Wiec drodzy nie mieliscie nigdy ze tyracie tyracie a pewnego dnia cisniecie na plaskiej i patrzycie ze skonczyly sie wam taleze a wy chcecie jeszcze.. mozecie isc do sklepu i dac zarobic firma za rzelazo ktore ma kosmiczne ceny albo...... no wlasnie poswieccie troszke czasu i zrubcie cos samemu

1- Zelazne

Mozesz isc na zlomowisko i czesto mozesz dostac jakies kolka a czasem (ja tak mialem) cala sztange z obciazeniem.

Porozgladaj sie dookola dobre moze se okazac naprzysklad kolo zamachowe od auta plaskie ciezkie z otworem po srodku ino odrdzewic pomalowac i gitara.

Wiem ze w pralce sa fajne czesci co sie moga przydac

Mozesz pozbierac blachy i isc do tokaza on ci zrobi z tego fajne hantelki.

Nie wiem jak w innych miastach ale ja u siebie place okolo 60 czasem 80 groszy za kilogram. Przykladowa cena w sklepie 10 kg najtansze z reala to kwota rzedu 70 zl na zlomowisku 10 kg =okolo 6zl



Porady.

Jak masz pordzewiale taleze to mozesz kupic kwas solny lub siarkowy i naniesc pedzlem ostroznie na rdze po okolo 10 minutach dokladnie splukac woda i rdzy nie bedzie




2- Beton

Mozesz pujsc do sklepu chemicznego kupic 25kg betonu 7,40zl i zrobic tego okolo 200 kg obciazenia Ja robilem proporcje 1:4 i sie 3ma mocno . Jedyna wada jest to ze jest sporych rozmiarow nasz odwaznik. Oczywiscie cement mieszamy z piachem i troche wody.
Formy mozna zrobic z polowy wiadra po farbie czy po smole albo wygiac z blachy (najlepiej).

Jak zroibc ??

Kupujemy cement

biezemy forme wsypujemy np. 5 kg cementu do tego z 20 kg piachu i mieszamy to saperkom do uzyskania jednoliteogo koloru.

Dolewamy troszke wody i ciagle mieszamy.

W srodek wbijamy kawalep plastikowej rurki o srednicy jaka nam odpowiada np 30mm ktora wczesniej wysmarujemy w pascie BHP (aby mozna bylo wyjac ja potem kiedys mialem problem)

Odstawiamy tak na okolo 3 dni nastepnie po tym czasie wyjmujemy z formy nasze ciezarki w razie koniecznosci mozemy poobijac mlotkiem dookola formy gdyby nie chcialo sie nam to odkleic

teraz zostawiamy na kolejne 3 dni. Pamietajmy o tym aby beton nasz nawilzac codziennie aby byl wilgotny.

Po kiedy juz nam beton wysech w srodku (w sumie 6 dni) wyjmujemy rurke ze srodka. Jesli nei chce wyjsc musimy ja poobijac mlotkiem i wybic. Ja mialem takie cos ze podczas wybijania mi pekl ciezarek ale nie wszystko stracone. o tym dalej.

Kiedy wszysto poszlo gladko to teraz zakonserwujemy to
Kupujemy grunt 1 litr. rozwadniamy go 1:1 i smarujemy nim nasze taleze. Teraz czekamy 24h jak wyschnie grunt nasze taleze nie beda sie kruszyc ale posmarujemy je jeszcze sylikonem uniwersalnym. Zakladamy jakies rekawice i smarujemy cienka warstwe po calym naszym talezu w szczegulnosci w srodku gdzie jest dziura. Zostawiamy na kolejne 24h i mozemy puzniej cwiczyc


Porady.

W przypadku gdy peknie nam beton podczas wybijaknia go z formy lub wybiajnia rury musimy odczekac 24h kupic sylikon (najlepiej sanitarny) i porobic rakie kupki jak nesquick na jednej ze stron peknietego taleza dosc duzo nastepnie przylozyc do tego 2 czesc i postawic pionowo i odczekac 24h. Jak sylion zlapie to wiacanie bedzie mocniejsze niz bylo ja tak mam i nie narzekam


Najlepiej miec wage i robic 2 odwazniki naraz poniewaz potem moga wyjsc jakies ruznice w wadze

Pamietajcie aby wody nalewac tyle samo do obydwych odwaznikow bo moga byc ruznice w wadze

To bylo by chyba tyle powodzenia