Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: RED BULL i ACTIMEL - cała prawda

  1. #11
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    Dziwny ten art jakiś bo par rzczy to takie mocno na wyrost :D

    "ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA właśnie zabroniły jego
    rozprowadzaniu, ze względu na to, że jest to śmiertelny koktajl, spowodowany
    zbiorem witamin mieszanym z GLUCURONOLACTONE, produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym"

    GLUCURONOLACTONE to metabolit glukozy w organizmie więc xD, a z tego co wiem w tych krajach zabronono rozprowadzania z pwoodu wysokich dawek kofy :)

    1).- Jest niebezpiecznie spożywać go, jeśli po jego spożyciu nie wykonujesz
    ćwiczeń fizycznych, ponieważ funkcja energetyzująca napoju przyspiesza rytm bicia serca i może spowodować nagły zawał.

    kawa też


    4).- Jednym z podstawowych składników RED BULLA jest witamina B12, używana w
    medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu
    olbrzymich dawek alkoholu. Stąd nadciśnienie i stan ekscytacji, w którym się
    znajdujesz po spożyciu RED BULLA, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu.

    Oj czyli po witaminach Olimpa też a jednak tego nie czuję :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Moody
    Dołączył
    02-11-07
    Skąd
    Polska
    Postów
    343
    SOG
    3
    Otrzymał : 13 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    No przyznam ciekawe informacje... Chyba przestane to pic ale jak myslicie wybierajac sie na silownie warto wypic red bulla?
    Zaczynam od nowa...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar jacu
    Dołączył
    04-07-08
    Postów
    33
    SOG
    4
    Otrzymał : 6 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    o prosze Ciekwe info az mi sie niechce wierzyc...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Moderator #Odżywki i suplementy Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaStworzenie albumu zdjęćWeteranTagger First Class
    Avatar Punisher
    Dołączył
    11-01-07
    Skąd
    Wietnam
    Postów
    5,759
    SOG
    130
    Otrzymał : 1,018 SOGi w 581 postach

    Domyślnie

    GLUCURONOLACTONE to metabolit glukozy w organizmie więc xD, a z tego co wiem w tych krajach zabronono rozprowadzania z pwoodu wysokich dawek kofy
    Z tego co wiem, Glucoronolactone używa się do odtruć. Więc ma to jakieś znaczenie...
    Punisher IS back.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Moderator #Piłka nożna Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar tm7
    Dołączył
    13-11-07
    Skąd
    Hades
    Wiek
    36
    Postów
    5,063
    SOG
    136
    Otrzymał : 499 SOGi w 350 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moody Zobacz post
    No przyznam ciekawe informacje... Chyba przestane to pic ale jak myslicie wybierajac sie na silownie warto wypic red bulla?
    hehe pytasz czy warto , moze i warto bo troche doda mocy , ale napewno nie zdrowo , lepiej sie dobrze wyspac, pojesc , zapodac witaminy i tez sie ma sile na trening :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    Używa się do odtruć ale jako suplement, tak jak np. arginina też wspomaga funkcje wątroby. FDA też nie zaklasyfikowało tej substancji jako niebezpiecznej z tego co wiem, jedyne pogłoski jakie krążą to internetowe domysły :) Co nie zmienia faktu, że redbull to syf choć trudno mi powiedzieć z jakiego powodu ale czuje że te napoje uzależniają.

    Tu przykład suplementu:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Możesz podać źródło tego artu?? Czy obydwa sa z tego univerku co na dole jestnapisany??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    Szerzy się straszliwie ostatnio w Internecie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], a spożywanie ich (nawet jeden raz) może doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet do śmierci. Nie chcę tutaj uparcie bronić czegokolwiek i kogolwiek, ale w tym spamie jest sporo ciekawych informacji, nad którymi ludzie ślepo przekazujący to sobie "w dobrej wierze" nie zastanawiają się. Bo i po co? Zaczynajmy.
    "ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA właśnie zabroniły jego rozprowadzaniu, ze względu n ato, że jest to śmiertelny koktajl"
    Prawda jest taka, że we Francji można spokojnie Red Bulla kupić. Każdy, kto choć trochę opanował umiejętność posługiwania się Googlem, z łatwością będzie mógł zamówić sobie RedBulla w pierwszym lepszym hipermarkecie w Paryżu. Tak samo jak mleko czy Snickersa.
    Nie chcę sprawdza innych informacji, bo prawdę mówiąc mam o wiele ciekawsze rzeczy do robienia, ale zerknijcie proszę na sam koniec, bo jest najlepszy. Kiszkowatą całość próbuje się sygnować nazwiskiem naukowca z szacownego uniwersytetu (UCLA to wszak elitarna uczelnia w Stanach Zjednoczonych i nie tylko):
    "RAPORT PHD KHALET GEBARA MD in USA California (UCLA University)"
    Każdy chyba kto kiedykolwiek interesował się studiami wie, że [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], a więc mamy raport dr-a Gebara (Gebar?) z Uniwersytetu Kaliforniskiego. Nie muszę chyba przypominać, że aby zostać doktorem tak szacownej uczelni, należy mieć odpowiedni dorobek naukowy i ogólnie być znanym w środowisku, przynajmniej uczelnianym.
    Niestety, pana Khaleta Gebara nikt nie zna. Nie zna go nawet Google, które (przy całym szacunku dla studentów i pracowników) zna byle doktora z Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Co więcej, jedyny Khalet jaki pracuje na UCLA to Pan [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. A jeśli wpiszemy w wyszukiwarce pracowników UCLA nazwisko Gebara, wyskakuje "did you mean: guevara?". Jednym słowem, UCLA bardziej zna Che Guevarę niż swojego pracownika i doktora.
    Pomyślicie, że pewno zwolnił się i teraz pracuje gdzie indziej. Nic z tego... Google znajduje tylko dwóch Khaledów Gebara (bo Khaletów już w ogóle nie znajduje) i to tylko na jednym z portali społecznościowych. O dokonaniach naukowych nic. Widać na tak poważnym uniwersytecie dają doktorat za ładne oczy.

    Suma sumarum: mamy bełkotliwy tekst nieoparty na żadnych przypisach, żadnych odnośnikach do badań, napisany przez człowieka o którym nawet własny uniwersytet nic nie wie. Nadal wierzycie w to? A może słyszeliście kiedyś o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]?





    Takaż to odpowiedź na ten tekst :D

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Moderator #Odżywki i suplementy Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaStworzenie albumu zdjęćWeteranTagger First Class
    Avatar Punisher
    Dołączył
    11-01-07
    Skąd
    Wietnam
    Postów
    5,759
    SOG
    130
    Otrzymał : 1,018 SOGi w 581 postach

    Domyślnie

    Widziałem ten suplement(akurat ten:p)

    Co do tego drugiego tekstu, to bym jakoś nie przywiązywał uwagi, bo to tylko jakieś subiektywne opowiadanie.


    RedBull Corp. na pewno wywołało jakiś wpływ na te badania anty-marketingowe, że tak powiem.
    Nie trudno o cenzurę to raz.

    A dwa to jest to, że wg mnie oba te artykuły są troche pokolorowane i w tak często bywa, gdy coś wychodzi w świat. Nie brałbym wszystkiego dokładnie do serca, ale wziąłbym to pod uwagę (szczególnie gdybym chciał kupić Red Bulla albo Actimel), bo przecież ktoś sobie tego z palca nie wyssał.
    Punisher IS back.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    Bałbym się właśnie że wyssal :) Było juz kilka takich spraw nie popartych dowodami. To, że FDA tym się nie zaintersowało tez byłoby dla mnie dziwne gdyby to była prawda. Poza tym argumenty typu ten z witamina B12 sa wyciagniete z .... :D. Argumenty ten wyżej w 2gim arcie akurat miał dobre. Niemożliwe żeby tego faceta nie bylo w internecie. Tytuł doktora w stanach jest bardziej prestiżowwy niż u nas.


    Ogolnie z tego wszystkiego dla mnie jedyna sensowną rzeczą jest , że red bull zdrowy nie jest. Co do actimela nie byłbym taki pewny. Znam paru lekarzy i mówią że w zależności od tego jak na to popatrzeć jest albo ok albo może nie wywierać żądnego wpływu ale nie szkodzić
    Ostatnio edytowane przez Symu ; 05-07-08 o 14:08
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Moderator #Odżywki i suplementy Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaStworzenie albumu zdjęćWeteranTagger First Class
    Avatar Punisher
    Dołączył
    11-01-07
    Skąd
    Wietnam
    Postów
    5,759
    SOG
    130
    Otrzymał : 1,018 SOGi w 581 postach

    Domyślnie

    :)

    Polscy lekarze lol.
    Punisher IS back.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •