Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Silownia i sztuki walki dla kobiet

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar sombrero
    Dołączył
    19-10-08
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Silownia i sztuki walki dla kobiet

    witam Wszystkich :)
    wiem wiem,temat walkowany juz 1000000 razy,ale prawda jest taka,ze glownie dla...mezczyzn :P a wydaje mi sie,ze dla kobiety troszenke inny powinnien byc,czy nie? ale do rzeczy :) mam lat 20,176 wzrostu,o ile pamietam ok.64 kg i chcialabym chodzic na silownie 2 razy w tyg zeby nabrac troszke sily i wytrzymalosc (no i takie tam co sie potrzebuje do sportu walki patrz sila dynamiczna itp.) ,poniewaz planuje za rok,dwa (niestety predzej nie moge) zaczac trenowac jakas sztuke walki...bede wdzieczna za w miare szybka odpowiedz :)

    a i zeby nie bylo-szukalam i na roznych forach i google,ale jak wspomnialam wczesniej dla kobiet pod tym katem nic przydatnego nie znalazlam...jeszcze jedno-nie bic :P to moj pierwszy post :P
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Piłka nożna Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar tm7
    Dołączył
    13-11-07
    Skąd
    Hades
    Wiek
    36
    Postów
    5,063
    SOG
    136
    Otrzymał : 499 SOGi w 350 postach

    Domyślnie

    Na początek ogólnorozwojówka i trening act (aerobic circuit training)- aerobiczny trening obwodowy z obciążeniem.
    Z takim tematem to do działu trening ;)
    Ból trzeba zgwałcić.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Prezydent_1c
    Dołączył
    05-01-07
    Postów
    1,516
    SOG
    64
    Otrzymał : 99 SOGi w 91 postach

    Domyślnie

    A jakis sport walki chciałabyś zacząć trenować ? Bo tutaj to jest najisttniejsze bo np. inaczej wyglądają treningi bokserów a inaczej graplerów. Ale ogólnie wyglądać może to tak że pierw lecisz treningiem jaki zasugerował Ci kolega wyżej, a jak już złapiesz obroty to na siłowni robisz sobie "stacje" i ćwiczysz 6-8 rożnych stacji po 30sek. każde ćwiczenie bez odpoczynków między seriami-dopiero po skońćzeniu jednego obiegu odpoczywasz tyle ile chcesz ale najlepiej jak najszybciej zaczac robic 2 obieg, a wszystko kończysz na 3-5 obiegach. Ćwiczenie takie na siłowni nie zabiera dużo czasu a wpływa b. dobrze na wytrzymałość. No i do tego planu oczywiscie mozna dodać jakies ćwiczenia priorytetowe ale to jak już pisałem na początu musze wiedzieć co chcesz ćwiczyć :)
    Dajesz dajesz nie przestajesz ^^
    Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Piłka nożna Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar tm7
    Dołączył
    13-11-07
    Skąd
    Hades
    Wiek
    36
    Postów
    5,063
    SOG
    136
    Otrzymał : 499 SOGi w 350 postach

    Domyślnie

    I dieta by nie zaszkodziła :) , albo chociaż podstawy zdrowego żywienia ;)
    Ból trzeba zgwałcić.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar sombrero
    Dołączył
    19-10-08
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    ooo przepraszam...myslalam,ze skoro dotyczy sportu walki a silownia to tylko uzupelnienie to,ze w tym dziale moze byc...tak dokladnie jeszcze nie zdecydowalam sie co dokladnie bede cwiczyc...czytalam duzo artykulow na temat roznych rodzajow sztuk walk i mam metlik w glowie :P jednak rozwazalam kyokushin karate...jak to czesto bywa u innych i ja chcialabym cwiczyc cos "przydatnego" do ewentualnej samoobrony...ja wiem,ja wiem...to zalezy od terenera i ode mnie...a tak najlepiej to nie wdawac sie w zadne konflikty na ulicy :P chcialabym sie poczuc pewniej i tyle :) a i krav maga itp raczej odpada,bo nie chce sie bic,bo bic (a czytalam,ze to takie raczej brutalne jest :P nie wiem ile w tym prawdy )

    a tak w ogole dziekuje wszystkim za zainteresowanie i odp :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Prezydent_1c
    Dołączył
    05-01-07
    Postów
    1,516
    SOG
    64
    Otrzymał : 99 SOGi w 91 postach

    Domyślnie

    Ja polecam boks jeżeli chodzi o skuteczność :) A jak chcesz mieć fajny tyłeczek (nie wiem jak z tym jest u Ciebie teraz) to TKD by się najlepiej sprawdziło :P
    Dajesz dajesz nie przestajesz ^^
    Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar sombrero
    Dołączył
    19-10-08
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    boks mnie jakos nie kreci...:P a co do mojego tyleczka to jak do tej pory sie jeszcze nikt nie skarzyl :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Moderator #Piłka nożna Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar tm7
    Dołączył
    13-11-07
    Skąd
    Hades
    Wiek
    36
    Postów
    5,063
    SOG
    136
    Otrzymał : 499 SOGi w 350 postach

    Domyślnie

    Ty te sztuki walki chcesz konkretnie w takim celu żeby się bronić przed napastnikami czy żeby coś się poruszać tylko ?? Kobiecie na ulicy ciężko coś zdziałać chyba że krav maga, która jest raczej skuteczna, jak masz lub będziesz miała chłopa to Cię obroni :D. Może judo ?? :)
    Ból trzeba zgwałcić.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Zbanowany Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Reflex_88
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    11
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    sombrero wrzuć swoje foty to się pomysli nad treningiem... trzeba ocenic wygląd najpierw... wiesz, plecy biceps, klata, uda... napisz obwody itd... jesli sie wstydzisz na forum publicznym to na gg możesz mi wysłać... 3654620
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar sombrero
    Dołączył
    19-10-08
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    witam :) przepraszam,ze tak pozno pisze,ale no coz by tu duzo mowic...studia...:P tm7 - tak jest,do ewentualnej obrony chce cwiczyc (a no i pomijam fakt,ze juz od zawsze chcialam cwiczyc jakas sztuke walki )aktualnie nikogo do obrony nie mam dlatego sobie sama radzic musze ;) jak narazie decyzji i tak nie podjelam,bo jeszcze troszke czasu mam,dlatego robie takie sobie rozeznanie co by tu dla kobiety najskuteczniejsze bylo :) nie mam nic przeciwko judo :) pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •