Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Gainer czy bialko+carbo

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar IceMan
    Dołączył
    14-06-08
    Skąd
    WLKP
    Postów
    42
    SOG
    28
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Gainer czy bialko+carbo

    Witam wszystkich.
    Skonczylem wlasnie korzystac z gainera Biogenix`a Monster Mass.
    Teraz jade cykl na monohydracie Vitalmaxa (zielona, 250mesh).
    Waze 92 kg, mam 183cm wzrostu, 39cm obwodu ramienia.
    !! Nie chce juz budowac wielkiej masy, bo uwazam, ze ta juz jest wystarczajaca. Caly czas pracuje glownie nad miseniami ramion, bo tu czuje jeszcze niedosyt.

    Pytania:
    1. Czy w takim przypadku lepiej jest zakupic jakis gainer 25-35g bialka/100g czy lepiej jakies bialko 80-90g/100g + carbo ? Pytam, poniewaz wiem ,ze bardzo wazne jest tez uzupelnienie weglowodanow po wysilku i dostarczenie ich przed wysilkiem.
    2. Aktualnie trenuje systemem full body workout, bo niestety przy optymalnej diecie i planie treningowym podzielonym partiami nie widzialem zbyt duzych rezultatow, a tutaj cwicze jeden dzien, a pozniej dwa przerwy. Zakladajac, ze nie chce budowac poteznej tezyzny, a chce byc dobrze zbudowanym to mozna cwiczyc w ten sposob ?
    3. Jak dlugo powinien trwac cykl na kreatynie ? Jedni mowia ,ze 4-5 tygodni, a inni, ze 6-8. A przerwa miedzy cyklami ? Ja juz jade na tym vitalmaxie 5 tydzien.
    4. Korzystalem juz wczesniej z Nitrobolonu 2, Olimp MC 1250, CM3 Treca, Jablczanu Vitalmaxa, a teraz monohydrat 250 mesh vitalmaxa. I tu pytanie: co pozniej ? Nadal monohydrat czy jakies inne formy ? Jablczany byly ok, ale bardziej odczuwalem przyrost sily niz masy czy obwodow. Co radzicie ?
    5. Czy niezbedne jest korzystanie z glutaminy albo hmb? Czy ilosc glutaminy w posilkach i gainerach/bialkach nie jest wystarczajaca ?
    6. Czy warto kupowac HMB ? Czy przynosi rezultaty ? Pytam, bo czytam coraz wiecej artykulow naukowych o tym ,ze HMB nie dziala...

    Z gory wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi :) pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez IceMan ; 19-08-08 o 13:14
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    1. czy gainer czy carbo +bialko to jedno i to samo raczej.

    2. Oczywiscie, plany FBW pozwalaja takze zbudowac doskonala sylwetke - co komu pasuje.

    3. cykl pwoinien trwac 4-8 tygodni, najlepiej do czasu az nie bedziesz czul działania krety. Potem przerwa miesiac lub tyle ile trwal cykl roznie mowia ale dla pewnosci mozesz zrobic tyle ile trwal cykl.

    4. Mi sie lepiej masuje na mono, na TCMie wieksze przyrosty sily. Do ubicia sylwetki sklanialbym sie w strone tcm lub orotanu.

    5. tak jest wystarczajaca, nie musisz korzystac s tych suplementow

    6. Dla mnie za drogie w stosunku do efektow, ale Grzesiek ( mod) z tego co pamietam chwali.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Symu otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    IceMan (19-08-08)

  4. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar ślepy
    Dołączył
    12-08-08
    Wiek
    37
    Postów
    228
    SOG
    0
    Otrzymał : 32 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    1. Czy w takim przypadku lepiej jest zakupic jakis gainer 25-35g bialka/100g czy lepiej jakies bialko 80-90g/100g + carbo ? Pytam, poniewaz wiem ,ze bardzo wazne jest tez uzupelnienie weglowodanow po wysilku i dostarczenie ich przed wysilkiem.

    jesli wybierzesz bialko i carbo to plus jest taki ze mozesz to mieszac w dowolnych proporcjach co w przypadku gainera jest niemozliwe.


    2. Aktualnie trenuje systemem full body workout, bo niestety przy optymalnej diecie i planie treningowym podzielonym partiami nie widzialem zbyt duzych rezultatow, a tutaj cwicze jeden dzien, a pozniej dwa przerwy. Zakladajac, ze nie chce budowac poteznej tezyzny, a chce byc dobrze zbudowanym to mozna cwiczyc w ten sposob ?


    mozna, sam czasami cwicze FBW aby ,,odreagowac" od splitu


    3. Jak dlugo powinien trwac cykl na kreatynie ? Jedni mowia ,ze 4-5 tygodni, a inni, ze 6-8. A przerwa miedzy cyklami ? Ja juz jade na tym vitalmaxie 5 tydzien.

    przyjelo sie 6-8 tyg. Mozna tez troche krocej tak jak wyzej pisal Symu ok. 4 tyg. ale sam uwazam to za troche zbyt krotki cykl.
    A przery miedzy cyklami conajmniej tyle ile trwal cykl.


    4. Korzystalem juz wczesniej z Nitrobolonu 2, Olimp MC 1250, CM3 Treca, Jablczanu Vitalmaxa, a teraz monohydrat 250 mesh vitalmaxa. I tu pytanie: co pozniej ? Nadal monohydrat czy jakies inne formy ? Jablczany byly ok, ale bardziej odczuwalem przyrost sily niz masy czy obwodow. Co radzicie ?

    Moze sprobuj jakis stackow kreatynowych ?


    5. Czy niezbedne jest korzystanie z glutaminy albo hmb? Czy ilosc glutaminy w posilkach i gainerach/bialkach nie jest wystarczajaca ?

    gluta moim zdaniem niepotrzebna.


    6. Czy warto kupowac HMB ? Czy przynosi rezultaty ? Pytam, bo czytam coraz wiecej artykulow naukowych o tym ,ze HMB nie dziala...

    Tak to prawda, HMB to syf
    Trenuj ostro albo nie trenuj wcale
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik ślepy otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    IceMan (19-08-08)

  6. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar IceMan
    Dołączył
    14-06-08
    Skąd
    WLKP
    Postów
    42
    SOG
    28
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzieki wielkie ! Prawie wszystko juz wiadome :) ,ale... jeszcze male pytanka :P :
    1. Czy dobrze bedzie kupic WPI/WPC na po treningu i miedzy posilkami, a albumine/kazeine na noc ?
    2. Czy mozecie mi rozpisac o jakich porach jakie ilosci białka !! i carbo !! nalezy zazywac ?
    3. No i jaka kreatyne na kolejny cykl :) ? Mono/Jablczan/Kre-Alkalyn/Chelat/Stacki... ? Zalezy mi glownie na obwodach ramion i na jak najmniejszych spadkach po cyklach (przy utrzymywaniu optymalnej diety)

    SOGi jak najbardziej zasluzone :) !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar ślepy
    Dołączył
    12-08-08
    Wiek
    37
    Postów
    228
    SOG
    0
    Otrzymał : 32 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    1. Czy dobrze bedzie kupic WPI/WPC na po treningu i miedzy posilkami, a albumine/kazeine na noc ?

    moze byc


    2. Czy mozecie mi rozpisac o jakich porach jakie ilosci białka !! i carbo !! nalezy zazywac ?

    to juz zalezy tylko od ciebie. Bulki stosuje sie wg brakow w diecie.

    3. No i jaka kreatyne na kolejny cykl ? Mono/Jablczan/Kre-Alkalyn/Chelat/Stacki... ? Zalezy mi glownie na obwodach ramion i na jak najmniejszych spadkach po cyklach (przy utrzymywaniu optymalnej diety)

    Ja na twoim miejscu sprobowalbym stackow, ale narazie o tym nie mysl, jeszcze sporo czasu do tego.
    Trenuj ostro albo nie trenuj wcale
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •