Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Mocny trening dla amatora + dieta , zadanie: - 20kg !

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar zzzbyszek8
    Dołączył
    09-06-08
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Mocny trening dla amatora + dieta , zadanie: - 20kg !

    W życiu każdego mężczyzny…. Yyyy zacznę inaczej. Nadszedł czas zmian, człowiek dorósł do pewnych spraw i dość późno ale jednak postanowił odmienić zdecydowanie swoje ciało, swój wygląd, SWOJE ZDROWIE ! Czas na dietę , czas na treningi (tego się nie boję, byłem kilka lat sportowcem).

    Poniżej prezentuję podstawowe informacje, które uznałem za ważne do przekazania. Jeżeli coś ominąłem proszę o pytania – odpowiem.

    STYL ŻYCIA:
    Niestety fatalny! Praca przy komputerze 9-11h dziennie !
    Plan dnia: 6.00 pobudka , 7.00 już w pracy, 18-19 powrót do domu.
    I tu jest jeden z głównych problemów => podczas pracy, podczas dnia pracy nie mam dostępu do szeroko rozumianej kuchni (poza czajnikiem… ;-) ), czyli brak kuchenki gazowej… (mówię to w kontekście diety, ciepłego posiłku).
    O MNIE:
    23 lata, 186cm, 116kg !!
    CEL:
    Schudnięcie 20kg ! Zmienić rozmiar ubrań o 2 !

    DIETA:
    Gotów na duże wyzwania, problem może być brak ciepłego posiłku w środku dnia… (dostęp jedynie do czajnika…). Trzeba też pamiętać że przy diecie będą treningi i to intensywne (mówię to w kontekście dostarczenia do organizmy odpowiednich witamin, minerałów itd.)
    TRENING:
    Tutaj deklaruje jeszcze większe wyzwania, nawet 2 razy dziennie - rano przed praca i wieczorem po ok. godz 19-20 (oczywiście z początkami może być ciężko).
    Do dyspozycji (moje propozycje) mam:
    - piękny las – BIEGANIE
    - piękny las – ROWER !
    - SIŁOWNIA amatorska (atlasik, ławeczki, podstawowe wyposażenie)
    - a z czasem i basen ( z obecną posturą po prostu się wstydzę tam pojawiać …. )
    Uwaga: Zdecydowanie przewagą treningów powinny stanowić biegi, rower a nie siłownia. Oczywiście warto popracować też nad ciałem w tej kwestii, ale bez przesady, niechciałbym zatem aby 80% treningów stanowiła siłownia.


    PODSUMOWANIE:
    Potrzebuję porady – pomocy. Przede wszystkim czy jest ktoś w stanie mi profesjonalnie pomóc – rozpisać treningi i dietę. Może być odpłatnie. Potrzebuję profesjonalnej porady i prowadzenia, samemu łatwo można namieszać, przesadzić itd. Itd… stąd ten post.

    Jeżeli nie to proszę o informację do kogo w moim mieście mam się zgłosić? Osób przychodzi mi do głowy wiele: lekarz 1 kontaktu, dietetyk, trener (np. z siłowni) i inni. …

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie, i bardzo bardzo dziękuję już teraz za porady, pomoc.

    Zaciskając żeby i przygotowując się psychicznie (bo chyba zgodzicie się że wszystko rozgrywa się w głowie) pozdrawiam
    Zbyszek
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    1. Zagladasz do dzialu dieta i ukladasz diete na redukcja
    2. Zagladasz do dzialu trening i dajesz tam trening na rezbe + aeroby
    3. Jesli masz tylko czajnik to moze takie zupki w proszku do przygotowania jako gainery :D Do tego l-carnityna, jakis termogenik, zielona herbatka, duzo wit. C i poleci waga :D
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar zzzbyszek8
    Dołączył
    09-06-08
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Powoli robie sobie diete i w programie [[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]]
    ustawiłem sobie aktywność na "1,1" czyli - ŚREDNIO AKTYWNY = 1,1 - 1,2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca) co daje mi:
    KALORIE [kcal] 3036
    BIAŁKO [g] 230
    TŁUSZCZE [g] 115
    WEGLOWODANY [g] 270

    Gdy daje na 1,0 (brak aktywności - czyli stan w jakim jestem teraz) to wyniki spadają.
    Przy 1.0:
    KALORIE [kcal] 2760
    BIAŁKO [g] 230
    TŁUSZCZE [g] 115
    WEGLOWODANY [g] 201

    UWAGA: parametry podałem przy ustawieniu redukacja - 0 kcal. ( po jakimś czasie zgodnie z poradami będę starał się zniżać redukcję po 100-200kcal i obserwował co się dzieje).

    I teraz pytanie który parametr mam stosować (potrzebuję tego aby jako tako ułożyć sobie dietę) a że chce wszystko stosować możliwie dokładnie i sumiennie chciałbym wszystko wiedzieć by nie popełnić gafy. Przy pomnę że mówimy o sytuacji w jakiej lada dzień się znajdę czyli z uwzględnieniem 3 x full body i 3 x rower/basen/aeroby.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •