Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jak zrzucic tłuszcz a nie mięśnie?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Clip
    Dołączył
    27-07-08
    Skąd
    W-wa
    Postów
    37
    SOG
    1
    Otrzymał : 10 SOGi w 1 poście

    Domyślnie Jak zrzucic tłuszcz a nie mięśnie?

    Witam,

    Jestem nowy na forum wiec najpierw kilka słow o sobie:

    Mam 30 lat, na siłownie chodzę od grudnia (8 miesięcy). Pierwsze poł roku maszyny wg własnego uznania od dwóch miesięcy trening na masę (ułożony przez trenera w siłce), głównie w seriach 12-10-8-6 lub 4x10, 3 razy w tygodniu po około 90minut cwiczeń (wliczając 2-3 minutowe przerwy między seriami i ewentulane czekanie na sprzet). Ciężary staram się ustawiać na maksa tak żeby w ostatniej serii nie dało się zrobić więcej niż 6 powtórzeń). Do tego 3 razy w tygodniu rower asfalt/las 20-25km/h po około 1,5-2h.

    Po 8 miesiącach skutek jest taki że mięśnie odczuwalnie rosną ale brzuch nie chce nic spasc (a ostatnio nawet urósł )

    Planuje zaaplikowac diete która pomoze mi zrzucic jakies 5-8kg tłuszczu i nie stracić przy tym miesni.
    Ułożyłem sobie dietę z produktów które w miarę lubie (jajecznica z białek, jogurty, ser biały z dzemem, makrela wedzona, szynka z indyka, trochę owoców, kotlety surówki, mleko zwykłe plus zagęszczone light, sporadycznie ciemne pieczywo itp...)
    Celuje żeby dziennie wyszło 2gr białka / kg (razem 180-190) i 28Kcal / kg (razem 2400-2600). Przy tych założeniach wypada mi jakieś 80-115g tłuszczu i 190-240g wegli.

    W drodze jest też 1800g Ostrowii na próbę

    Czy ktos doswiadczony moze mi powiedziec czego mogę się spodziewać po takiej diecie?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar grzesiek7124
    Dołączył
    07-09-07
    Wiek
    52
    Postów
    269
    SOG
    4
    Otrzymał : 215 SOGi w 76 postach
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Clip
    Dołączył
    27-07-08
    Skąd
    W-wa
    Postów
    37
    SOG
    1
    Otrzymał : 10 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek7124 Zobacz post

    Dzieki, już to czytałem wczesniej i mam jeden problem: przy dzisiejszej diecie wychodzi mi o 50% za mało weglowodanów i 60% za mało białka a kalorii mam chyba w sam raz?
    Boję się że jak zwieksze dawkę białka i wegli to bede miał mocno dodatni bilans kalorii - no chyba ze liczniki kalorii kłamią :)
    Przykładowo dzisiejszy jadłospis to:

    .................................................w aga / białko / tłuszcze / wegle / kalorie

    jajecznica 4 białka + żółtko .......................20........ 6............ 1....... 141
    Chleb żytni razowy ......................100........ 6......... 2............ 52 .....223
    benecol ........................................20 ........0 .......12............ 0....... 108
    pomidor ......................................150 ........1......... 0............ 5........ 23
    Jogurt naturalny Danone............... 500.......23....... 14........... 31....... 340
    Szynka z indyka ..........................150...... 26......... 2............ 0....... 126
    Gołąbki z mięsem i ryżem .............400.....14......... 27.......... 40........ 432
    Jogurt Milko Truskawkowy............. 400..... 15........ 6............ 35....... 248
    mleko zageszczone ......................500 .....38....... 20........... 54......... 545
    ser biały .......................................250..... 46........ 0.............. 9........ 220
    dzem wisniowy ..............................75.......0.......... .0..............25.......101
    Total............................................. ........ 189....... 90........... 251..... 2507

    Byłem na treningu, potem 16 min. wioseł (poszło 200 kKal) i powiem że raczej cały dzień czułem się najedzony, na siłowni tez było spoko zero głodu czy braku siły. Nie wyobrazam sobie zeby zjesc o połowę więcej :)
    Dodam ze zawsze miałem tendencje do lekkiego tycia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Masz złe produkty.
    jogurty danone wywal
    szynkę zastąp mięsem
    ryż dawaj brązowy/dziki
    jogurt milko wywal
    mleko zagęszczone zmień na rybę
    dżem wiśniowy wywal

    Daj ok. 2g białka
    Węgle po treningu, rano, ew. jeszcze przed treningiem.
    Tłuszczy brakuje w diecie, daj je - oliwa z oliwek, tran, olej lniany, jaja kurze, mięso wieprzowe, drobiowe tłuste.
    Stary nick: WhiteHead
    Paweł W
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Kubak
    Dołączył
    25-06-08
    Postów
    576
    SOG
    56
    Otrzymał : 54 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    Czemu naturalne jogurty sa zle ?:D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Clip
    Dołączył
    27-07-08
    Skąd
    W-wa
    Postów
    37
    SOG
    1
    Otrzymał : 10 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    Cytat Napisał pw Zobacz post
    Masz złe produkty.
    jogurty danone wywal
    szynkę zastąp mięsem
    ryż dawaj brązowy/dziki
    jogurt milko wywal
    mleko zagęszczone zmień na rybę
    dżem wiśniowy wywal

    Daj ok. 2g białka
    .
    to był tylko przykład przedwczoraj była cała makrela (jakieś 270g.) i kotlet zamiast szynki. Codziennie nie mogę jesć tego samego

    Pytanie jest bardziej ogólne ile ładować poszczególnych składników (białko, tłuszcze, wegle) i ile powinno być kalorii?
    Ty piszesz o 2g białka w artykule grzeska7124 jest ich ponad 3...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    Clip nadwyżka białka przy niedoborze węgli zostaje przekształcona w glukoze więc ja przynajmniej nie widzę sensu wyrzucać węgle z diety po to aby zwiększyć białko do dawki która nie jest ci potrzebna.W twojej diecie brakuje tłuszczy. Druga sprawa to obliczane zapotrzebowania na suchą mase !!!

    W tym linku co jest wyżej :

    Zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze podczas redukcji (rzeźby) dla wagi około 100 kg wynosi :
    - białko 300-350 gramów,
    - węglowodany 330-450 gramów.

    i tu wydaje mi się że powinno być coś w tym stylu :
    trzeba odjąć wagę tkanki tłuszczowej a następnie zrobić obliczenia ponieważ stosując redukcje chyba mamy jakąś tkankę tłuszczową ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Clip
    Dołączył
    27-07-08
    Skąd
    W-wa
    Postów
    37
    SOG
    1
    Otrzymał : 10 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    Cytat Napisał 007 Zobacz post
    Druga sprawa to obliczane zapotrzebowania na suchą mase !!!
    Na moje oko to mam ze 20kg tłuszczu - kiedys przy mniejszych miesniach wazylem 73kg i wydaje mi sie ze duzo juz wtedy tłuszczu nie było.
    Czyli dla białka przyjmuje 70kg razy 2 czy razy 3?? Wychodzi 140 lub 210.
    Dla wegli 70kg x 3,3 czyli 241 . Czy może tu dać mase całkowitą - w koncu wegle to energia a energia zalezy od całkowitej masy - jakbym miał dwa razy tyle tłuszczu i tyle samo miesni to jednak bym zuzywał wiecej energii?

    Ile do tego dac tłuszczu?

    No i na koniec pytanie czy mam liczyć kalorie czy tylko białko/tłuszcze/weglowodany?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    jak masz około 20 kg to spróbuj diety TKD. btw i kcal obliczasz na suchą masę.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •