Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ćwiczenie w domu... Kilka pytań...

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Comper
    Dołączył
    30-03-06
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Ćwiczenie w domu... Kilka pytań...

    Witam wszystkich :) Jestem na tym forum dość dawno jednak nigdy nie brałem czynnego udziału w dyskusjach, byłem "podglądaczem" i teraz chciałbym to zmienić :)

    Doszedłem do wniosku, że przyszedł czas aby wziąć sie a ćwiczenia (chyba te 18 lat to nie za późno? ;P). Wiem, że na początek nalezy pomyśleć o diecie i napiszę o tym w odpowiednim dziale jednak mój problem jest inny. Otóż dotyczny treningu... Jak wiadomo najlepiej trenować na siłowni... Jednak jestem w takiej sytuacji, że na siłownię mam bardzo daleko, do tego z moim czasem jest bardzo cienko i nawet gdybym miał ją gdzieś bliżej to raczej nie byłbym w stanie na nią regularnie chodzić. Dużo pracuję, głownie fizycznie w gospodarstwie i najbardziej mi odpowiada ćwiczyć właśnie w domu. Obecnie nie mam żadnego sprzętu ale zamierzam jak najszybciej kupić... Moje pytanie jest takie czy ćwiczenie w domu ma w ogóle jakikolwiek sens? Jaki sprzęt (najlepiej w jak najniższych cenach) musze kupić aby osiągnąć chociaż to minimum i aby ćwiczenie na nim zaczęło przynosić dobre efekty? Czy powiedzmy kupienie samych hantli, regularne ćwiczenie z nimi + pompki, brzuszki, skłony, dobrze dobrana dieta i później jakieś odżywki dają dobre rezultaty?

    Czekam na odpowiedzi fachowców i jeśli napisałem cos głupiego to proszę delikatnie... besztać :)

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Michaelg
    Dołączył
    29-08-06
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    31
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Wiesz mnie... zbesztali za to jak mam taki sprzęt gdy pytalem o plan jak moge go mądrze wykorzystac:
    Michal
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar damiano
    Dołączył
    15-06-06
    Skąd
    Nowy York -Bydgoszcz
    Postów
    407
    SOG
    0
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    pewnie ze mozesz kup sobie laweczke tylko ze skosem,hantelki.gryf na laweczke i obciazeniejka chcesz to jescze mozesz sobie kupic drazek do podciagania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar pey
    Dołączył
    17-03-06
    Skąd
    poradnik-zdrowia.pl
    Wiek
    40
    Postów
    687
    SOG
    4
    Otrzymał : 69 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    czy ćwiczenie w domu ma w ogóle jakikolwiek sens? - jeśli nie posiadasz narazie sprzętu , ćwiczenie w domu też jest potrzebne i napewno przyniesie jakieś korzyści. Pompki na podłodze i na krzesłach, opady na krzesłach na triceps, wzmocnią napewno Twoją siłe ale nie licz na to co mógłbyś mieć po ćwiczeniach w siłowni z prawdziwego zdarzenia:)

    Jaki sprzęt (najlepiej w jak najniższych cenach) musze kupić aby osiągnąć chociaż to minimum i aby ćwiczenie na nim zaczęło przynosić dobre efekty? Czy powiedzmy kupienie samych hantli, regularne ćwiczenie z nimi + pompki, brzuszki, skłony, dobrze dobrana dieta i później jakieś odżywki dają dobre rezultaty? -sprzeta na siłownie jak i ciężary nie są tanie i napewno jeśli będziesz chciał mieć wszystko będzie Cie to drogo kosztowało! Na początek proponuje ( bo pisałeś że pracujesz na gospodarstwie - więc chyba gdzies na wsi?) zmontaować sobie ławeczke do treningu klatki , skombinować gryf i krążki, i oczywiście hantle które bnajlepiej kupić. Gdy już będziesz to miał napewno trening będzie ciekawsz bo urozmaicony! Daj znać co już masz wtedy można będzie rozpisać plan treningowy :!:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Comper
    Dołączył
    30-03-06
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Mam trochę kasy odłożone na koncie i chciałbym właśnie zainwestować w jakiś sprzęt jednak chce aby wyniosło to mnie jak najtaniej. Wszystko chciałbym kupować stopniowo tak aby sobie koszty rozłożyć więc co polecacie kupić na sam początek aby osiągnąć te minimum? Może jakieś hantelki? Jeśłi tak to jaki ich ciężar (ważę 65 kilo przy 180cm wzrostu jeśłi to pomoże - kawał chłopa;))? Potem ławka? Bo gryf z obciążnikami załatwie sobie od kumpla po znajomości za grosze...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar pey
    Dołączył
    17-03-06
    Skąd
    poradnik-zdrowia.pl
    Wiek
    40
    Postów
    687
    SOG
    4
    Otrzymał : 69 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    Comper, ciężar zależy wyłącznie od Ciebie! Postaraj się załatwić sobie sprzęt tzn. ciężary jak najniższym kosztem, nie muszą to być od razu jakieś super obciążenia. Kup je w stanie surowym i poprzerabiaj sam (wyważ, pomaluj) na początek potrzebne Ci będą napewno hantle jak i dodatkowe ciężaru na gryf!
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Comper
    Dołączył
    30-03-06
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    A czy są może na necie jakieś poradniki żeby zrobić ławkę "samoróbkę"? Do tego załatwiłbym te większe ciężary za parę groszy do których mam dostęp i myslę, że na początek byłoby ok. tylko chciałbym kupić jeszcze jakieś hantelki, przeglądałem allegro trochę i czy np. kupno czegoś takiego i za taką kasę jest opłacalne?

    Oto link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    [ Dodano: 2006-09-18, 22:51 ]
    A czy są może na necie jakieś poradniki żeby zrobić ławkę "samoróbkę"? Do tego załatwiłbym te większe ciężary za parę groszy do których mam dostęp i myslę, że na początek byłoby ok. tylko chciałbym kupić jeszcze jakieś hantelki, przeglądałem allegro trochę i czy np. kupno czegoś takiego i za taką kasę jest opłacalne?

    Oto link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar mapet
    Dołączył
    29-07-06
    Skąd
    z Kątowni
    Postów
    320
    SOG
    0
    Otrzymał : 29 SOGi w 4 postach
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar damiano
    Dołączył
    15-06-06
    Skąd
    Nowy York -Bydgoszcz
    Postów
    407
    SOG
    0
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    tu masz schematy jak cos zespawaj i bedzie git :wink:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •