kontakt z silownia mialem juz z 3 miesiace temu chodzilem gdzies z 2 tygodnie, na ogol uprawiam duzo sportu, nie wiem czy to ma duze znaczenie
na silownie chodze juz 3 tydzien w tym miesiacu (po przerwie)
jesli chodzi o moj plan, wyglada on mniej wiecej tak (bede improwizowal bo nie znam profesjonalnych nazw)

poniedzialek:

klata: wyciskanie na sztandze poziomej 4x 12, skosnej glowa do gory 4x12 oraz rozpietki 4x12
biceps: mala sztanga na stojaco 4x12, na siedzaco (modlitewnik) 4x12
brzuch 4x20


wtorek:
triceps: takie urzadzenie na ktorym wykonuje 3 rozne cwiczenia polegajace na ciagnieciu uchwytu w dol (2 razy) i 1 raz ze sznurkiem na boki
kazde cwiczenie robie 4x12 - wszystko stojac
plecy:
na siedzaco
uchwyt na szeroko z gory za plecy 4x12
uchwyt wasko z gory przed klatke 4x12
na stojaco przy laweczce w lekkim rozkroku jedna noga na lawce 4x12 przyciaganie hantelka (1 reka i zmiana)

i tak na przemian do piatku i w sobote i niedziele mam przerwe

nie robie nog gdyz codziennie gram w noge a nie lubie grac ze zmeczonymi nogami


do tego codziennie kaptury 2 ciezkie hantle 3x12

-----------

i teraz moje pytania i watpliwosci:

1. chcialbym gdzies wcisnac barki mozecie mi powiedziec "z czym" daje to najlepsze efekty?
2. chcialbym zeby moje miesnie zaczely "rosnac" a slyszalem ze takie cwiczenia ktore robie na np. triceps nie daja takich efektow i trzeba je zamienic na cwiczenia ze sztanga robiac na laweczce w poziomie tzw. francuza - czy to prawda?

2. mam 189cm wzrostu 17 lat i waze cos kolo 76-79kg, waga mi sie waha, nie wiem czy to ma znaczenie ale na klate biroe 55kg i teraz sprawa jestem szczuply wrecz nie wiem czy chudy wydaje mi sie ze samym jedzieniem masy nie zrobie zreszta wszystko musze sobie robic sam a kucharzem nie jestem ;) , znajomy mi polecic brac cos na mase "Mega Mass XXL - Odzywka" + kreatyna + Dextrose - czy moze mi to zaszkodzic? nie za wczesnie? mozesz polecic dokladne produkty?

3. strasznie ciezko robi mi sie brzuch... polecicie mi jakies cwiczenia? wielu ich chyba nie ma


chodzi mi glownie o rzezbe ale wiadomo ze to trzeba miec z czego zrobic

prosze Was jesli napisalem jakies glupoty to nie komentujcie tego zle, przeszukalem troche tematow... w kazdym pisane jest co innego i czasami nie rozumiem o czym dokaldnie jest mowa
jesli mozecie prosze was o szczegolowe badz w prostym jezyku wyltumaczenie tego co chcecie (badz nie) mi przekazac

jesli chodzi o diete
na ogol jadlem malo teraz staram sie jesc praktycznie wszystko co mi daja: oprocz tego jem duzo owocow: banany, winogrona


jesli ktos z was bylby tak ambitny prosze moze o jakis plan treningowy
przeczytam kazda wasza odpowiedz dla mnie to wazne - jesli macie do mnie pytania to piszcie

czekam na wasze odpowiedzi
pozdrawiam