Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Potas, magnez + Glukozamina

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sid93
    Dołączył
    08-01-08
    Skąd
    SKC
    Postów
    25
    SOG
    3
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie Potas, magnez + Glukozamina

    Witam!

    Mam stosunkowo małe doświadczenie z siłownią, bo dopiero półroczne. Ale poza łapaniem masy, chciałbym się skupić na zdrowiu. Myślałem nad kupnem magnezu z potasem, bo często miewam skurcze. I glukozaminy, aby chronić stawy i budować dodatkową chrząstkę stawową.

    W związku z tym mam kilka pytań:
    Jakie produkty polecacie? Czy lepiej kupić oddzielnie magnez i oddzielnie potas, czy wszystko w jednej tabletce? Kupować produkty, które bierze się raz dziennie, czy lepsze są te, co się bierze kilka razy w ciągu dnia? Jaką glukozaminę wybrać?
    Może możecie mi polecić inne produkty, przeciwko skurczom i do ochrony stawów?

    Interesują mnie konkretne nazwy produktów, ale każdy post będzie miło widziany.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar pey
    Dołączył
    17-03-06
    Skąd
    poradnik-zdrowia.pl
    Wiek
    40
    Postów
    687
    SOG
    4
    Otrzymał : 69 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    Czy lepiej kupić oddzielnie magnez i oddzielnie potas, czy wszystko w jednej tabletce?
    - nie ważne czy osobno czy razem, ważne jest prawidłowe stosowanie i orientowanie się w dziennym zapotrzebowaniu. Nigdy za dużo i nigdy za mało...

    Kupować produkty, które bierze się raz dziennie, czy lepsze są te, co się bierze kilka razy w ciągu dnia?
    - nie wiem za bardzo czy pytasz o produkty spozywcze czy o suplementy diety, więc tak: organizm tyle co potrzebuje wchłonie i wykorzysta, resztę wydali w moczy i ...no:) Nie da się wziąść czegoś co bedzie działało w organiźmie przez kilka/kilkanaście dni - jak pisałem wyżej, dzienne zapotrzebowanie jest najważniejsze - musisz poprostu spisać sobie i trzymać się jednej wersji.

    Jaką glukozaminę wybrać?
    - jesli chodzi o firmę to nie ma w sumie znaczenia bo każdy ją robi tak samo - liczy sie teraz cena. Poczytaj w jakich produktach spożywczych sie znajduje glukozamina i wrzuć takie do dziennego jadłospisu.

    Może możecie mi polecić inne produkty, przeciwko skurczom i do ochrony stawów?
    - glukozamina, kisiel, galaretki, galarety (robione z rosołu lub gotowe kupowane), mleko, komplet witamin, chrząstki z kości, ogólnie mięso i warzywa - jak widzisz wszystko jest wazne - pomyśl więc o diecie, gdzie znajdą się warzywa i owoce.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •