Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kreatyna nie powoduje kurczów mięśni

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Hulk
    Dołączył
    22-04-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    45
    Postów
    550
    SOG
    3
    Otrzymał : 33 SOGi w 33 postach

    Domyślnie Kreatyna nie powoduje kurczów mięśni

    Miejska legenda dotycząca sportu i treningu głosi, że suplementy zawierające monohydrat kreatyny powodują kurcze mięśni i sprzyjają odwodnieniu. Nie mając żadnych dowodów naukowych, media, a także niektórzy trenerzy i sportowcy szeroko rozpowszechniają te błędne informacje. Badacze z University of Oklahoma pod przewodnictwem Vincenta Dalbo stwierdzili, że coś zupełnie przeciwnego jest prawdą: kreatyna poprawia tolerowanie ciepła i ułatwia utrzymanie poziomu osocza podczas ćwiczeń przy wysokiej temperaturze. Osocze, czyli niekomórkowy składnik krwi, jest kluczowe dla utrzymania stabilnej temperatury ciała i pojemności minutowej serca (objętości krwi tłoczonej przez serce) podczas ćwiczeń. Nawet u odwodnionych osób kreatyna powiększa wydolność podczas ćwiczeń oraz pomaga zwalczać negatywne efekty zmniejszonej ilości wody w organizmie. Odłóżmy zatem wspomnianą opinię o kreatynie między bajki! Suplementy kreatyny nie powodują odwodnienia i kurczów podczas ćwiczeń. Zwiększają raczej możliwości organizmu regulowania temperatury podczas treningu, a także polepszają niektóre osiągi sportowe.

    British Journal Sports Medicine, 9 styczeń 2008
    Impossible is nothing and nothing is impossible.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Beny!!!
    Dołączył
    16-07-08
    Postów
    14
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    nie badz smieszny bralem kiedys kreatyne i mialem skurcze :] poprostu trzeba pic duzo wody zeby tego uniknac
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar castle
    Dołączył
    05-05-08
    Skąd
    Kraków
    Wiek
    31
    Postów
    14
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    heh , ja miałem już 2 cykle z kreatyną i żadne skurcze mnie nie brały :P
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar 007
    Dołączył
    14-04-08
    Skąd
    Księżyc
    Postów
    1,683
    SOG
    110
    Otrzymał : 325 SOGi w 232 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hulk Zobacz post
    Miejska legenda dotycząca sportu i treningu głosi, że suplementy zawierające monohydrat kreatyny powodują kurcze mięśni i sprzyjają odwodnieniu. Nie mając żadnych dowodów naukowych, media, a także niektórzy trenerzy i sportowcy szeroko rozpowszechniają te błędne informacje. Badacze z University of Oklahoma pod przewodnictwem Vincenta Dalbo stwierdzili, że coś zupełnie przeciwnego jest prawdą: kreatyna poprawia tolerowanie ciepła i ułatwia utrzymanie poziomu osocza podczas ćwiczeń przy wysokiej temperaturze. Osocze, czyli niekomórkowy składnik krwi, jest kluczowe dla utrzymania stabilnej temperatury ciała i pojemności minutowej serca (objętości krwi tłoczonej przez serce) podczas ćwiczeń. Nawet u odwodnionych osób kreatyna powiększa wydolność podczas ćwiczeń oraz pomaga zwalczać negatywne efekty zmniejszonej ilości wody w organizmie. Odłóżmy zatem wspomnianą opinię o kreatynie między bajki! Suplementy kreatyny nie powodują odwodnienia i kurczów podczas ćwiczeń. Zwiększają raczej możliwości organizmu regulowania temperatury podczas treningu, a także polepszają niektóre osiągi sportowe.

    British Journal Sports Medicine, 9 styczeń 2008
    Pierwszy raz spotkałem się z tą miejską legendą ale słyszałem kiedyś że nadmierna ilość wody też powoduje odwodnienie a te ( kurcze lub skurcze ) bo rozumie że chodzi o skurcze mogą być obserwowane podczas przemęczenia , niedoboru pierwiastków i minerałów,co się blisko wiąże w kreatyną i że nadmiar wody przy niedoborze chlorku sodu działa toksycznie po przez niższe ciśnienie osmatyczne.

    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar toxic
    Dołączył
    29-02-08
    Skąd
    Łódź
    Postów
    417
    SOG
    55
    Otrzymał : 58 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    ja jebe ... ja mialem skurcze... ;] i co ;] norma ;D
    "To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Rush
    Dołączył
    13-07-08
    Postów
    112
    SOG
    14
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Mnie od czasu do czasu po ostrym treingu biorą skurcze,znaczy np. siedze przed kompem i jak podepre sie ręka to zaczyna się trząść,kumpel ma to samo.

    A oboje ćwiczymy bez żadnych supli.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar ziomeczek
    Dołączył
    08-03-08
    Skąd
    Kalwaria Zebrzydowska
    Postów
    187
    SOG
    7
    Otrzymał : 29 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Ja też nieraz mam skurcze bez ozywek np siedze na krześle a triceps sobie prauje:PPPSam:PP
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •