Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Ektomorfik

  1. #31
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKI Zobacz post
    1- pytam sie po co te wegle przed snem w jakim celu?
    2- zjedz 2 jablka a zjedz 2kg jablek, przeciez takie zdrowe...
    3- sprawdz jaki ig maja banany i odpowiedz sobie czy rzeczywiscie sa najlepsze. Regeneracja zaczyna sie bezposrednio po treningu a nie 40min!! Bialko po treningu z weglami a nie samo bialko!! Poczytaj o tym co sie dzieje w organizmie po treningu i wroc.

    Ja mam taka zasade jesli na czyms sie nie znam lub nie mam pewnosci to nie wymadrzam sie i Ty tez powinienes trzymac sie tej zasady. Pozdrawiam
    Misiek, mysle, ze moja wiedze popieraja nie tylko suche madrosci wyssane z czasopism kulturystycznych, ale przede wszystkim wyniki.
    Nie wymyslam jakichs limitow na zoltka, nie mam problemow z ig po treningu i tak dalej... lol
    Nie udzielam porad na gg!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #32
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar LUKI
    Dołączył
    19-04-06
    Postów
    373
    SOG
    1
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    To jest forum wiec kazdy moze sie wypowiadac, co do wynikow nie bedziemy sie licytowac bo trzeba miec troche kultury nawet na forum ale moge napisac Ci tylko ze moj staz treningowy znacznie twoj przewyzsza. Nie masz problemow z indeksem glikiemicznym bo nie masz bladego pojecia o odzywianiu, piszac ze "banany sa najlepsze po treningu" osmieszasz samego siebie. Polecilem poczytac Ci troche literatury na ten temat, ale nie mialem na mysli w zadnym wypadku czasopism kulturystycznych tylko artykuly poparte badaniami i doswiadczeniami. Jak juz kiedys pisalem do diety trzeba dorosnac... Koniec tematu.
    Ostatnio edytowane przez LUKI ; 22-06-08 o 12:05
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #33
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    No to ja mysle, ze Ty jeszcze nie dorosles.

    W Twoich wypowiedziach bledy sa tak rażące i podstawowe, swiadcza o zdobywaniu wiedzy z pseudonaukowych publikacji. Jestes jeszcze na etapie 'kreatyny z dekstroza, ale bez kofeiny'.
    Nie udzielam porad na gg!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #34
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    LUKI ma rację.
    Stary nick: WhiteHead
    Paweł W
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik pw otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    LUKI (22-06-08)

  6. #35
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar LUKI
    Dołączył
    19-04-06
    Postów
    373
    SOG
    1
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Napisalem koniec tematu.. Nie mam zamiaru sie z nikim klocic, to jest forum wiec piszesz co chcesz, nie chce cie obrazac ale pewnie mlody jestes i zaczynasz przygode z silownia, biceps podskoczyl ci 1cm i sie podnieciles. Rozumiem tez bylem mlodszy ale jesli ktos starszy daje ci rady to wez sobie je do serca i chociaz wpisz kilka slow w google, takie jak wrazliwosc insulinowa, indeks glikemiczny czy poczytaj troche tez jaka role odgrywaja wegle i bialko bezposrednio po treningu. To sa tylko podstawy tego co powinienes wiedziec.

    A jesli masz jakies pytania to pisz na priv, ja jestem przyjaznie nastawiony wiec z checia odpowiem, bo tu juz sie robi spam.
    Ostatnio edytowane przez LUKI ; 22-06-08 o 23:44
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #36
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    wez mnie nie oslabiaj...

    starszych mam sluchac? no wlasnie...
    z tych 'rad starszych' to bym mogl biblie aforyzmow zrobic

    ufam tylko trenerom i doswiadczonym zawodonikom...

    I skoncz mnie pouczac, bo widze, ze nawet do mojego profilu nie zajrzales. Nie poprosze cie o rade, bo sie nie znasz. Bredzisz glupoty i w dodatku wydaje ci sie, ze jestes lepszym zawodnikiem ode mnie.
    I jeszcze probujesz mi bezczelnie wmowic, ze nie znam najprostrzych pojec jak ig, nie znam funkcji bialek czy weglowodanow. Nie czytasz dokladnie moich postow, wyjmujesz rzeczy z kontekstu i wydaje ci sie, ze blyszczysz.
    Natomiast twoj faryzeizm jest gwozdziem do trumny w tej dyskusji... raz mi mowisz, ze kuleje u mnie kultura osobista, potem nazywasz mnie sezonowcem, ktory trzy razy byl na silowni i "biceps podskoczyl o 1cm", imputujesz mi brak znajomosci podstawowych pojec, a nastepnie mowisz ze jestes przyjaznie nastawiony i ze nie chcesz sie klocic.

    Nie przedstawiles zadnego wyjasnienia, dowodu, nie wrzuciles zadnego linku, a od kilku postow skupiasz sie tylko i wylacznie na mojej osobie. Temat jest istotny, pod warunkiem, ze prowadzisz merytoryczna dyskusje, a nie rzucasz inwektywy (nawet jezeli nie sa epitetami). Wiec jak chcesz cos komus udowodnic, to nie zaslaniaj sie spamem i privem, tylko konstruktywnie argumentuj swoje przekonania.
    Nie udzielam porad na gg!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #37
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar LUKI
    Dołączył
    19-04-06
    Postów
    373
    SOG
    1
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Widze ze uparty jestes.. Dobra zacznijmy od bananow, pomijajac fakt ze banany maja ok 2g blonnika na 100g to uwaznie wypadaloby sie przyjrzec jaki ma indeks glikemiczny, podpowiem ci tylko ze niestety z takim indeksem nie nadaje sie po treningu ale dlaczego to wyjasnie za chwile.
    Jak wiadomo bezposrednio po treningu naszym celem jest zmiana organizmu ze stanu katabolicznego w stan anaboliczny czy tez regeneracyjny poprzez zwiekszenie zasobow glikogenu i zahamowanie rozpadu bialek wywolane treningiem, czyli zalezy nam na syntezie bialek. Pewnie nie musze tobie tlumaczyc ze by uzupelnic glikogen wazne jest to by szybko i w odpowiedniej ilosci dostarczyc organizmowi weglowodany o wysokim indeksie glikemicznym w porcji 0.8-1g/kg. Ogolnie chodzi nam o wyrzut insuliny bo to jest wlasnie ten moment kiedy ona jest potrzebna. Ale jeszcze bardziej znaczace jest polaczenie tych weglowodanow z bialkiem, przeciez zalezy nam na jak najszybszej ich syntezie prawda?? wiec proporcje powinny wygladac jak juz wczesniej pisalem ww-0.8-1g i b- 0.4g/kg. Weglowodany wiemy jakie ale bialka nie opisalem wiec bialko powinno byc szybkowchlanialne a wiec najlepszy bylby hydrolizat ale dobry koncentrat tez moze byc. Jednakze z tym bialkiem to tez nie mozna przesadzic w tej porcji potreningowej poniewaz zbyt duza ilosc powoduje mniejsze wydzielanie insuliny ale ta ilosc co wyzej napisalem jest bezpieczna. A wracajac do wegli to teraz jest tego tyle ze mozemy tylko wybierac.. poczawszy od starej poczciwej glukozy po vextrago. Niestety banany sie wolno wchlaniaja czyli na wyrzut insy nie mamy co liczyc. I dopiero po takim posilku bezposrednim mozemy zjesc porzadny posilek potreningowy skladajacy sie z wegli i bialka i pewnej ilosci tluszczu mniej wiecej po 1h od przyjecia tego posilku bezposredniego. Wiec piszac ze bialko po treningu jest niepotrzebne to jestes w bledzie, poniewaz polaczenie wegli i bialka bezposrednio po treningu jeszcze bardziej zwieksza synteze bialek!! Jesli dobrze pamietam to napisales tez ze w posilku przedtreningowym bialko nie jest wazne(jesli sie myle to przepraszam ale nie chce mi sie sprawdzac) to jest kolejne mylne stwierdzenie poniewaz podczas treningu nastepuje rozpad bialek wiec posilek przedtreningowy musi zawierac rowniez bialko, uwalniajac stopniowo aminokwasy chroni nasze miesnie jak i rowniez wykorzystywane jest do celow energetycznych, a jak wiadomo organizm nie magazynuje bialka tak jak weglowodany... wiec przed treningiem tez to bialko jest potrzebne. Teraz pewnie spytalbys to jak przed treningiem zjemy bialko to po co dodawac jeszcze do wegli po treningu, a wiec podczas treningu w zaleznosci od intensywnosci treningu to bialko zjedzone przed i tak zostanie spalone dlatego trening nie powinien byc dlugi ale niestety ani ja ani ty nie wiemy w jakim stopniu ten katabolizm u nas wystepuje. Wiec ta synteza po treningu jest bardzo potrzebna.

    Staralem sie wytlumaczyc jak malemu dziecku, jasno i logicznie. Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik LUKI otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Damian st-ce (23-06-08)

  10. #38
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Białko powinno być w każdym posiłku.
    I co do czasopism/kolegów startujacych w zawodach - nie bierz wszystkiego dosłownie, wiele z nich nie ma pojęcia tak naprawdę o tym co robi a w gazetkach czasem są błędy pomijając że pisane są w wielkich skrótach.
    Stary nick: WhiteHead
    Paweł W
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #39
    Zbanowany Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damian st-ce
    Dołączył
    26-02-08
    Wiek
    37
    Postów
    1,034
    SOG
    360
    Otrzymał : 174 SOGi w 144 postach

    Domyślnie

    Wytłumaczyłeś to zaje....ie ! ! ! Małpa by to zrozumiała :) Sog leci :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #40
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar LUKI
    Dołączył
    19-04-06
    Postów
    373
    SOG
    1
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    A i rowniez wypadaloby podac zrodlo, pewnie zawiode cie ale zadne czaspoismo typu kif itd ale pisalem z glowy wiec jesli z czyms sie pomylilem to przepraszam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •