiczenia...Porady ;]

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Robert606
    Dołączył
    10-11-08
    Skąd
    3city
    Postów
    7
    SOG
    12
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Początek...dieta, sprzęt, ćwiczenia...Porady ;]

    Witam.

    Od razu zwracam uwagę na to, iż moim celem jest zwiększenie siły i wytrzymałości. Ostatnio miałem wypadek w skutek czego złamałem obojczyk i postanowiłem się za siebie wziąć. Za parę miechów 16, 73kg i 183cm, jeśli potrzebne dokładniejsze dane to mogę zrobić.

    1. Dieta


    Jest konieczność układania diety przy amatorskich ćwiczeniach? Wydaje mi się, że to trochę w moim przypadku bez sensu( hehe możecie mnie poprawić (; ) co najwyżej ograniczyć spożywanie jednych produktów na korzyść białek. Z reguły jadam sporo serów, twarogów oraz maślanek i mleka. Nie kręcą mnie za bardzo łykanie proszków. ;]

    2. Sprzęt

    Niestety jedyne co posiadam to "odkopane" wczoraj hantle o wadze łącznej z ob 8,9 kg. Na sucho bez żadnej rozgrzewki i treningu: lewa 25 prawa 34 powtórzeń ( bez żadnego odpoczynku...no może 2-3sek). Myślałem aby zainstalować u siebie:
    -drążek do podciągania
    -jakąś ławkę i z stojakiem( opłaca się inwestować w ławkę z modlitewnikiem?)
    -sztangielki
    - gryf( no właśnie jaki? prosty, łamany dł?)
    -ob 4*10kg i 2x5kg (mam 2x 1,45 i 2x2,3).

    3. Ćwiczenia/treningi


    No właśnie i jest problem. Czy 3razy w tyg to optymalnie? Mógłbym częściej trenować. Myślałem na pewno o wzmocnieniu całych rąk, brzucha i nóg co akurat mi się akurat przyda. Ile serii i powtórzeń. Tak na szybko to chyba ABS lub szóstce ,uginanie z sztangą, podciąganie na drążku, wycisk sztangi w poziomie itp. Dotychczas było głównie rower i czasem jakieś bieganie się przytrafiało tak może 1-4 razy w tyg nie licząc takich zwykłych rzeczy. :P

    Co sądzicie, głównie chodzi mi o sprzęt mile widziane jakieś linki. (: Nie chciałbym wydać na to całej fortuny.
    Ostatnio edytowane przez Robert606 ; 11-11-08 o 15:53
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    1. dieta jest podstawą do jakich kolwiek ćwiczen ale nie ma diety na siłe, musisz wejsc w dział dieta poczytac podwieszone i zaczac odpowiednio się odżywiać

    2. warto jest inwestowac w sprzęt bo sie spłaci po jakims czasie niz karnety na siłownie ale polecałbym Ci pójsc na siłownie na jeden miesiąc i nauczyc sie poprawnej techniki wykonywania cwiczen
    co do sprzętu to gryf najlepiej około 180 cm prosty i dotego gryf łamany, modlitewnik nie jest koniecznościa

    3. Najpierw zacznij przez miesiąc od treningu ogólnorozwojowego, potem musisz zrobic własny plan treningowy i jeśli chodzi o tą silłe to jestes zamłody zeby machac duzymi ciężarami i musisz uwazac na ten obojczyk, pamiętaj o porzednej rozgrzewce i na końcu treningu o rozciąganiu, najlepiej cwiczyc 3-4 razy w tygodniu
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Robert606 (12-11-08)

  4. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Robert606
    Dołączył
    10-11-08
    Skąd
    3city
    Postów
    7
    SOG
    12
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Właśnie myślałem nad tym aby z kumple pochodzić na siłownie przez jakiś czas, szkoda tylko, że nie jest kawałek drogi do niej...ale da rade ;)

    Co do obojczyka to fakt, na pewno jeszcze przez parę tygodni na lajcie. W chwili obecnej niektóre rzeczy są jeszcze niewykonalne np. pompki i podciąganie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Robert606
    Dołączył
    10-11-08
    Skąd
    3city
    Postów
    7
    SOG
    12
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    up

    sog'i daję za pomoc ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •