Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Dianabol

 1. #1
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar Raziel
  Dołączył
  19-02-06
  Skąd
  Cień
  Postów
  72
  SOG
  0
  Otrzymał : 66 SOGi w 11 postach

  Domyślnie Dianabol

  Dianabol - charakterysytka i opis

  # Substancja aktywna: Metandrostenolon
  # Okres aktywnego półtrwania: 6 - 8h
  # Klasyfikacja: Steryd anaboliczno - androgenny (doustny)
  # Dawkowanie: Mężczyźni 15 - 50mg / dzień, kobiety 5 - 10mg / dzień
  # Trądzik: Tak
  # Retencja wody: Tak
  # Podwyższone ciśnienie krwi: Tak
  # Hepatotoksyczność: Tak
  # Aromatyzacja: Tak
  # Konwersja do DHT: Nie
  # Blokowanie HPTA: Tak

  Dianabol jest dawniej stosowaną nazwą handlową doustnego sterydu anabolicznego - metandrostenolonu. Jest to pochodna testosteronu, wykazująca mocne właściwości anaboliczne przy umiarkowanie androgennych. Związek ten pojawił się na rynku farmaceutycznych w 1960 roku i błyskawicznie stał się najpopularniejszym sterydem stosowanym przez ówczesnych sportowców. Jego popularność wynikała z łatwości administracji, przy bardzo wysokiej efektywności. Dianabol po raz pierwszy wyprodukowano w USA, gdzie po błyskawicznym zyskaniu sobie ogromniej popularności wśród sportowców, równie szybko wycofano go z produkcji. Środowisko medyczne nie znajdywało w tym środku efektywności w leczeniu chorób, więc w latach 80' Dianabol zniknął z aptecznych półek. Dianabol był prawdopodobnie jedynym sterydem, tak naprawdę wynalezionym z myślą o sportowcach. Mimo jego wycofania z rynku farmaceutycznego USA, jego popularność wcale nie zmalała. Dianabol nadal pozostaje najpopularniejszym doustnym SAA dostępnym na czarnym rynku. Dopóki środek ten będzie nadal produkowany w innych krajach, popularność Dianabolu nie spadnie.

  Podobnie jak Testosteron i Oxymetholon, Dianabol jest dosyć mocnym sterydem, jednocześnie powodującym zauważalne skutki uboczne. Zwłaszcza te, powodowane przez estrogeny. Bardzo często podczas stosowania Dianabolu występuje ginekomastia, szczególnie przy większych dawkach. Kolejnym problemem jest znaczna retencja wody, powodująca znaczą utratę definicji, za sprawą zarówno podskórnej wody, jak i tłuszczu. Osoby szczególnie wrażliwe na estrogeny nie powinny zaczynać cyklu z Dianabolem, bez anty-estrogenu, takiego jak Nolvadex czy Proviron. Jeszcze lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie inhibitora aromatazy - Arimidex, Femara czy Aromasin.

  Dianabol przyczynia się także do typowo androgennych skutków ubocznych. Oleista skóra, trądzik, nadmierne owłosienie, wzrost agresji. Występuje ponadto wysokie prawdopodobieństwo wypadania włosów, szczególnie u osób z takimi skłonnościami. Osoby podatne na występowanie obu rodzajów skutków ubocznych powinny raczej zdecydować się na użycie łagodniejszego sterydu - nandrolonu. Dianabol konwertuje do mocniejszego związku poprzez interakcję z 5-alfa reduktazą (enzym odpowiedzialny za konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu), jednak nie wykazuje wysokiej aktywności w organizmie. Androgeniczny metabolit 5alfa dihydrometandrostenolon jest produkowany w organizmie tylko w śladowych ilościach. Użycie więc Proscaru / Propecji nie jest koniecznością.

  Będąc umiarkowanie androgennym, Dianabol używany jest przeważnie tylko przez mężczyzn. U kobiet przeważnie powoduje silne skutku uboczne, zwłaszcza kształtowanie drugorzędnych cech męskich. Niektóre kobiety jednak bardzo cenią sobie ten środek, przyjmując bardzo niskie dawki, rzędu 5mg. Przy relatywnie niewielkich skutkach ubocznych uzyskują przyzwoite przyrosty masy mięśniowej. W każdym przypadku Dianabol powoduje wzrost masy mięśniowej i siły. Jego efektywność jest często porównywalna z efektywnością mocnych środków, takich jak Testosteron i Anadrol. Jest najczęściej stosowany w cyklach zwieszających masę. Dawkowanie w granicach 20 - 40mg dziennie zapewnia każdemu silne działanie anaboliczne. Stosowanie większych dawek niż 40mg przyczynia się do znacznie silniejszych skutków ubocznych. Dianabol często stosuje się w połączeniu z innymi sterydami, np. klasyczny stack Deca-Durabolinu z Dianabolem. Połączenie takie powoduje lepsze efekty niż sam Dianabol, przy niewiele większych skutkach ubocznych. Często stosowanym połączeniem jest także długi estr testosteronu, jak enantan. Efekty wówczas są bardzo mocne, jednak skutki uboczne mogą być ciężkie do tolerowania przez organizm. Jak wcześniej wspomniano, warto zastosować w takim wypadku inhibitor aromatazy.

  Forma administracji Dianabolu wymusza c17-alfa-alkilację. Jak wiadomo taka struktura chemiczna chroni środek przez dezaktywacją w wątrobie, pozwalając praktycznie w całości środkowi przedostać się do układu krwionośnego. Przez to Dianabol jest wysoce hepatotoksyczny. Zbyt długie stosowanie środków c17-alfa-alkilowanych może powodować uszkodzenia wątroby, nawet przyczyniać się do rozwoju określonych rodzajów nowotworów. Dlatego niezbędnym jest przeprowadzanie testów wątrobowych przed, w trakcie i po cyklu. Cykle powinny być oczywiście krótkie, maksymalnie 8 tygodni (preferowane 6 tygodni), aby uniknąć ewentualnych szkód dla wątroby. Często spotykanym następstwem stosowania Dianabolu jest żółtaczka, wynikająca właśnie z poważnych uszkodzeń wątroby. Pierwszymi symptomami tej dolegliwości jest przybieranie przez skórę żółtej barwy. Ponadto białka oczu mogą przybierać także żółtą barwę. W przypadku wystąpienia takich symptomów należy natychmiastowo przerwać stosowanie Dianabol i udać się niezwłocznie do specjalisty. Przeważnie we wczesnym etapie tej choroby uniknięcie dalszych, stałych uszkodzeń organizmu jest do uniknięcia.

  Interesującym jest fakt, iż metandrostenolon jest strukturalnie identyczny do boldenonu (EQ), poza c17-alfa-alkilacją. Jasno zatem wynika z tego, że dodanie grupy c17-alfa-alkilowej, sprawia że środki działają zupełnie inaczej w organizmie. Największą różnicą jest tendencja środka do powodowania typowo estrogenowych skutków ubocznych, znacznie większa w przypadku Dianabolu. Equipoise pod tym względem jest bardzo łagodny, nie zachodzi konieczność stosowania anty-estrogenu. Metandrostenolon jest bardziej estrogeniczny nie z powodu dużych tendencji do aromatyzacji, ponieważ grupa 17-alfa metylowa oraz podwójne wiązanie c1-2 znacznie zwalniają ten proces. Problemem jest fakt, że metandrostenolon konwertuje do 17-alfa metylestradiolu, estrogeu o formie biologicznie aktywniejszej niż estradiol. Natomiast Dianabol wykazuje silniejsze działanie budujące masę mięśniową, niż boldenon, co popiera tezę o odgrywaniu roli estrogenów w procesie anabolizmu. Reasumując, Equipoise i Dianabol mimo praktycznie identycznej struktury bardzo znacznie różną się od siebie, rzadko będąc postrzegane jako środki blisko powiązane ze sobą. Dianabol jest środkiem typowo masującym, Boldenon natomiast stosowany jest raczej w cyklach pracy nad definicją, lub zwiększaniu jakościowej masy mięśniowej.

  Okres aktywnego półtrwania Dianabolu w organizmie wynosi 4 - 6h, czyli dość krótko. Przyjęcie dziennej dawki jednorazowo nie jest dobrym pomysłem, powodującym skoki stężenia środka we krwi. Dlatego poleca się przyjmowanie dawek kilka razy dziennie, co kilka godzin. Stężenie może okazać się nieco mniejsze, za to znacznie bardziej stabilniejsze. Badacz sterydów, Bill Roberts, wykazał że jednorazowa administracja Dianabolu w ciągu dnia w mniejszym stopniu blokuje HPTA, niż dawkowanie podzielone. Jak wiadomo po administracji Dianabolu najwyższe stężenie we krwi osiąga się po 1,5 - 3h, dlatego najlepszymi okresami w ciągu dnia na przyjęcie dawki są godziny poranne, oraz określony czas przed treningiem. Pozwala to na uzyskanie wysokiego stężeni androgenów w rozsądnym czasie, wprowadzenie organizmu w stan anaboliczny, zwłaszcza w okresie potreningowym, kiedy jest to bardzo potrzebne.

  źródło: sterydy.net
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 2. #2
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  44
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  Meta, dobry środek dla początkujących ale również dobry dla zaawansowanych na początek cyklu na tak zwany kickstart, aby zdobyć szybkie nasycenie.
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 3. #3
  Początkujący Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar Gonatropin
  Dołączył
  23-03-06
  Postów
  104
  SOG
  0
  Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

  Domyślnie

  Metanabol jest przez wielu niedoceniany, a tak naprawde to wspaniały srodek, przynosi swietne efekty uzyty w rekach "profesionalistów" :wink: Biorąc pod uwage efektywnosc/cena oceniam metanabol na 6 :mrgreen:
  " Champions are made, not born "
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 4. #4
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar pako_15`
  Dołączył
  25-03-06
  Skąd
  z miasta
  Postów
  9
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  Hmm...

  Ciekawie i tajemniczo napisane...Gonatropin

  A...Jak ustawiłbyś cykl 100 tabsów mety (o ile to można nazwać cyklem) dla 15-laka ??

  [lub ktoś inny...ieważne byle by zminimalizować uboki jaknajpeliej]

  #kreatyna
  #clomid
  #hepatil
  #100 tab. mety

  //pozdro, pako
  ..::Hardcore&HWDP&NHsquad =] !!
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 5. #5
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  44
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  Wogłule nikt nie powinien rozmieścić bo jakiekolwiek sterydy w wieku 15 lat to tragedia i nieodwracalne skutki uboczne
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 6. #6
  tomek.
  Gość Avatar tomek.

  Domyślnie

  panie daj pan spokój....

  kup wagon ryżu zrób 10 kilo masy to możesz gadać
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 7. #7
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar pako_15`
  Dołączył
  25-03-06
  Skąd
  z miasta
  Postów
  9
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  Cóż wiadomo że trudno odciągnąć napalonego młodzieńca od koxu. Pozatym jak spróbuje to i tak weźnimie 2 raz.

  Ale i tak prosze o rozpiske cyklu...gdyż jeśli nie mogę odciągnąc znajomego to przynajmniej tu pomogę.

  [ Dodano: 2006-03-25, 18:08 ]
  PS- Od 100 nic poważnego nie powinno mu być, myśle ze jakiś syf się pojawi. Wiadome wszystko zalezy od organizmu...ale 100 tabletek to nie jest cykl.
  ..::Hardcore&HWDP&NHsquad =] !!
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 8. #8
  tomek.
  Gość Avatar tomek.

  Domyślnie

  ale po co to chłopakowi

  100 nie zrobi z niego supermena
  może mu cos wejdzie ale penwie odbloku nie zrobi (bo po co) i wszystko mu zejdzie po cyklu

  i będzie jak mówiśz weżnie drugi raz
  szkoda towaru bo niewykorzysta tego tak jakby mogł to zrobic w przyszłości.
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 9. #9
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar David
  Dołączył
  12-03-06
  Postów
  37
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  po co mu to :?: jak chce nieźle wyglądać i mieć siłe to niech zacznie uprawiać jakiś sport i wtedy może coś wziąć najwyżej kreatynę a nie faszerować się sterydami a potem żałować tego do końca życia..wiem co mówię muj brat cioteczny faszerował się sterydami już jak miał 14 lat na szczęście rodzina go wyciągneła z tego bo nie wiadomo jak by teraz wyglądał.. :sad: zdecydowanie odradzam w młodym wieku :!:
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 10. #10
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar pako_15`
  Dołączył
  25-03-06
  Skąd
  z miasta
  Postów
  9
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  zgadzam się

  jeśli chodzi o odblok to clomid już ma a na spadki kreatynę

  mam nadzieję że nic mu się nie stanie

  pozdro##!!
  ..::Hardcore&HWDP&NHsquad =] !!
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •