Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Pomocy! Jak wzmocnić mięsień czworogłowy

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar stanleytbg
    Dołączył
    14-08-09
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Pomocy! Jak wzmocnić mięsień czworogłowy

    Witam. Mam taki problem otóż w ubiegłym roku podczas gry w piłkę zerwałem więzadło krzyżowe przednie (ACL) , przeszedłem już pierwszą operacje diagnostyczną, i czeka mnie za około 6 tygodni rekonstrukcja więzadła. Przez tą pierwszą operacje i to że oszczędzałem nogę dość mocno, mięsień mi się zmniejszył ( w zdrowej nodze mam w udzie 50cm, w chorej 47cm) i teraz moje pytanie jak w szybkim tempie odbudować ten mięsień, ponieważ jeżeli jest mniejszy i słabszy od tego w zdrowej nodze to operacja jest nie wskazana bo wiąże się to z cieższą rehabilitacją. W nodze mam już pełne zgięcie.

    Co mam robić ? Przysiady? Rower? jak tak to ile ? Z góry dziękuje za odpowiedzi! pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar hans87
    Dołączył
    04-07-07
    Skąd
    Poznań
    Postów
    1,232
    SOG
    198
    Otrzymał : 90 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    lepiej porozmawiaj na ten temat z lekarzem specjalistą. On mozliwe ze powie ci jakie mogłbys wykonywac cwiczenie, które ci nie zaszkodzi na to więzadło. Chyba ze całkowicie ci zabroni wykonywanie jakichs cwiczen na nogi, zerwanie więzadła krzyżowego to powazna sprawa.
    Ćwiczenie na siłowni to nie tylko uzyskiwanie muskulatury... to też zmiana podejścia do różnych spraw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •