Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Osłabienie organizmu przyczyną siłki, czy braku witamin?

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar RobBob93
    Dołączył
    24-03-08
    Postów
    178
    SOG
    172
    Otrzymał : 21 SOGi w 19 postach

    Domyślnie Osłabienie organizmu przyczyną siłki, czy braku witamin?

    Ostatnio na siłce ni z gruchy, ni z pietruchy zaczęła mi ciec krew z nosa. Sytuacja powtórzyła się dwa dni później. Moja mama mysli, że to przez siłke - że się przemęczam (mam wadę serca i wysiłek fizyczny nie jest wskazany). A ja zaś uważam, że to przez to, że nie jadam w ogóle śniadań i czasem kolacji.

    Czy siłka ma z tym coś wspólnego? Odpuścić sobie na jakiś czas treningi, czy w ogóle przestać ćwiczyć??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Cielu7
    Dołączył
    02-01-07
    Skąd
    Pruszków
    Wiek
    34
    Postów
    1,034
    SOG
    6
    Otrzymał : 419 SOGi w 201 postach

    Domyślnie

    sam fakt ze masz wade z jakiejs tam strony cie dyskwalifikuje najepiej podaj ile masz lat ja bym sie zstanowil nad intensywnym wysiłkiem serce ma sie jedno a cwiczenia na silowni podnosza cisnienie i moze bys nie milo 2 sprawa sniadanie to najważniejszy posiłek dnia dlatego powinienes go jeść.
    jesli pomoglem daj sog'A :P
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Cielu7 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    RobBob93 (01-06-08)

  4. #3
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    zrób tydzien odpoczynku-regeneracji, wyspij sie pożądnie minimum 8 h, jedz śniadania obowiązkowo
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    RobBob93 (01-06-08)

  6. #4
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar grzesiek7124
    Dołączył
    07-09-07
    Wiek
    52
    Postów
    269
    SOG
    4
    Otrzymał : 215 SOGi w 76 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobBob93 Zobacz post
    Ostatnio na siłce ni z gruchy, ni z pietruchy zaczęła mi ciec krew z nosa. Sytuacja powtórzyła się dwa dni później. Moja mama mysli, że to przez siłke - że się przemęczam (mam wadę serca i wysiłek fizyczny nie jest wskazany). A ja zaś uważam, że to przez to, że nie jadam w ogóle śniadań i czasem kolacji.

    Czy siłka ma z tym coś wspólnego ? Odpuścić sobie na jakiś czas treningi, czy w ogóle przestać ćwiczyć??
    Jeżeli masz wadę serca to lekarz powinien powiedzieć Ci, czy możesz uprawiać sporty siłowe, czy nie. Wszystko zależy od tego jaka to wada ???
    Odnośnie tego, że nie jjesz śniadania to uważam, że jest to najgorsza głupota.
    Śniadanie jest podstawowym posiłkiem człowieka, a człowieka uprawiającego sporty siłowe przede wszystkim.
    Odnośnie "krwi cieknącej z pietruchy" to uważam, że została zachwiana równowaga pomiędzy wysiłkiem, a zdolnościami regeneracyjnymi Twojego organizmu. Oczywiście przyczyną może być, Twoje odżywianie (brak śniadania) jak również wysiłek niewspółmierny do Twoich możliwości.
    Co proponuję:
    - przede wszystkim spożywaj śniadanie (odżywiaj się w sposób adekwatny do wysiłku),
    - odpuść z intensywnością wysiłku,
    - idź do kardiologa. To on podejmie decyzję, czy możesz uprawiać sporty siłowe, czy nie ? Wszystko zależy od wady Twojego serca. Trening sam w sobie jest dobrodziejstwem dla zdrowia (serca). Jednak nie w przypadku osób chorych na nie. To oczywiście zależy od stopnia wady twojego serca.

    Grzesiek.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik grzesiek7124 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    RobBob93 (01-06-08)

  8. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Daro17
    Dołączył
    29-02-08
    Postów
    77
    SOG
    5
    Otrzymał : 20 SOGi w 16 postach

    Domyślnie

    Kolego ćwiczenia na siłowni zawsze wycieńczają organizm dlatego trzeba jeść duuużo. Po mojemu masz zbyt intensywny trening i za mało odpoczywasz.
    Jeśli masz wadę serca to na pewno musisz odpoczywać więcej niż człowiek bez tej wady... ile razy w tygodniu ćwiczysz ? jaki trening stosujesz ?

    Wiesz proponuję ci iść do lekarza tak jak pisali poprzednicy, są różne wady serca przy niektórych wskazany jest wysiłek fizyczny przy niektórych wręcz odwrotnie może doprowadzić do pogłębienia się wady lub nawet...

    Ponadto za nim przeczytałem jeszcze, że masz wadę serca to przy krwotoku z nosa pomyślałem od razu o wadach płuc lub wątroby które też są niekiedy przyczyną krwotoków z nosa. Ale to tak tylko mówię... skup się na wadzie serca...
    :::::POMOGŁEM ? DAJ SOG'a:::::
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik Daro17 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    RobBob93 (01-06-08)

  10. #6
    Moderator #Piłka nożna Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar tm7
    Dołączył
    13-11-07
    Skąd
    Hades
    Wiek
    36
    Postów
    5,063
    SOG
    136
    Otrzymał : 499 SOGi w 350 postach

    Domyślnie

    idz do lekarza i sie spytaj co z tym wysilkiem , ale nie zalamuj sie , mojemu znajomemu jak chcial sie dostac na awf lekarze tez powiedzieli ze ma wade serca i nic z tego nie bedzie , a czuje sie dobrze cwiczy , biega , ( od tamtego czasu minelo juz sporo lat :D)
    wiec jeszcze nic nie wiadomo
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik tm7 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    RobBob93 (01-06-08)

  12. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar 47
    Dołączył
    18-11-07
    Wiek
    32
    Postów
    769
    SOG
    113
    Otrzymał : 66 SOGi w 51 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał tm7 Zobacz post
    idz do lekarza i sie spytaj co z tym wysilkiem , ale nie zalamuj sie , mojemu znajomemu jak chcial sie dostac na awf lekarze tez powiedzieli ze ma wade serca i nic z tego nie bedzie , a czuje sie dobrze cwiczy , biega , ( od tamtego czasu minelo juz sporo lat :D)
    wiec jeszcze nic nie wiadomo
    pozdro
    koles moze za kilka lat pasc po co ryzykowac skoro sie ma wady serca, zdrowie to nie przelewki a koledzy na silowni ci zdrowia nie uratują. jak nie jestes pewien czy lekarz cie dobrze zbadal to idz do innego. w kazdym razie spytaj sie czy chodzic na silownie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. #8
    Moderator #Piłka nożna Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar tm7
    Dołączył
    13-11-07
    Skąd
    Hades
    Wiek
    36
    Postów
    5,063
    SOG
    136
    Otrzymał : 499 SOGi w 350 postach

    Domyślnie

    duzo lekarzy to niełuki , nieznaja sie . albo im sie nie chce , byl u innego lekarza i jest spoko , wszystko pod kontrola :)
    Ostatnio edytowane przez tm7 ; 01-06-08 o 12:21 Powód: mała pomyłeczka
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. #9
    Moderator #Odżywki i suplementy Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaStworzenie albumu zdjęćWeteranTagger First Class
    Avatar Punisher
    Dołączył
    11-01-07
    Skąd
    Wietnam
    Postów
    5,759
    SOG
    130
    Otrzymał : 1,018 SOGi w 581 postach

    Domyślnie

    Napisz dokłądnie o tej wadzie serca, ale nie co ci dolega, tylko jaka miales diagnoze postawiona.
    Jezeli to jest cos powaznego to na pewno miales jakies badania i lekarz jakies zalecenia ci dal, chyba ze jestes na tyle leniwy i zycie ci nie mile itp ze sie nie interesujesz sam soba i nie wiesz co tobie jest, wiec napisz, czy to cos powaznego itp.

    Druga kwestią, którą chcę poruszyć jest to, iż krew lecąca z nosa może być spowodowana:
    - podwyzszone cisnienie - tak jak wcześniej Cieju7 pisał spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym oraz jezeli spozywasz jakies suplementy, to one tez moga to powodowac, potęgowac.
    - złe odżywianie - spożywanie ciągle tych samych posiłków, brak minerałów, różnorodności ich w dostarczaniu do organizmu, zbyt mała ilość jedzenia

    Napisz wiecej o tym co napisałem wyzej, wtedy bedziemy mogli wiecej powiedziec, co ewentualnie mozesz zrobic, by zapobiec takim typom dolegliwosci.
    Punisher IS back.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  15. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Fubu111
    Dołączył
    25-04-08
    Skąd
    Goleniów
    Wiek
    31
    Postów
    46
    SOG
    0
    Otrzymał : 4 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    No własnie ja zgadzam się z kolegami oto co zrób
    1. Do lekarza aby stwierdził czy twoja wada serca nie przeszkadza w treningu siłowym, bo jak tego nie zrobisz to może byc zonk i nawet nie pobiegasz:\.
    2.Zmień dietę więcej owoców i warzyw, mniej fastfoodow. Jak coś możesz prowadzić suplementację witaminami ale pod nadzorem lekarza! Acha i jedz mniej soli to ona może powodować zbyt duże ciśnienie.
    To forum jest po to aby pomagać
    Wiec pisz, a nie tyraj ludzi, którzy
    cisną mniej od ciebie!
    Na siłownie!!!!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •