Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Odzywki....co kupic?

Hybrid View

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sitek
    Dołączył
    18-09-06
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Odzywki....co kupic?

    Witam serdecznie szanowne grono:-)
    Postanowilem zmienic cosik w moim zyciu i tu bede potrzebowal Waszej pomocy.
    Najpierw moze jednak powiem cos o sobie,zeby wyjasnic co nieco:
    Mam 22 lata,190cm wzrostu i 76kg wagi. Chlop wysoki ale chudy:-) Moja "chudosc" wynika z tego jaki prowadzilem tryb zycia ( tak mi sie zdaje), a mianowicie ladnych pare latek gralem dosc ostro w siatkowke. Dodatkowo aby sie w tym sporcie troche rozwijac prowadzilem trening na silowni w celu zwiekszenia sily i ogolnego rozwoju. Na dzien dzisiejszy bedzie to ze 4 lata cwiczen na silce. Od okolo roku niestety ukochany sport poszedl w odstawke z uwagi na kontuzje stopy :( i studia...W ciagu tego roku bardziej intensywnie podszedlem do silowni ale tu sie pojawil problem. Przez okolo 12 msc cwiczylem wiecej niz za czasow gry w siatke, jednak odnosze wrazenie ze moj organizm jest zblokowany :/ tzn.grajac w siate nie zwaracalem na to uwagi ale teraz mi to przeszkadza a mianowicie nie zdobywam masy. Owszem jakis tam poziom sily jest ( 90kg na plaskiej-moze nie duzo ale dla mnie to juz cos:) ) ale moja masa od 3 lat nie zmienila sie! :/ zaczyna mnie to troche...wkurzac:P Przyznam sie ze obstawialem ze podczas roku intensywniejszej pracy na silowni ( 3-4 treningi w tyg) zdobede chociaz ze 4-5 kg masy..a tu nic..sila skoczyla do obecnego poziomu (i tez sie juz nie powieksza) a masa nic.
    I stad teraz wynika moje pytanie:

    Czy jest ktos mi w stanie doradzic "fachowym okiem" co moge sobie kupic aby troszke ruszyc sie z tego dolka? Zakladam kuracje kreatyna ale jeszcze nie teraz...tzn chcialbym sprobowac najpierw jakiegos gainera itp rzeczy ale jeszcze bez kreatyny.

    Jesli bym zakonczyl ten etap jakims sukcesem to wtedy chcialbym jako faze druga wziac kreatyne + cos co mi doradzicie:-)

    Moj budzet to lacznie na dwa etapy okolo 350zl ( mysle ze to jest wystarczajace).
    Oczywiscie zadne sterydy nie wchodza w rachube!
    Takze jesli ktos sie nie czuje urazony tym co napisalem( ze chec cos juz brac itp) i moglby mi fachowo doradzic to bardzo o to prosze. Pozdrawiam.

    EDIT. Zapomnialem dodac ze niestety ale jesli chodzi o przestrzeganie jakiejs diety to nie jest to dla mnie takie proste...tzn jem sporo wysokobialkowych produktow itd ale podejrzewam ze nie w takiej ilosci jakiej tego potrzeba.

    + co mozecie poradzic na stawy aby im ulatwic regeneracje.
    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar damiano
    Dołączył
    15-06-06
    Skąd
    Nowy York -Bydgoszcz
    Postów
    407
    SOG
    0
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    A co do masy nie przybierasz bo moze masz zle rozpisany trening napisz jaki masz??Na stawy glukozamina.Co do bialka to narazie do diety mozesz uzupelniac odzywkami np olimp Top mass.A jesli masz zastuj to wez kreatyne z dekstroza
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sitek
    Dołączył
    18-09-06
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jesli chodzi o trening to nigdy go z nikim nie konsultowalem ale przedstawia sie on mniej wiecej tak:
    Poniedzialek : klatka + triceps
    Wtorek : Plecy + biceps
    Czwartek : nogi + barki
    Piatek : cwiczenia rozciagajace+martwy ciag,na kazda partie miesniowa jedno cwiczenie z powolnym ruchem i proba pelneo napiecia miesnia

    Mam nadzieje ze jakos to jasno nakreslilem :-)
    Jesli chodzi o dokladne cwiczenia to sa one rozne tzn. silownie odwiedzam w systemie : jeden tydzien w domu, jeden na profi. silce i sa one ulozone pod sprzet jaki posiadam w domu. Dlatego tez nie mam monotonnych cwiczen typu caly czas klatka na plasko, czy tez biceps tylko na modlitewniku.

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar mapet
    Dołączył
    29-07-06
    Skąd
    z Kątowni
    Postów
    320
    SOG
    0
    Otrzymał : 29 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Tak czy siak bez diety niczego nie zrobisz. To jest podstawa.
    Możesz sobie kupić jakieś odżywy, ale je własnie kupuje się patrząc na braki w diecie.
    A co do zastoju to chyba własnie najlepsza jest kreatyna.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar damiano
    Dołączył
    15-06-06
    Skąd
    Nowy York -Bydgoszcz
    Postów
    407
    SOG
    0
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    pon - klatka + bic
    śr - plecy + tric
    pt - barki kaptury + nogi

    klatka
    -wyciskanie sztangi na płaskiej 12/10/8/6
    -wyciskanie sztangi na skosie 10/10/8/6 lub hantelków 4x10-8
    -rozpiętki 4x10
    bic
    -uginanie rąk ze sztangą stojąc 12/10/8/6
    -unoszenie hantli z supinacją nadgarskta siedząc 4x10-8

    plecy
    -podciąganie na drązku szerokich nachwytem - 3-4 serie na maX (tzn tak abys dał rade zrobic 10-8 powtórzen w serii)
    -wiosłowanie ze sztangą w opadzie 12/10/10/8 lub 12/10/8/6
    -wiosłowanie hantlem 3x10-8
    -martwy ciąg 12/10/8/6 lub 4x10
    tric
    -wyciskanie francuskie lub wyciskanie w wąskich chwycie (łokcie blisko tułowia) 12/10/10/8
    -wyciskanie hantla zza głowy lub prostowanie ręki w opadzie 4x10-8

    barki
    -wyciskanie sztangi zza karku lub sprzed głowy siedząc 10/10/8/6
    -unoszenie rąk z hantlami na boki stojąc 3x10-8
    -unoszenie rąk z hantlami na boki w opadzie tułowia 3-4x10
    kaptury
    -szrugsy ze sztangą/hantelkami 4 serie po 14-10 powt.
    nogi
    -przysiady ze sztangą 4 serie, powtórzenia z zakresu 14-6 np 12/10/8/6
    -przysiady wykroczne 3x10
    -wysoki step 3x10
    -wspięcia na palce 4s po 12

    masz tu plan na mase
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    to że nie zdobywasz masy to "napewno jest wina nie przestrzeganej diety" albo wogóle jej braku
    radzę poczytać dział dieta i założyć swój temat tam napewno ktoś rozpiszę tobie odpowiedni plan żywieniowy
    bez tego ani rusz bo choćbyś miał niewiadomo jaki trenig to bez odpowiedniej diety nic nie zbydujesz

    co do odżywek to tak jak już zostało powiedziane dobiera się je pod kątem braków w diecie
    choć z doświadczenia wiem że łatwiej w domu o węglowodany

    kreatynę właśnie dobrze jest wziąść z jakąś odżywką no i oczywiście z jakimś trensporterem

    a na stawy jak najbardziej glukozamina
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sitek
    Dołączył
    18-09-06
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Witam ponownie...nie chce zasmiecac dzialu dieta bo mam tylko pare pytanek.
    Poczytalem troszke forum i zassalem pare diet ktore postam sie przeanalizowac i wdrozyc...szczerze mowiac ja jadlem wiele z tych produktow ale widze np kilka bledow z mojej strony...np. spozywalem glownie 3 posilki(zbyt czesto poza domem zeby bylo ich np 6 :( ), i rowniez jadlem sporo rzeczy"zakazanych: :-) Ale tak mnie interesuje ile jest faktyczna , jednorazowa przyswajalnosc bialka przez organizm( ja doczytalem sie gdzies ze okolo 35 gram) jak i weglowadanow? Co sie stanie gdybym z gory zalozyl ze nie bede w stanie jadac 6 razy dziennie ( wiem wiem zasada czesciej a mniej jest b.wazna i daje lepsze efekty przy przyswajaniu energii ale...) i np uzupelanial to odzywkami? Chodzi mi oczywiscie o bialko + weglowodamy, bo na razie krety ani tym podobnych nie chce brac bo mysle ze popelnie z tym falstart....Po prostu ciekaw jestem czy organizmowi zrobi roznice to czy bialko i reszte dostanie powiedzmy w proporcji 70% z zarcia + 30% z suplementacji? Bo znajac swoj grafik dnia itp niew bede w stanie dostarczyc calej tej energii i budulca z pozywienia :/ I jesli mozna sie tez zapytac co z suplementacji bialkowo-weglowodanowej polecacie?
    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Jose
    Dołączył
    05-04-06
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    1,254
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    jak nie masz mozliwosci to mozesz dostarczy wartosci odzywczych z odzywek ...
    System SOGowy już u nas :D
    sprawdz to --->
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •