Witam
Chcialbym wam tu przedstawic metode treningowa systemem 5-10-20 ktora wymyslil Radoslaw Slodkiewicz, polega ona na wykonaniu 3 cwiczen w serii laczonej. Jest to swietny sposob na przelamanie stagnacji.
Tutaj przedstawie plan na klate poniewaz akurat go wykonuje wiec jestem w stanie co nieco na ten temat powiedziec. A wiec tak:
Pierwsze cwiczenie powinno byc cwiczeniem zlozonym, typowo silowym a wiec na klate idelanie pasuje wyciskanie sztangi na lawce poziomej i oczywiscie zakres powtorzen to 5 (tak jak w nazwie tego systemu treningowego widac), po wykonaniu jednej serii 5 powtorzen wyciskania przechodzimy od razu (bez zadnej przerwy) do wykonania kolejnego cwiczenia ktore powinno jak najbardziej zastymulowac wzrost miesnia , przy treningu na klate jest to wyciskanie hantli na lawce skosnej w gore np i tutaj robimy 10 powtorzen.
Po wykonaniu tego cwiczenia takze bez zadnej przerwy przechodzimy do cwiczenia izolowanego i wykonujemy 20 jego powtorzen. Przy treningu na klate dobrym cwiczeniem bedzie sciaganie linek wyciagu gornego (w bramie) jednak jesli nie macie dostepu do bramy (ja nie mam) to mozna rownie dobrze zastosowac rozpietki
I oto caly trening podczas takiego treningu wykonujemy 3, maxymalnie 4 takie serie łączone i przerwy podczas nich powinny wynosic okolo 3-4 minuty.
Lacznie trening takim systemem powinien trwac od 4-6 tygodni, przy tym inne grupy miesniowe cwiczymy troche lzej aby dac organizmowi sie odpowiednio zregenerowac.
I nie jest oczywiscie to plan dla poczatkujacych
Pozdrawiam